Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Gdzie powiesić karmnik dla ptaków? Sprawdź, jak go bezpiecznie zamontować

2022-12-16
Gdzie powiesić karmnik dla ptaków? Sprawdź, jak go bezpiecznie zamontować

Karmnik dla ptaków gości w wielu ogrodach w czasie zimy. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy pomóc przetrwać ptakom ten trudny dla nich okres. Umieszczając go w swoim ogrodzie, trzeba pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym będzie to miejsce bezpieczne. Gdzie najlepiej go powiesić? Wybierzmy najlepsze miejsce!

 

Spis treści:

  1. Karmnik dla ptaków w ogrodzie – dlaczego warto go tam umieścić?
  2. Czy warto przygotować karmnik dla ptaków samodzielnie?
  3. Karmniki dla ptaków – gdzie zamontować?
  4. Karmnik dla ptaków na balkonie w bloku
  5. Dokarmianie ptaków zimą – o czym pamiętać?

Karmnik dla ptaków w ogrodzie – dlaczego warto go tam umieścić?

Ptaki są niezwykle przyjaznymi i przydatnymi zwierzętami. Dzięki nim nie musimy przejmować się niektórymi szkodnikami, które buszują w naszym ogrodzie, a ich śpiew uatrakcyjni czas spędzony na zewnątrz w trakcie wiosennych porządków lub letniego wypoczynku. W okresie jesienno-zimowym mają one utrudniony dostęp do pożywienia. Niekiedy jego zdobycie jest po prostu niemożliwe. Między innymi z tego powodu warto umieścić karmnik w swoim ogrodzie i regularnie uzupełniać w nim karmę. Dzięki temu można podziwiać wspólnie z całą rodziną różne gatunki ptaków oraz ich zaciętą walkę o każde ziarenko.

przygotowanie kramnika samodzielnie

Czy warto przygotować karmnik dla ptaków samodzielnie?

Karmnik dla ptaków nie ma zbyt skomplikowanej konstrukcji. Dzięki temu bez problemu można przygotować go samodzielnie. Budowany jest on często z drewna, dzięki czemu nie tylko jest bezpiecznym schronieniem dla ptaków, ale i świetnie zdobi cały ogród w czasie zimy. Do zbudowania karmnika potrzebne będzie jedynie kilka listew, drewno oraz kantówka, a także podstawowe narzędzia, takie jak młotek, gwoździe, wkręty, wiertarko-wkrętarka. Nie należy zapomnieć również o odpowiednim zabezpieczeniu karmnika, do czego niezbędny będzie właściwy impregnat i pędzel. Jeśli jednak nie masz czasu bądź potrzebnych narzędzi, a zimowe mrozy zaczynają doskwierać, z pomocą przyjdą karmniki dla ptaków, które są dostępne w naszym sklepie.

Karmnik dla ptaków – gdzie zamontować?

Bez względu na to, czy kupujesz produkt gotowy, czy samodzielnie go budujesz, pamiętaj o tym, by umieścić we właściwym miejscu karmnik dla ptaków. Gdzie zamontować go najlepiej? Trzeba zrobić to w sposób przemyślany przede wszystkim ze względu na to, żeby stworzyć dla ptaków bezpieczną ostoję, gdzie będą mogły odpocząć i dobrze zjeść. Szukając dobrego miejsca, trzeba zwrócić uwagę na konstrukcję karmnika, tak by ptaki miały do niej dostęp z każdej strony. Gdzie umieścić karmnik dla ptaków? Najlepszym miejscem na karmnik będzie to, które jest oddalone od ruchliwej drogi, czy chodnika. Dzięki temu ptaki będą miały spokojne i ustronne miejsce. Nie bez znaczenia jest również umieszczenie go w miejscu, w którym nie będą ich niepokoić żadne drapieżniki. Jeżeli karmnik ma zostać powieszony na drzewie, trzeba wybrać taką gałąź, do której utrudniony dostęp będą miały m.in. koty, które stanowią bezpośrednie zagrożenie dla najmniejszych ptaków i mogą odstraszać je z tego miejsca.

ptak przy karmniku

Karmnik dla ptaków na balkonie w bloku

Karmnik można zawiesić nie tylko, gdy dysponuje się przestronnym ogrodem. Z powodzeniem znajdzie się dla niego także miejsce na balkonie w bloku. Aby umieścić tam karmnik najlepszym rozwiązaniem będzie zawieszenie go na barierce balkonu lub na zewnętrznym parapecie. Montując karmnik na balkonie w bloku, trzeba pamiętać o tym, by zrobić to solidnie, aby uniknąć wszelkich nieszczęśliwych wypadków, na które można narazić zarówno same ptaki, jak i osoby z zewnątrz. Do przymocowania karmnika na barierce przydadzą się metalowe kątowniki oraz śruba z nakrętką. Dzięki temu zapewniona będzie stabilność całej konstrukcji. Jeśli chcemy umieścić karmnik na parapecie, dobrym rozwiązaniem będzie przymocowanie go przy pomocy wkrętów. Gdzie powiesić karmnik dla ptaków w bloku? Podczas wyboru takiego miejsca, trzeba kierować się podobną zasadą jak podczas szukania właściwego miejsca w ogrodzie. Przede wszystkim ptaki powinny mieć tam spokój. Tu dobrym pomysłem może okazać się okno w sypialni, gdzie panuje mały ruch lub barierka balkonowa, która jest nieco oddalona od okien, przez co ptaki czują się bezpieczniej. Umieszczenie karmnika dla ptaków na balkonie w bloku to rewelacyjna zabawa, która pozwala na dokładne przyglądanie się im.

Dokarmianie ptaków zimą – o czym pamiętać?

Chociaż coraz rzadziej spotykamy srogie zimy, to ptaki nie zawsze mają łatwy dostęp do pożywienia. Dokarmianie ptaków najlepiej jest rozpocząć od momentu, gdy spadnie pierwszy śnieg lub gdy temperatura spadnie poniżej zera. Trzeba pamiętać, że gdy decydujemy się dokarmiać te pożyteczne zwierzęta, najlepiej jest dbać o nie regularnie aż do samej wiosny. Jeżeli już wiemy gdzie ustawić karmnik dla ptaków, warto zadbać o odpowiednią karmę, a także o to, by zapewnić ptakom dostęp do wody. W trakcie dokarmiania ptaków trzeba pamiętać też o tym, by zachować karmnik w odpowiedniej czystości przez cały ten okres i regularnie usuwać z niego resztki oraz odchody ptaków.

Chcesz zacząć dokarmiać ptaki tej zimy, ale brakuje Ci czasu na zbudowanie karmnika? Sprawdź ofertę sklepu Rolmarket!

pixel