Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Jak wykorzystać siatki w ogrodzie?

2022-11-25
Jak wykorzystać siatki w ogrodzie?

Siatka w ogrodzie może mieć wiele funkcji. Oczywiście jest sposobem na oznaczenie granic działki, może być ozdobą, ale także chroni przed szkodnikami. W zależności od indywidualnych potrzeb można dostosować produkt do nich, a następnie zamontować w wyznaczonym wcześniej miejscu. Jakie rodzaje siatek znajdują się w sprzedaży i do czego można je wykorzystać?

 

Spis treści:

  1. Siatki cieniujące – jaką pełnią funkcję?
  2. Gdzie się sprawdzą siatki przeciw kretom?
  3. Dla kogo są siatki przeciw ptakom?
  4. Jak kupić siatki na pnącza?

Przyjrzyjmy się bliżej tematowi siatek w ogrodzie!

 

Siatki cieniujące  jaką pełnią funkcję?

Własny ogród to możliwość rozplanowania przestrzeni, w której znajdzie się miejsce na nasadzenia, ale także taras, na którym można będzie wypocząć. Oczywiście umiejętne zagospodarowanie ogrodu umożliwi wydzielenie poszczególnych stref, a tym samym każdy będzie mógł znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. W letnie dni może doskwierać upał, dlatego doskonałym wyborem będą siatki cieniujące, które zapewnią cień, a jednocześnie poczucie komfortu. To szczególnie istotne dla osób, które chciałyby troszkę więcej prywatności. Siatkę można zamontować zarówno na klasycznym płocie, jak i balustradzie balkonowej. W zależności od indywidualnych potrzeb można będzie zapewnić sobie miejsce, w którym przebywanie będzie wspaniałym uczuciem. Z jednej strony nie będzie doskwierało słońce, z drugiej można w ten właśnie sposób stworzyć bezpieczny kącik do zabaw dla dziecka. Siatka jest na tyle uniwersalnym rozwiązaniem, że można z niej korzystać zarówno na bardzo dużych przestrzeniach, jak i zamontować jedynie na danym obszarze.

siatka cieniująca
siatka na krety

Gdzie się sprawdzą siatki przeciw kretom?

Piękne rośliny, idealny trawnik to marzenie każdego, kto posiada własny ogród. Dlatego już na etapie planowania tego, w jakim miejscu pojawią się krzewy i kwiaty, a gdzie będzie jedynie trawnik, należy zabezpieczyć teren przed szkodnikami. Dość inwazyjnym stworzeniem jest kret, który z jednej strony zjada pędraki, natomiast z drugiej na całym terenie zostawia kopce, które nie wyglądają estetycznie. Doskonale sprawdzą się siatki przeciw kretom, ponieważ zabezpieczają przed kopcami, jednocześnie nie utrudniają wzrostu roślin czy trawie. Dla wielu osób to wspaniałe rozwiązanie, zwłaszcza gdy planują modernizację swojego ogrodu. Obecnie to jeden z najskuteczniejszych patentów na to, by cieszyć się ładnym terenem, a jednocześnie, by skutecznie zabezpieczyć go przed działaniem kreta. Warto zastanowić się nad zastosowaniem takiego produktu, zwłaszcza gdy obawiamy się, że w przypadku wejścia gościa na teren, może powstać wiele szkód.

Dla kogo są siatki przeciw ptakom?

Coraz więcej osób żyje w przeświadczeniu, że posiadanie własnego sadu, czy nawet jednego lub dwóch drzew owocowych to szansa na pyszne jedzenie w sezonie. Dlatego decydując się na ich posadzenie, należy zadbać również o zabezpieczenie ich przed ptactwem. Często potrafią nie tylko uszkodzić owoc, ale wpływają na to, że gospodarz może ich nie mieć wcale. Warto zainwestować w siatki przeciw ptakom, ponieważ nałożone na koronę drzew odstraszają je, a jednocześnie stanowią barierę fizyczną dla nich. W zależności od wielkości drzewa warto zdecydować się na odpowiedni rozmiar siatki, jednak równie duże znaczenie ma tutaj to, by umieścić ją odpowiednio wcześnie. W ten sposób można będzie cieszyć się wspaniałymi owocami w sezonie. To szczególnie istotne, by siatki umieścić, gdy owoce są jeszcze małe i niedojrzałe, gdyż uszkodzenie ich na tym etapie zahamuje wzrost, a często przyczyni się także do przedwczesnego opadania. Odpowiednie przygotowanie terenu, posadzenie drzew i pielęgnacja sprawiają, że można się cieszyć własnymi owocami. 

siatka na ptaki
siatka na pnącza

Jak kupić siatki na pnącza?

Własny dom kojarzy się z poczuciem bezpieczeństwa, komfortu i prywatności. Często wielkość działki, pozwala na założenie własnego warzywnika. Dlatego siatki na pnącza świetnie sprawdzą się na fasolkę, groszek zielony, a nawet ogórki. Z jednej strony stanowią solidne podparcie, natomiast z drugiej utrzymanie grządek w czystości, a nawet zbieranie plonów jest wygodne. Warto dobrze rozplanować sobie, w którym miejscu znajdzie się konkretne warzywo, by odpowiednio rozmieścić poszczególne siatki. Ich montaż jest łatwy, dlatego nawet osoba początkująca nie będzie miała z tym większego problemu. Oczywiście wcześniejsze rozplanowanie ogródka warzywnego pozwoli na ocenę, jak dużo takiej siatki będzie potrzeba. Warto więc dokonać pomiarów, które ułatwią założenie własnej plantacji, a następnie opiekę nad warzywami. Dobrym wyborem w takim przypadku będzie uniwersalny stelaż ogrodowy, który dobrze sprawdzi się w każdym ogrodzie.

Obecnie coraz więcej osób ceni sobie poczucie prywatności, dlatego siatki będą mogły sprawdzić się w tej roli idealnie. Wiadomo, że przeglądając ofertę sklepu, można zaopatrzyć się w kilka różnych typów siatek, które poradzą sobie nie tylko z ptactwem, ale również z kretami, czy nadmiernym nasłonecznieniem. Warto zastanowić się nad własnymi potrzebami, by móc dokonać właściwego zakupu. Na każdy problem znajdzie się rozwiązanie, pod warunkiem, że ktoś dokładnie zapozna się z produktami, które znajdują się na rynku.

 

pixel