Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Jak ozdobić ogród na święta?

2018-12-19
Jak ozdobić ogród na święta?

Zimowe ogrody to uczta dla naszych oczu – biały puch spowijający rośliny, trawniki i drogi tworzy zapierające dech w piersiach krajobrazy. Jeszcze piękniej wyglądają one w okresie Świąt Bożego Narodzenia, gdy mienią się wieloma kolorami, podkreślającymi biel śniegu i zieleń choinek. Jak sprawić, żeby taka atmosfera zapanowała w Twoim ogrodzie? Poznaj nasze porady, dzięki którym jeszcze przed przekroczeniem progu swojego domu poczujesz magię świąt.

Zacznijmy od podstaw - świąteczne oświetlenie ogrodu

Słysząc o ozdabianiu ogrodu na święta, większość z nas pomyśli przede wszystkim o lampkach. Można ozdobić za ich pomocą drzewa, krzewy, a także fasadę domu. Ciekawą opcją będzie rozłożenie światełek na bezlistnych gałęziach, ale warto wyeksponować je również na przyprószonych śniegiem roślinach i rabatach.

Stworzy to wyjątkowy nastrój i oświetli posesję po zmierzchu. Najbardziej uniwersalnym, pasującym do każdego ogrodu, kolorem światełek jest beż – ciepły i neutralny. Nie radzimy łączyć ze sobą więcej niż dwóch-trzech odcieni – w innym wypadku działka może wyglądać po prostu krzykliwie.

ozdoby swiateczne w ogrodzie

Wybierając lampki, zwróć uwagę, aby były one przeznaczone do użytku zewnętrznego. Muszą mieć one odpowiedni stopień ochrony – nie mniejszy niż IP44. Podwójny kwadrat na ich opakowaniu oznacza, że przewody elektryczne są podwójnie izolowane, a trójkąt z literą F informuje, iż lampki są niepalne. Nie kupuj światełek, na których brakuje oznakowania oraz takich, na których widnieje instrukcja w niezrozumiałym dla Ciebie języku.

Jeszcze więcej zieleni – choinki i girlandy

Świąteczny ogród jest czasem równie zielony, jak w pełni lata. Choinka w domu to nie wszystko – podobne ozdoby z powodzeniem można wykorzystać także na zewnątrz. Warto pokusić się o przyozdobienie ogrodzenia, balustrad czy ławek za pomocą łańcuchów, girland i świątecznych bombek. Pamiętaj jednak o umiarze – nadmiar dekoracji może zaburzyć harmonię Twojego ogrodu. Wybierz delikatne i proste ozdoby, które wprawią Cię w świąteczny nastrój i sprawią, że Twoja posesja przemieni się w bożonarodzeniowe królestwo.

choinki na swieta

Wieniec na drzwiach

Wieniec adwentowy to według niektórych równie ważny element świątecznego wystroju, co choinka. Wykonuje się go zazwyczaj z gałązek drzew iglastych – świerku, jodły czy sosny. Warto dodatkowo ozdobić go za pomocą lampek, wstążek, szyszek czy bombek i powiesić na drzwiach, by zapraszał wszystkich do wejścia do środka.

Szopki Bożonarodzeniowe

Co najbardziej kojarzy się z Bożym Narodzeniem? Choinka, rzecz jasna. A oprócz choinki? Oczywiście, że szopka. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaaranżować ją we własnym ogrodzie. Można do tego celu użyć figurek, roślin oraz ręcznie wykonanych ozdób. To doskonały pomysł zwłaszcza, jeśli w domu są dzieci. Dzięki szopce będzie im można w łatwy i ciekawy sposób opowiedzieć historię Bożego Narodzenia.

Praktyczne ozdoby, czyli dekoracyjne kaptury ochronne

Zimą warto zadbać nie tylko o kwestie wizualne, ale także o dobro roślin. Rozwiązaniem łączącym w sobie i jedno i drugie są kaptury ochronne z agrowłókniny. Niektóre z nich są w kształcie bałwana, a inne przedstawiają świętego Mikołaja. Kaptur zapewni roślinom ochronę przed szkodliwym działaniem niskich temperatur i utratą wilgoci, sprawiając jednocześnie, że Twój ogród będzie zachwycał świątecznym klimatem.

Zadbaj o szczegóły – dekoracje okien, parapetów i elementów małej architektury

Udekorować można tak naprawdę wszystko – oczywiście pod warunkiem, że robimy to ze smakiem. Stolik, przydomowa ławka czy nawet karmnik dla ptaków mogą stać się polem do popisu dla świątecznych maniaków. Można je przyozdobić za pomocą lampek lub zielonych gałązek. Nie należy również zapominać o oknach i parapetach – wieniec na drzwiach to nie wszystko! Popularnym rozwiązaniem jest wykonywanie ozdób na szybach za pomocą sztucznego śniegu oraz dekorowanie parapetów przy użyciu gałązek, lampionów i światełek. Jeżeli parapet znajduje się na parapecie, warto rozważyć również umieszczenie na nim świątecznych skarpet, które będą oczekiwać na przyjście Świętego Mikołaja.

swiateczne ozdobienie ogrodu

Podsumowanie

O bożonarodzeniowym ogrodzie rodem z amerykańskich filmów marzy większość z nas. Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki sprawią, że te marzenia staną się rzeczywistością! Życzymy ogromnych pokładów fantazji podczas dekorowania ogrodu i wesołych świąt!

Ogród już ozdobiony? Doskonale, sprawdź jeszcze jaką choinkę wybrać do domu.

 

pixel