Blog
Czerwiec w ogrodzie. Jakie prace powinieneś wykonać?

Rozmnażanie pelargonii

Pelargonie należą do roślin kwitnących, które zdobią wiele balkonów i parapetów przez całe lato. Są dostępne w wielu różnych kolorach, co pozwala uzyskać ciekawe jednobarwne lub wielobarwne kompozycje. Uprawa pelargonii nie jest trudna podobnie jak ich rozmnażanie. Zobaczmy, jak zabrać się za rozmnażanie pelargonii, by cieszyć się w lecie pięknymi kwiatami rozmnożonych samodzielnie roślin.
Nawożenie ekologiczne

Nawożenie roślin to jeden z najlepszych sposobów dostarczania roślinom ważnych składników odżywczych niezbędnych do ich rozwoju. Po latach fascynacji nawozami sztucznymi coraz więcej osób wraca do korzeni i stara się stosować nawozy ekologiczne. Zobaczmy jak dbać o zasobność gleby i jakie nawozy warto stosować w rolnictwie ekologicznym i w przydomowym ogrodzie warzywnym, w którym chcemy stosować zasady produkcji ekologicznej.
Jak dbać o iglaki w ogrodzie?

Iglaki można spotkać niemal w każdym przydomowym ogrodzie, gdyż w przeciwieństwie do drzew liściastych nie zrzucają liści na zimę (wyjątkiem jest modrzew). Dzięki temu przez cały rok mogą być ozdobą, ale będzie to możliwe tylko wtedy, gdy będą odpowiednio pielęgnowane. Zobaczmy, jak powinna wyglądać pielęgnacja iglaków w ogrodzie.
Opryski drzew owocowych

Drzewa owocowe są chętnie uprawiane nie tylko w gospodarstwach rolnych, ale i w przydomowych ogrodach. Ich plony i jakość owoców są zależne nie tylko od odmiany, ale również troski ogrodnika o rośliny znajdujące się pod jego pieczą. Jednym z najlepszych sposobów pozwalających uchronić drzewa owocowe przed chorobami i szkodnikami jest stosowanie oprysków. Zobaczmy, kiedy najlepiej wykonać opryski drzew owocowych i jakich preparatów można do tego użyć.
Mikoryzy. Rodzaje, zalety, korzyści.

W przyrodzie wiele roślin żyje ze sobą w symbiozie, dzięki której rozwijają się one lepiej i chronią się nawzajem. Specyficznym rodzajem takiej symbiozy jest mikoryza, czyli współistnienie roślin i grzybów, które jest powszechne w środowisku naturalnym. Warto dowiedzieć się o tym zjawisku nieco więcej i rozważyć zastosowanie szczepionki mikoryzowej we własnym ogrodzie. Zobaczmy jak działa mikoryza i w jaki sposób można ją wykorzystać w przydomowych ogrodach.
Tunele foliowe i szklarnie - jak je przygotować do sezonu?

Sadzenie cebulek kwiatowych
