Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Jak założyć taśmę ogrodzeniową?

2020-07-25
Jak założyć taśmę ogrodzeniową?

Taśmy ogrodzeniowe to produkt bardzo prosty w swojej idei, który daje szerokie możliwości wykorzystania. Można z jego pomocą stworzyć szczelną barierę, która ochroni nas przed wzrokiem sąsiadów, hałasem ulicy czy wiatrem, a jednocześnie prawdziwe użytkowe dzieło sztuki, które będzie ciekawym akcentem dekoracyjnym w naszym otoczeniu. Zobaczmy jak wykorzystywać taśmę ogrodzeniową oraz jak prawidłowo ją założyć.

Taśma ogrodzeniowa – co to jest?

Taśma ogrodzeniowa to produkt wykonany z wysokiej jakości polipropylenu. Jest on bardzo odporny na trudne warunki atmosferyczne i na działanie promieni UV, co oznacza, że taśmy ogrodzeniowe przez lata mogą zachowywać swój oryginalny kolor. Taśmę ogrodzeniową można wykorzystać do ozdobienia balustrady, balkonu, ogrodzenia czy tarasu. Jest produkowana w kilku różnych kolorach, wśród których najczęściej spotyka się brąz, szary i zielony. Co ważne, polipropylen nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych w trakcie użytkowania, a zatem raz ułożony będzie się dobrze prezentował przez długi czas, bez konieczności poświęcania czasu, uwagi i środków na jego pielęgnację

Taśma ogrodzeniowa – zastosowanie

Taśmy ogrodzeniowe są stosowane z różnych powodów. Jednym z głównych jest chęć stworzenia szczelnej osłony, która pozwala zachować prywatność. W tej roli najczęściej wykorzystywana jest do wplatania balustrady balkonów w blokach, szczególnie wtedy, gdy balkon położony jest blisko kolejnego budynku. W tej samej roli taśma występuje również w ogrodzeniach siatkowych, gdy chcemy odgrodzić się od sąsiada czy chodnika przebiegającego tuż przy posesji. Jeśli mamy psa, to użycie taśmy ogrodzeniowej pozwoli zmniejszyć jego zdenerwowanie i zniechęci do szczekania, bo nie będzie on widział osób przechodzących tuż obok ogrodzenia. Taśma ogrodzeniowa może służyć jednak nie tylko jako osłona chroniąca naszą prywatność, ale również ochrona przed innymi czynnikami takimi jak hałas, wiatr czy śnieg. Dzięki niej możemy znacząco zmniejszyć poziom hałasu w ogrodzie czy ochronić teren posesji przez silnymi podmuchami wiatru lub nawiewaniem śniegu. Docenią to z pewnością osoby mieszkające w miejscach, gdzie takie zjawiska występują w dużym natężeniu. Zalety taśm ogrodzeniowych doceniają również właściciele małych czworonogów i dzieci. Taśma ogrodzeniowa może skutecznie utrudnić przejście pomiędzy prętami ogrodzenia małym pieskom oraz uniemożliwić małym dzieciom wspinanie się po prętach balustrady. Użyta w tej roli zapewni większe bezpieczeństwo podczas zabaw na balkonie czy w ogrodzie i zniechęci maluchy do prób sforsowania ogrodzenia górą. Ostatnim powodem, ale wcale nie najmniej ważnym, dla którego warto użyć taśm ogrodzeniowych, jest ich estetyka. Taśmy te, jak już wcześniej wspomniano, są dostępne w kilku różnych kolorach, co pozwala uzyskać ciekawy efekt wizualny. Ceniący minimalizm wybiorą taśmę jednokolorową, ale wielbiciele odważniejszych kompozycji, chętnie będą łączyć kolory, co pozwoli stworzyć efektowną kompozycję dekoracyjną. Warto zwrócić uwagę, że ciekawy efekt wizualny można uzyskać nie tylko łącząc taśmy w kilku kolorach, ale również wybierając odpowiedni sposób przeplatania. Ta sama taśma ogrodzeniowa przepleciona inaczej może dać zupełnie inny efekt. Jest to świetny sposób na stworzenie niepowtarzalnej dekoracji swojego domu czy mieszkania.

Sposób przeplatania taśmy ogrodzeniowej

Zanim przystąpimy do montażu taśmy ogrodzeniowej warto zastanowić się, jaki efekt chcemy osiągnąć. Taśmę można przeplatać na bardzo wiele różnych sposobów. Jedni wybierają przeplot co drugi pręt w balustradzie, inni wybierają montaż co 3-5 prętów. Od tego, który sposób montażu wybierzemy, będzie zależał efekt finalny. Warto zwrócić również uwagę na przesunięcie pomiędzy kolejnymi pasmami. Ładniej wizualnie prezentuje się ogrodzenie, w którym kolejne pasma taśmy układane są z pewnym przesunięciem i jest to przesunięcie powtarzalne. Jednym słowem ładniej prezentuje się ogrodzenie, w którym kolejne pasma są przesunięte o stały element np. 1/3 lub ½ długości niż takie, w których szerokość przesunięcia jest dobierana losowo i raz wynosi 1/3, raz 2/3, a innym razem w ogóle nie ma przesunięcia. Taki układ wprowadza niepotrzebne zamieszanie i psuje efekt wizualny. Jeśli nie wiemy, który efekt będzie bardziej atrakcyjny, to można przeprowadzić próbę i wpleść po kawałku taśmę na kilku wysokościach, a dopiero po wybraniu odpowiedniego wzoru przystąpić do właściwego montażu taśmy.

Montaż taśmy ogrodzeniowej

Montaż taśmy ogrodzeniowej nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzętu ani umiejętności. Taśmę po prostu przeplata się pomiędzy prętami ogrodzenia, po uprzednim zamocowaniu jej początku z pomocą klipsów. Zdecydowaną większość taśm montuje się poziomo, chociaż niektórzy producenci oferują również taśmy do montażu pionowego. W pierwszym kroku na pręty siatki należy założyć klipsy do mocowania taśmy ogrodzeniowej. Należy dobrać je odpowiednio do szerokości taśmy, gdyż mogą się one różnić od siebie szerokością. Następnie należy przeplatać taśmę pomiędzy kolejnymi prętami ogrodzenia lub balustrady, pamiętając o odpowiednim jej napięciu. Po zakończeniu przeplatania jednego pasma należy dociąć taśmę do właściwego rozmiaru i zakończyć przeplatanie, zakładając na końcu kolejny klips. Analogicznie postępujemy z kolejnymi pasmami taśmy, aż osiągniemy pożądaną wysokość przeplotu.

Kolor i szerokość taśmy ogrodzeniowej a efekt wizualny

Warto pamiętać, że na końcowy efekt wizualny wpływa nie tylko sposób przeplotu taśmy, ale wybór jej koloru i szerokości. Można wybierać jeden kolor taśmy, a można wybrać wszystkie dostępne jej rodzaje, układając je kontrastowo lub stopniowo, by w efekcie uzyskać bardzo ciekawą dekorację ogrodzenia. Niezwykłym akcentem dodającym uroku ogrodzeniu z taśmą ogrodzeniową jest użycie taśm w różnych szerokościach. Można zakładać szeroką i wąską taśmę na zmianę, a można również wybrać dodatek w postaci węższej taśmy co kilka pasm szerszej. Taśma wąska może dodatkowo różnić się kolorem, co jeszcze bardziej ją wyróżni. Jednym słowem ilość kombinacji wzorów, które możemy stworzyć przy użyciu taśmy ogrodzeniowej jest ogromna, dzięki czemu taśma ogrodzeniowa jest bardzo wdzięcznym materiałem o wielu zastosowaniach, który pozwala również poczuć się niczym artysta.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
pixel