Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Bezpieczny odpoczynek w ogrodzie. Skuteczna ochrona przed komarami i kleszczami

2019-07-31
Bezpieczny odpoczynek w ogrodzie. Skuteczna ochrona przed komarami i kleszczami

Nie ma nic lepszego niż błogi odpoczynek na świeżym powietrzu w przydomowym ogrodzie. Nie pozwól, aby cokolwiek zepsuło tę idealną wizję — a zwłaszcza insekty, takie jak komary i kleszcze. Ich ukąszenia bywają irytujące, a czasem bardzo niebezpieczne. W dzisiejszym artykule przeczytasz, jak prosta jest ochrona przed tymi owadami. Mamy nadzieję, że poniższe rady pomogą Ci skutecznie pozbyć się nieproszonych gości.

Ogród bez komarów i kleszczy — czy to możliwe?

Jeśli zastanawiasz się, czy istnieje szansa na posiadanie ogrodu wolnego od insektów, odpowiedź jest prosta. To nigdy nie będzie możliwe. Natomiast można znacząco ograniczyć liczbę komarów i kleszczy, przez co zminimalizować ryzyko ukąszenia. Poznaj naturalne metody radzenia sobie z obecnością owadów na wolnym powietrzu.

#1 Zrezygnuj z oczka wodnego — woda jest najczęstszym siedliskiem komarów. Jeśli już posiadasz mały akwen, stół z krzesłami oraz grilla postaw jak najdalej od niego.

#2 Trawę koś nisko i regularnie — w wysokiej murawie często spotyka się kleszcze.

#3 Przycinaj krzewy, aby nie były zbyt gęste — tam rozwijają się kleszcze.

#4 Posadź rośliny, które odstraszają komary i kleszcze — to między innymi kocimiętka, lawenda wąskolistna, rozmaryn lekarski czy bazylia.

Niestety, naturalna ochrona nie będzie w stu procentach skuteczna. Dlatego należy walczyć z owadami także za pomocą specjalistycznych środków — repelentów oraz oprysków.

Nie daj się ugryźć! Poznaj repelenty na komary, kleszcze

Repelenty występują w formie kremu, sztyftu, płynu i aerozolu. Zawierają substancję czynną N,N-dietylo-3-metylobenzamid (DEET). To jedna z najbardziej efektywnych substancji odstraszająca komary, muchy, kleszcze oraz inne insekty. Przy wyborze właściwej ochrony istotna jest nie tylko cena, ale również stężenie związków aktywnych.

  • Najskuteczniejszy repelent to ten o zawartości 30-50% DEET — polecany dorosłym z wyłączeniem kobiet w ciąży.
  • Słabsze, ale równie skuteczne są środki o niższej zawartości DEET (poniżej 30%) - mogą być stosowane przez dzieci i młodzież.


Pamiętaj! Repelenty nanoś na zdrową, odsłoniętą skórę. Przed zastosowaniem preparatu zapoznaj się z instrukcją producenta dołączoną do produktu. Tylko wtedy zapewni Ci właściwą ochronę.

Przykładem preparatu z substancją czynną DEET jest MUGGA. To produkt cenionego producenta repelentów na komary, kleszcze zarówno odmian europejskich, jak i tropikalnych. Duży wybór artykułów marki MUGGA znajdziesz w naszym sklepie.Zabezpiecz ogród przed komarami i kleszczami — stosuj opryski

Preparaty przeznaczone do oprysków występują w postaci wodnej mikroemulsji. Dzięki nim sporządzisz roztwór zawierający piretroidy — to substancje czynne likwidujące insekty. Środki stosuje się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Chcesz zabezpieczyć swój ogród? Pokryj emulsją elewację domu, taras, szczeliny w oknach, podjazd, chodnik, ścieżki, a nawet pojemniki na odpady. Zapoznaj się z instrukcją producenta przed użyciem produktu.

Preparaty do usuwania kleszczy oraz komarów są dostępne w naszej ofercie. Sprawdź »


Podsumowanie

Jak pozbyć się komarów i kleszczy? Odpowiedź jest prosta. Klucz do sukcesu to odpowiednia pielęgnacja zielonej przestrzeni oraz inwestycja w akcesoria zwalczające insekty. Ciesz się pięknem swojego ogrodu — niech już nic nie zakłóci Twojego spokoju. Życzmy powodzenia! Masz pytania dotyczące produktów w naszej ofercie? Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 

pixel