Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Jak pozbyć się szpaków? Ochrona drzew czereśni i wiśni

2019-08-09
Jak pozbyć się szpaków? Ochrona drzew czereśni i wiśni

Lato do doskonały czas na delektowanie się smakiem pysznych owoców drzew wiśni oraz czereśni. Niestety, niejednokrotnie swoimi smakołykami musisz dzielić się z niesfornymi szpakami. Jak skutecznie pozbyć się tych zwierząt? W dzisiejszym poradniku poznasz profesjonalne narzędzia do odstraszania ptaków oraz naturalne sposoby na to, jak sobie z nimi radzić.


Profesjonalne narzędzia do odstraszania szpaków

  • Odstraszacz ptaków


Dobrym sposobem na odstraszenie szpaków z drzew owocowych jest montaż straszaka. Może przybierać różne formy — najważniejsze jest to, aby poruszający nim wiatr wprawiał w ruch gałęzie, gdzie często siadają ptaki. W naszym sklepie znajdziesz figurki orła oraz jastrzębia. Innymi przedmiotami, które sprawdzą się w roli straszaka są balony, taśmy z kaset czy wiatraczki dziecięce.

Chcesz wiedzieć więcej o odstraszaczach ptaków? Sprawdź asortyment dostępny w naszym sklepie »  

  • Dźwiękowy odstraszacz ptaków


Dźwiękowe odstraszacze ptaków odtwarzają autentyczne odgłosy drapieżnych ptaków — jastrzębia, orła, sokoła oraz sowy. Dzięki temu w naturalny sposób mogą ograniczyć liczbę szpaków odwiedzających Twój ogród. Niektóre urządzenia dostępne w naszym sklepie działają w dwóch trybach. Jeden wykorzystuje czujnik ruchu — emituje dźwięk dopiero wtedy, gdy szkodnik usiądzie na drzewie. Drugi działa w konkretnych odstępach czasowych, które samodzielnie ustalasz.

  • Siatka przeciw ptakom


Siatkę przeciw ptakom nakłada się na właściwe gatunki drzew i krzewów w celu ich ochrony. Zawieś ją na czereśni, wiśni, malinach, borówkach czy jeżynach. Dzięki niewielkim oczkom siatki, ptaki nie są w stanie wyjeść owoców wyrastających na drzewie.

Poznaj asortyment sklepu Rolmarket — znajdziesz w nim między innymi siatki czy odstraszacze dźwiękowe na szpaki »Naturalne sposoby na pozbycie się szpaków z ogrodu

Istnieje kilka naturalnych sposobów na pozbycie się szkodników z ogrodu. Jednym z nich jest posadzenie morwy w niedalekim sąsiedztwie czereśni czy wiśni. Szpaki uwielbiają jej czarne owoce — o wiele bardziej niż czereśnie oraz wiśnie. Kolejnym rozwiązaniem, dzięki któremu ograniczysz liczbę ptaków w ogrodzie jest założenie budki lęgowej. Niektórzy uważają to za ryzykowne posunięcie, ale istnieje szansa, że się opłaci. Szpaki w okresie lęgowym skupiają się głównie na obronie swojego terytorium przez innymi przedstawicielami ich gatunku. Dlatego warto wziąć pod opiekę jedną rodzinę szpaków i zapewnić im pożywienie (na przykład owoc morwy). Ptaki odwdzięczą Ci się tym samym — przegonią pozostałe szkodniki.


Podsumowanie

Nie pozwól, aby szpaki niszczyły Twoje uprawy. Zastosuj powyższe narzędzia do ich skutecznego odstraszania. Mamy nadzieję, że osiągniesz zamierzony efekt. Życzymy powodzenia!

 

pixel