Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o biokominkach i biopaliwach

2019-01-11
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o biokominkach i biopaliwach
O kominku w zaciszu własnych czterech kątów marzy większość z nas. Nie wszyscy jednak możemy sobie na to pozwolić – często ograniczają nas warunki lokalowe bądź proekologiczne poglądy. W końcu tradycyjne kominki produkują wiele zanieczyszczeń. Rozwiązaniem, które sprawdzi się w tych dwóch sytuacjach, są biokominki zasilane biopaliwami. Nowoczesność, ekologiczność oraz wygodne używanie to tylko niektóre z ich zalet. Co jeszcze warto o nich wiedzieć i jak z nich korzystać? Odpowiadamy poniżej.

1. Biokominek – estetyka, ekologia i funkcjonalność

Biokominki to nowoczesne wcielenie tradycyjnych kominków. Można ustawić je w dowolnym miejscu w mieszkaniu – nawet w niewielkim pokoju czy na tarasie. Ich mobilność sprawia, że w razie potrzeby możesz je przenosić. Ograniczenia typu brak ciągu kominowego lub nieodpowiednia lokalizacja nie stanowią dłużej problemu. Biokominki często przybierają nietypowe, futurystyczne formy – mogą być więc nawet bardziej intrygującą ozdobą niż ich tradycyjne odpowiedniki. Nie oznacza to jednak, że dobrze się sprawdzą jedynie we wnętrzach nowoczesnych – pasują także do tych o klasycznym oraz eklektycznym charakterze.

biopaliwo do biokominka

Biokominki, jak sama nazwa wskazuje, są przyjazne dla środowiska. Nie emitują one szkodliwych związków, co powinno być szczególnie ważne dla osób, którym dobro naszej planety leży na sercu. Są przy tym bardzo łatwe w obsłudze – nie trzeba nosić ciężkiego drewna czy brykietu i troszczyć się o ich właściwe przechowywanie.

2. Płyn grzewczy – ekologiczny zamiennik paliwa

Nie moglibyśmy mówić o zaletach biokominków, gdyby nie biopaliwa. To dzięki nim płonie w nich ogień, który nie wywołuje zanieczyszczania środowiska. Jak to możliwe?

Biopaliwa to substancje sporządzone na bazie alkoholu etylowego, najczęściej pochodzenia roślinnego. Co ważne, biopaliwo do biokominków spala się w całości i jest biodegradowalne. Warto również wiedzieć, że w efekcie jego spalania wydziela się jedynie para wodna oraz nieznaczne ilości dwutlenku węgla.

3. Biopaliwa nie emitują dymu i są bezpieczne dla zdrowia

Już z powyższego akapitu jasno wynika, że dobre biopaliwa nie wydzielają dymu. Nie należy się więc obawiać o pieczenie oczu, a także, co bardzo ważne, o nieprzyjemny zapach w mieszkaniu. Co więcej, biopaliwa nie pozostawiają sadzy ani popiołu, dzięki czemu biokominek łatwo utrzymać w czystości. Wytwarzany przez nie płomień ma estetyczną żółto-pomarańczową barwę. Są one oczywiście całkowicie bezpieczne dla zdrowia ludzi oraz zwierząt.

biokominek w domu

4. Litr biopaliwa do biokominka to aż od 3 do nawet 6 godzin ciepła

Długość spalania biopaliwa zależy od kilku czynników. Przede wszystkim - rodzaju palnika oraz stopnia otwarcia dopływu paliwa do paleniska. Zazwyczaj wynosi ona jednak od 3 do 6 godzin, czasem nawet więcej. Dokładna wartość zależy od konkretnego produktu – producenci informują o takich szczegółach na etykietach. Oczywiście zużycie biopaliwa będzie większe, gdy kominek będzie głównym źródłem ciepła w pomieszczeniu, a mniejsze, jeżeli będzie traktowany jako estetyczna ozdoba.

5. Biopaliwo biopaliwu nierówne – przed zakupem sprawdź jego skład

Aby mieć pewność, że wybierasz najlepsze biopaliwo, wnikliwie zapoznaj się z opisem produktu. Zwróć uwagę przede wszystkim na to, czy przeszedł on specjalistyczne testy i posiada odpowiednie certyfikaty. W Polsce wydaje je Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH. Zapoznaj się również ze składem biopaliwa – upewnij się, że nie zawiera ono acetonu. Tylko wtedy podczas spalania nie będzie wydzielał się nieprzyjemny zapach.

ekologiczny kominek

Podsumowanie

Świat staje się coraz bardziej ekologiczny. Wszyscy to dostrzegamy i rozumiemy, dlatego staramy się wybierać przyjazne dla środowiska produkty. Właśnie takie są biopaliwa do kominka, które mają wiele zalet, ale największą z nich jest ich ekologiczność. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości związanych z wyborem odpowiedniego preparatu zachęcamy do kontaktu.

Pamiętaj, aby zawsze przed użyciem biopaliwa upewnić się, że kominek jest stabilny, a w pobliżu nie znajdują się żadne przedmioty łatwopalne.

 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixel