Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Dlaczego warto zainwestować w czarną agrowłókninę przeciw chwastom?

2019-06-24
Dlaczego warto zainwestować w czarną agrowłókninę przeciw chwastom?

Każdy z nas chce wyhodować piękne rośliny – aby osiągnąć ten cel, warto wyposażyć się w profesjonalne artykuły. Bardzo pomocna jest czarna agrowłóknina – chroni, zabezpiecza i pozwala zdrowo rosnąć Twoim uprawom. W poniższym artykule poznasz jej charakterystykę oraz główne zalety.

Czym jest agrowłóknina?

Agrowłóknina to materiał wykonany z polipropylenu, który swoim wyglądem przypomina długą oraz szeroką płachtę. Jej cienkie włókna są luźno splątane, dzięki czemu przepuszczają powietrze, wodę i inne składniki mineralne potrzebne roślinom. Produkt stosuje się przede wszystkim do wykładania podłoża czy okrywania plonów – ale nie tylko. W sklepie Rolmarket znajdziesz agrowłókniny w różnych kolorach oraz gramaturach – zanim podejmiesz ostateczną decyzję o kupnie właściwego artykułu, poznaj jego różne rodzaje.


Rodzaje agrowłóknin

Agrowłokniny dzielą się ze względu na przeznaczenie: wyróżniamy produkty do okrywania i osłaniania roślin oraz do ściółkowania przeciw chwastom. Każdemu z nich nadaje się inny kolor.
  • Biały – tą agrowłókniną osłonisz rośliny.
  • Brązowy – materiał w tym kolorze najczęściej stosuje się pod iglaki i korę.
  • Czarny – zastosowanie tej agrowłókniny opisaliśmy poniżej.

Czarna agrowłóknina – specjalny rodzaj maty ściółkującej przeciw chwastom

Jeśli zależy Ci na ochronie przeciw chwastom, wybierz czarną agrowłókninę. Jest przeznaczona do ściółkowania gleby – stąd jej charakterystyczny, ciemny kolor. Gramatura tego produktu waha się od 50 g/m2 do 100 g/m2. Taka grubość wystarczy, aby żadne chwasty nie przebiły się i nie rozwinęły pędu nad ziemią. Włókna są połączone ze sobą w taki sposób, aby umożliwić efektywne podlewanie upraw – woda wolniej odparowuje z czarnej agrowłókniny. Produkt ma elastyczną strukturę - ułożysz go dowolnie nawet na bardzo nierównym podłożu. Nie martw się o przysłowiowy ,,wypadek przy pracy” – artykuł jest na tyle mocny, że nie rozerwiesz go podczas robót. 

Zastosowanie czarnej agrowłókniny

Czarna agrowłóknina jest idealna podczas uprawy warzyw, truskawek, iglaków oraz podobnych krzewów – a także jako ściółka pomiędzy roślinami posadzonymi w grządkach. Produkt prezentuje się estetycznie, gdy jest przysypany korą drzew.


Główne zalety czarnej agrowłókniny

Czarna agrowłóknina doskonale chroni Twoje uprawy przed chwastami, ale również szkodnikami glebowymi, które przenoszą choroby. Dzięki niej ograniczysz pryskanie roślin środkami chemicznymi. Produkt zatrzymuje wilgoć w glebie, a optymalnie nawodnione podłoże tworzy bardzo dobre warunki do rozwoju systemów korzeniowych. Czarna agrowłóknina pozwala również na swobodną cyrkulację powietrza, przyspieszenie wegetacji roślin czy utrzymanie w czystości nisko rosnących pnączy. Kupisz ją także w atrakcyjnej cenie.


Podsumowanie

Agrowłóknina ma wiele zalet i bardzo szerokie zastosowanie – dzięki niej Twoje uprawy będą rozwijać się bez większych przeszkód. Sprawdź asortyment sklepu Rolmarket – znajdziesz tam wysokiej jakości czarne maty ściółkujące w atrakcyjnych cenach. Serdecznie zapraszamy do zakupów!
pixel