Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrowłóknina o grubości 150 g — kiedy jest niezbędna w Twoim ogrodzie?

2019-07-31
Agrowłóknina o grubości 150 g — kiedy jest niezbędna w Twoim ogrodzie?

Agrowłóknina o grubości 150 gramów to jeden z najmocniejszych produktów stosowanych do ściółkowania. Łączy w sobie wszystkie zalety agrowłókniny oraz agrotkaniny. Kiedy jest niezbędna w Twoim ogrodzie? Przeczytaj nasz artykuł, a przekonasz się już za chwilę.

Profesjonalna ochrona roślin w ogrodzie — poznaj agrowłókninę 150 g

Agrowłóknina ściółkująca jest jednym z podstawowych materiałów, którego używa się podczas zakładania ogrodu. Cechuje się dużą wytrzymałością, dlatego najczęściej pełni funkcję ochronną. Doskonale komponuje się wśród zieleni oraz brązów, dlatego często ogrodnicy wykładają ją kamieniem oraz korą — dla zwiększenia estetyki przydomowej przestrzeni. Agrowłóknina, której gramatura wynosi aż 150 gramów to najmocniejsza tkanina z dostępnych na rynku — jest produktem polskim. Wyróżnia się doskonałą trwałością — aż trzy razy większą w porównaniu do innych artykułów tego typu. Zapewnia ochronę roślin — przez jej powłokę nie przebije się żaden chwast. Dzięki niej nie musisz stosować chemicznych środków odchwaszczających. Mata utrzymuje odpowiednią temperaturę w glebie, przepuszcza wodę oraz zapewnia właściwą cyrkulację powietrza. Dodatkowo jest odporna na promieniowanie słoneczne. Powyższe właściwości sprawiają, że agrowłóknina ściółkująca stwarza optymalne warunki do rozwoju systemów korzeniowych wielu popularnych roślin.

Zainteresowany? Sprawdź agrowłókniny w naszym sklepie »

Gruba agrowłóknina w skrócie — dlaczego warto w nią zainwestować?

Agrowłóknina ściółkująca ma bardzo wiele zalet. Dlaczego więc warto wybrać akurat taką o najwyższej grubości dostępnej na rynku?

  • Agrowłóknina antychwastowa jest aż trzy razy mocniejsza od innych produktów tego typu.
  • Gruba agrowłóknina czarna jest odporna na promieniowanie ultrafioletowe.
  • Mata antychwastowa została wyprodukowana z najwyższej jakości tworzywa sztucznego — polipropylenu.
  • Agrowłóknina ściółkująca eliminuje chwasty, ich regularny wzrost oraz rozsiewanie — dzięki niej nie musisz korzystać z chemicznych środków ochrony roślin.
  • Agrowłóknina czarna chroni podłoże przed nadmiernym przesuszeniem.
  • Jej rozmiar dopasujesz do dowolnej wielkości pola, grządek czy rabat.
  • Cena płachty nie jest wygórowana.Gruba agrowłóknina — kiedy przyda się w Twoim ogrodzie?

Zastosowanie agrowłókniny zdradził nieco poprzedni akapit. Wyjątkowo gruba i mocna tkanina sprawdzi się u tych ogrodników, którzy prowadzą nierówną walkę z chwastami. Materiał położysz na skalniaku, skarpie, rabatach, ogródku warzywnym czy nawet pod tarasem — wszędzie tam, gdzie rozprzestrzeniają się niepożądane rośliny. Agrowłóknina czarna wpłynie korzystnie także na wiele upraw warzywnych oraz owocowych. Jeśli hodujesz rośliny ciepłolubne, takie jak pomidory, paprykę, ogórki czy melony, płachta o gramaturze 150 gramów podwyższy temperaturę podłoża, co pozytywnie wpłynie na rozwój plonów. Materiał przepuszcza wodę i zmniejsza jednocześnie intensywność jej parowania — co dodatkowo spulchnia ziemię. Agrowłóknina ściółkująca może zaszkodzić bylinom z rozłogami (na przykład zawilcom) – w tym przypadku nie warto więc z niej korzystać.

Podsumowanie

Najmocniejszą tkaniną ściółkującą, która wytrzyma naprawdę wiele, jest czarna agrowłóknina o grubości 150 gramów. Zainwestuj w nasz produkt, jeśli hodujesz warzywa ciepłolubne, owoce oraz chcesz zabezpieczyć swoje rośliny przed nadmiernym zachwaszczeniem. A może agrowłóknina ściółkująca dalej jest dla Ciebie zagadką? Czytaj więc regularnie naszego bloga — już niebawem pojawi się więcej artykułów o tej tematyce. Tymczasem zapoznaj się z dostępnym asortymentem grubych mat ochronnych.

 

pixel