Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Biopaliwo do kominka i 7 jego najważniejszych zalet

2019-09-10
Biopaliwo do kominka i 7 jego najważniejszych zalet

Szukasz ekologicznego rozwiązania na dogrzanie mieszkania? Zawsze marzyłeś o kominku, ale z różnych względów nie możesz go zbudować? Postaw na biokominek — to ciekawa alternatywa dla klasycznego paleniska. W dzisiejszym artykule piszemy o biopaliwie, dzięki któremu stworzysz doskonałą atmosferę w swoim domu. Przeczytaj o jego największych zaletach, przykładowym składzie oraz rodzajach produktów dostępnych na rynku.



Biopaliwo do kominka — zalety


#1 Biopaliwo jest w stu procentach bezpieczne dla człowieka

Biopaliwo nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, nie tworzy popiołu ani żadnych osadów. Etanol, który jest częścią produktu, rozkłada się na tlenek węgla oraz parę wodną (ta dodatkowo nawilża powietrze w pomieszczeniu). Temu procesowi towarzyszy uwalnianie energii. Podczas spalania wydziela się również dwutlenek węgla, ale w ilościach bezpiecznych dla człowieka i otoczenia.


#2 Biopaliwo to ekologiczne rozwiązanie

Jedną z największych zalet biopaliwa jest jego czystość — płyn spala się w stu procentach i nie pozostawia po sobie żadnych szkodliwych substancji.

#3 Z biopaliwa możesz korzystać w pomieszczeniach zamkniętych

Woda oraz dwutlenek węgla w trakcie spalania biopaliwa ulegają rozkładowi — tak więc paliwa bez przeszkód możesz używać w zamkniętych pomieszczeniach.

#4 Biopaliwo długo się pali

Czas spalania konkretnych biopaliw jest różny — niektóre z nich utrzymują się we wnętrzu biokominka nawet przez 6 godzin. Sprawdź ofertę biopaliw dostępną w naszym sklepie internetowym Rolmarket, aby poznać szczegóły.


#5 Biopaliwo spala się podobnie do naturalnych drewnianych desek

Biopaliwo spala się płomieniem żółto-pomarańczowym, który do złudzenia przypomina naturalny ogień. Zarówno kolorem, jak i kształtem.

#6 Biopaliwo jest wygodne i łatwe w użyciu

Biopaliwo do kominka jest płynem, który bardzo łatwo zaaplikować. Wystarczy wziąć butelkę do ręki, wlać do palnika i zapalić go długą zapalniczką. Płomień pojawi się w przeciągu chwili. Dzięki temu oszczędzasz czas oraz siły na cięciu, przenoszeniu czy przechowywaniu drewna.

#7 Kominki na biopaliwo to brak ograniczeń Kominek na biopaliwo to prosta konstrukcja, która nie wymaga budowania masywnego komina odprowadzającego dym. Dlatego wymyślono kominki przenośne — wyjątkowo wygodne, pasujące do wielu wnętrz, a także ogrodu czy patio.



Biopaliwo — przykładowy skład

Podstawowym składnikiem biopaliwa do kominka jest alkohol — etanol pochodzenia roślinnego. Uzyskuje się go przez fermentację cukrów roślin uprawnych, między innymi buraków, ziemniaków i pszenicy. Następnie przeprowadza się jego denaturację, a także dodaje barwniki czy sól morską, aby uzyskać dodatkowe efekty wizualne.

Biopaliwo do kominka — rodzaje

  • Biogaz — uzyskuje się go ze śmieci, które poddawane są wstępnej obróbce — z nich powstaje gaz posiadający zbliżone właściwości do gazu ziemnego.
  • Biodiesel — paliwo pochodzi z olejów oraz tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, roślinnego czy drobnoustrojowego — surowcem, z którego wytwarza się biodiesel jest olej palmowy, kokosowy, sojowy i rzepakowy.
  • Bioetanol — paliwo powstaje na bazie alkoholu, uzyskiwanego przez fermentujące cukry roślinne.

Podsumowanie

Inwestycja w biokominek i biopaliwo to dobra decyzja — zwłaszcza wtedy, gdy nie możesz sobie pozwolić na klasyczny kominek. Sprawdź ofertę naszych produktów dostępną na stronie Rolmarket.pl i znajdź ten, który spełnia wszystkie Twoje oczekiwania. Życzymy powodzenia!

 

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
pixel