Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Blog

2021-06-14

Jakie warzywa siać w czerwcu?

Jakie warzywa siać w czerwcu?

Czerwiec to miesiąc zbiorów wielu owoców i warzyw, ale również czas, w którym jeszcze możemy wysiewać kolejne warzywa. Po wiosennych warzywach w warzywniaku zaczyna się robić trochę miejsca, a zatem warto wysiać w tych miejscach kolejne warzywa, których zbiory będą się odbywać późnym latem i jesienią. Nie wszystkie warzywa się jednak do tego nadają, dlatego zobaczmy, jakie rośliny możemy jeszcze sadzić w czerwcu, by osiągnąć zadowalające efekty.

2021-05-18

Prace w ogrodzie na przełomie maja/czerwca

Prace w ogrodzie na przełomie maja/czerwca

Maj i czerwiec to czas, w którym w ogrodzie przepięknie rozkwitają kwiaty i krzewy, dzięki czemu możemy cieszyć się prawdziwą feerią barw. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, nie jest to czas wyłącznie odpoczynku, gdyż w maju i czerwcu nadal trzeba wykonać wiele różnych prac ogrodowych. Zobacz, jakie prace w ogrodzie trzeba wykonać na przełomie maja i czerwca.

 

2021-05-18

Jak przygotować podłoże pod ukorzenianie roślin?

Jak przygotować podłoże pod ukorzenianie roślin?

Od początku lata do późnej jesieni możemy zabrać się za rozmnażanie roślin ogrodowych. Możemy przygotować sadzonki z niemal wszystkich gatunków rosnących w ogrodzie, przy czym nie można ich traktować jednakowo, gdyż różnią się one od siebie zdolnością do ukorzeniania się. Jednym przychodzi to bardzo łatwo, a na ukorzenienie innych musimy nieco poczekać. Możemy jednak ułatwić sobie rozmnażanie i ukorzenianie roślin przygotowując dla nich odpowiednie podłoże. Zobaczmy, w jaki sposób przygotować najlepsze warunki do rozmnażania roślin.

 

2021-05-18

Chwasty na łące

Chwasty na łące

Łąka kojarzy nam się z kolorowym łanem pełnym traw i kwitnących kwiatów. Różnorodność roślin jest tutaj zjawiskiem wysoce pożądanym i to, co na trawniku gazonowym traktowane byłoby jako chwast, na łące jest ozdobą. Jednakże i na łące może pojawić się problem związany z chwastami. Zobaczmy, jakie rośliny można uznać za chwasty na łące i jak można się ich pozbyć.

 

2021-05-18

Przycinanie tui

Przycinanie tui

Tuje to wdzięczne iglaki, które pojawiają się niemal w każdym przydomowym ogrodzie. Różnią się one od siebie wielkością, kolorystyką i tempem wzrostu, ale wszystkie są zimozielone i wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jednym z ważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych jest przycinanie tui. Zobaczmy jak przycinać tuje, by rosły zdrowo i pięknie się prezentowały.

 

2021-05-18

Uprawa borówki amerykańskiej

Uprawa borówki amerykańskiej

Borówki amerykańskie to owoce, które chętnie gościmy na naszych stołach. Ich popularność rośnie, a ponieważ cena borówek nadal nie należy do najniższych, to coraz więcej osób chce mieć krzewy borówki amerykańskiej w swoim przydomowym ogrodzie. Zobaczmy, jak wygląda uprawa i pielęgnacja borówki amerykańskiej.

 

2021-04-19

Łąka kwietna - założenie i pielęgnacja

Łąka kwietna - założenie i pielęgnacja
Łąki kwietne są kolorowe, pachnące i nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Nic zatem dziwnego, że stają się coraz popularniejsze i pojawiają się nie tylko na terenach zieleni publicznej, ale i w przydomowych ogrodach. Zobaczmy, jakie są zalety posiadania łąki kwietnej, jak ją założyć i pielęgnować.
2021-04-19

Jak szybko pozbyć się chwastów? Sprawdzone sposoby

Jak szybko pozbyć się chwastów? Sprawdzone sposoby
Walka w chwastami to jedno z zadań, które stoi przed każdym uprawiającym ogród. Sposobów na walkę z nimi jest sporo, a my przedstawimy kilka najważniejszych, wśród których z pewnością znajdziesz metodę odpowiednią do zastosowania w swoim ogrodzie.
2021-04-19

Jaki nawóz na wiosnę wybrać?

Jaki nawóz na wiosnę wybrać?
Wiosna to czas, w którym rośliny intensywnie rosną, w związku z czym potrzebują dobrego dostępu do wielu składników odżywczych. Konieczne jest zatem wiosenne nawożenie, dzięki któremu zapewnimy roślinom jak najlepsze warunki do rozwoju. Zobaczmy, jakie nawozy stosować wiosną i jak je dobrać w zależności od roślin, które mają być nawiezione.
2021-04-19

Choroby roślin - sprawdź, jak im zapobiegać!

Choroby roślin - sprawdź, jak im zapobiegać!
Podlewanie, nawożenie, przycinanie i plewienie to czynności, dzięki którym ogród może wyglądać naprawdę wspaniale. Niestety często trudy związane z uprawianiem ogrodu są niweczone przez choroby roślin, które nie są wcale zjawiskiem rzadkim. Zobaczmy, jakie choroby roślin mogą dotknąć roślin w przydomowym ogrodzie i jak możemy z nimi walczyć.
2021-04-19

Co siejemy w kwietniu?

Co siejemy w kwietniu?
Kwiecień to miesiąc pełen sprzeczności, a powiedzenie "Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata" doskonale oddaje jego naturę. Mimo przelotnych przymrozków i śniegów zwykle jest już na tyle ciepło, że można rozpocząć wysiew roślin bezpośrednio do gruntu. Zobaczmy, jakie warzywa, zioła i kwiaty siejemy w kwietniu.
2021-04-09

Kwiecień w ogrodzie: sadzenie i pielęgnacja roślin

Kwiecień w ogrodzie: sadzenie i pielęgnacja roślin
Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata mówi znane polskie przysłowie, które rzeczywiście bardzo często się sprawdza. Czwarty miesiąc roku to bez wątpienia czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Już sama nazwa miesiąca wskazuje na to, iż jest to czas rozkwitu roślin. Z tego względu, jest to również okres niezwykle intensywnych prac ogrodowych.
2021-04-05

Maj w ogrodzie: wiosenne prace w ogrodzie

Maj w ogrodzie: wiosenne prace w ogrodzie
Zastanawiasz się, jakie prace ogrodowe należy wykonać, aby właściwie zadbać o ogród w maju? Jakie rośliny sadzić? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.
2021-03-31

Czerwiec w ogrodzie. Jakie prace powinieneś wykonać?

Czerwiec w ogrodzie. Jakie prace powinieneś wykonać?
Czerwiec to czas kwitnienia roślin i delektowania się smakiem zbiorów. A z jakimi pracami wiąże się ten miesiąc?
2021-03-23

Rozmnażanie pelargonii

Rozmnażanie pelargonii

Pelargonie należą do roślin kwitnących, które zdobią wiele balkonów i parapetów przez całe lato. Są dostępne w wielu różnych kolorach, co pozwala uzyskać ciekawe jednobarwne lub wielobarwne kompozycje. Uprawa pelargonii nie jest trudna podobnie jak ich rozmnażanie. Zobaczmy, jak zabrać się za rozmnażanie pelargonii, by cieszyć się w lecie pięknymi kwiatami rozmnożonych samodzielnie roślin.

2021-03-23

Nawożenie ekologiczne

Nawożenie ekologiczne

Nawożenie roślin to jeden z najlepszych sposobów dostarczania roślinom ważnych składników odżywczych niezbędnych do ich rozwoju. Po latach fascynacji nawozami sztucznymi coraz więcej osób wraca do korzeni i stara się stosować nawozy ekologiczne. Zobaczmy jak dbać o zasobność gleby i jakie nawozy warto stosować w rolnictwie ekologicznym i w przydomowym ogrodzie warzywnym, w którym chcemy stosować zasady produkcji ekologicznej.

2021-03-23

Jak dbać o iglaki w ogrodzie?

Jak dbać o iglaki w ogrodzie?

Iglaki można spotkać niemal w każdym przydomowym ogrodzie, gdyż w przeciwieństwie do drzew liściastych nie zrzucają liści na zimę (wyjątkiem jest modrzew). Dzięki temu przez cały rok mogą być ozdobą, ale będzie to możliwe tylko wtedy, gdy będą odpowiednio pielęgnowane. Zobaczmy, jak powinna wyglądać pielęgnacja iglaków w ogrodzie.

2021-03-23

Opryski drzew owocowych

Opryski drzew owocowych

Drzewa owocowe są chętnie uprawiane nie tylko w gospodarstwach rolnych, ale i w przydomowych ogrodach. Ich plony i jakość owoców są zależne nie tylko od odmiany, ale również troski ogrodnika o rośliny znajdujące się pod jego pieczą. Jednym z najlepszych sposobów pozwalających uchronić drzewa owocowe przed chorobami i szkodnikami jest stosowanie oprysków. Zobaczmy, kiedy najlepiej wykonać opryski drzew owocowych i jakich preparatów można do tego użyć.

2021-03-23

Mikoryzy. Rodzaje, zalety, korzyści.

Mikoryzy. Rodzaje, zalety, korzyści.

W przyrodzie wiele roślin żyje ze sobą w symbiozie, dzięki której rozwijają się one lepiej i chronią się nawzajem. Specyficznym rodzajem takiej symbiozy jest mikoryza, czyli współistnienie roślin i grzybów, które jest powszechne w środowisku naturalnym. Warto dowiedzieć się o tym zjawisku nieco więcej i rozważyć zastosowanie szczepionki mikoryzowej we własnym ogrodzie. Zobaczmy jak działa mikoryza i w jaki sposób można ją wykorzystać w przydomowych ogrodach.

 

2021-03-17

Tunele foliowe i szklarnie - jak je przygotować do sezonu?

Tunele foliowe i szklarnie - jak je przygotować do sezonu?
Uprawa roślin w polskich warunkach klimatycznych trwa dość krótko, dlatego nie powinno dziwić, że wielu ogrodników chętnie wykorzystuje różne rozwiązania, dzięki którym mogą ten okres przedłużyć. Dobry tunel foliowy i szklarnia pozwalają bowiem nie tylko rozpocząć wysiew roślin do gruntu bardzo wczesną wiosną, ale chronią je również przez zimnem i upałem, a nawet niektórymi chorobami. Bezsprzecznie są to więc urządzenia niezwykle użyteczne, które przed sezonem należy odpowiednio przygotować. Zobaczmy, jak przygotować tunel foliowy i szklarnię do sezonu.
pixel