Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

5 skutecznych sposobów na odśnieżanie

2017-12-18
5 skutecznych sposobów na odśnieżanie

Odśnieżanie to jeden z tych obowiązków, który dzieli nas na dwie grupy. Niektórzy uwielbiają to robić, ponieważ jest to dla nich forma relaksu, inni z kolei nie lubią tej czynności i traktują ją jako najmniej przyjemny aspekt zimy.

Bez względu na to, do której z tych grup należysz, odśnieżanie będzie skuteczniejsze i bardziej przyjemne, jeśli wybierzesz odpowiednią dla siebie metodę. Jakich środków i narzędzi używać, aby pozbyć się śniegu bez zbędnego wysiłku? Poznaj 5 skutecznych sposobów na odśnieżanie!

sposoby na odsniezanie

1. Chlorek magnezu

Jeżeli zależy Ci na szybkim i efektywnym odśnieżeniu podjazdu czy ścieżki do domu bez zbędnego wysiłku, zastosuj chlorek magnezu na lód. To naturalny produkt, który rozsypany na zaśnieżonej lub oblodzonej powierzchni wytwarza ciepło, które skutecznie roztapia niepotrzebny w Twoim ogrodzie śnieg oraz lód.
Chlorek magnezu ma wiele zalet. Jest w pełni bezpieczny zarówno dla zwierząt, jak i roślin, nie pozostawia nalotu na posypanej powierzchni oraz na butach, a ponadto jest bardzo wygodny w zastosowaniu. Jest sprzedawany w formie niewielkich płatków, które z łatwością rozpuszczają się w wodzie, tworząc równie skuteczny roztwór wodny. Chlorek magnezu nie zatyka studzienek kanalizacyjnych, nie uszkadza nawierzchni brukowanych i nie powoduje korozji samochodów, dlatego jest jednym z najlepszych rozwiązań w walce z zaspami śniegu na Twojej posesji.


chlorek magnezu na lod


Warto dodać, że chlorek magnezu jest znacznie bezpieczniejszy dla kostki brukowej od soli. Jest również 10-krotnie bardziej od niej wydajny.

2. Łopata do śniegu 

Jeżeli Twój ogród jest niewielki i nie chcesz inwestować dużo pieniędzy w odśnieżanie swojego podjazdu, dobrym rozwiązaniem będzie wysokiej jakości łopata do śniegu.
Najważniejszą kwestią, którą należy rozważyć przed zakupem jest to, czy lepsza będzie łopata plastikowa czy metalowa. Oczywiście, wszystko zależy od Twoich potrzeb. Modele z plastiku są tańsze i lżejsze (np. polska łopata standard), ale często mniej wytrzymałe, co może oznaczać, że już w następnym sezonie będziesz musiał kupić kolejny egzemplarz.


odsniezanie ogrodu lopata


Łopaty aluminiowe to nieco bardziej kosztowna inwestycja, ale też bardziej wytrzymała, przez co bardziej opłacalna.
Ciekawym rozwiązaniem, stosowanym w coraz większej ilości modeli łopat, jest teleskopowy trzonek, który umożliwia dopasowanie długości łopaty do wzrostu każdego członka rodziny. To dobre rozwiązanie, jeżeli w Twoim domu obowiązek odśnieżania jest współdzielony między osobami o różnych posturach.

3. Zgarniacz do śniegu

Jeżeli Twoja posesja jest duża i każdego roku zmagasz się z odśnieżaniem rozległych powierzchni, dobrym rozwiązaniem będzie profesjonalny zgarniacz do śniegu. Olbrzymią zaletą tego narzędzia jest solidna konstrukcja oraz duża przestrzeń robocza, która umożliwia szybkie zgarnianie śniegu w krótkim czasie. Spychacz umożliwia usuwanie śniegu z chodników, podjazdów i parkingów, doskonale sprawdzając się także na terenie obiektów przemysłowych.
Zgarniacze ręczne są zazwyczaj wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zwiększają żywotność urządzenia.

odsniezanie posesji za pomoca zgarniacza do sniegu

4. Mała łopata do odśnieżania samochodu 

Jeżeli nie masz swojego ogrodu, nie oznacza to, że odśnieżanie w ogóle Cię nie dotyczy! Osobom zmotoryzowanym polecamy niedużą, aluminiową łopatkę do śniegu, która ułatwia odgarnianie powstających na samochodzie zasp. To wygodne i praktyczne urządzenie – oczywiście śnieżny puch można zrzucić ręką lub skrobaczką, ale wtedy będzie to trwało dłużej, a Ty prawdopodobnie zmoczysz sobie rękawy i rękawiczki.
Łopatka do odśnieżania samochodu jest szczególnie przydatna w czasie, gdy opady śniegu są naprawdę obfite. Jej rozmiar pozwala wozić ją w bagażniku – nie zajmuje dużo miejsca, jest lekka, a przy tym bardzo praktyczna. Warto wybrać model, którego rant będzie pokryty gumą, aby nie porysować karoserii.

Zimą warto również wozić w aucie podręczną skrobaczkę do usuwania lodu i śniegu z szyb. Pozwoli ona na szybkie przygotowania pojazdu do drogi.

odsniezanie samochodu

5. Siatka przeciwśnieżna 

Jeżeli nie lubisz odśnieżać, a w Twojej okolicy często wieje wiatr, możesz ograniczyć ilość nawiewanego śniegu, stosując grubą siatkę przeciwśnieżną dostępną w sklepie Rolmarket.pl.

To rozwiązanie ułatwi Ci odgrodzenie Twojej posesji od zaśnieżonych pól wokół Twojej działki, dzięki czemu konieczność odśnieżania zostanie wyraźnie zredukowana. Siatka przeciwśnieżna ma wiele zalet – nie tylko chroni przed nawiewaniem śniegu, ale także zabezpiecza Twoje rośliny przed zwierzętami. Co więcej, może być używana jako materiał do budowania zagród dla zwierząt, np. dla kur lub kaczek. Nie rdzewieje, jest trwała i odporna na wiatr oraz napory śniegu, dlatego z pewnością będzie Ci służyć przez kilka sezonów z rzędu.

 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017
pixel