Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Komary już Cię nie pogryzą. Najlepsze preparaty na komary

2017-07-14
Komary już Cię nie pogryzą. Najlepsze preparaty na komary

Komary to jedne z najbardziej uciążliwych owadów, których obecność jest w stanie skutecznie zniszczyć wakacyjny wyjazd czy imprezę na świeżym powietrzu. Na szczęście, na rynku dostępna jest cała gama różnego rodzaju produktów, które pomogą nam w walce z tymi uciążliwymi stworzeniami. Oto przegląd kilku najpopularniejszych środków odstraszających komary.

Skuteczne opryski na komary


Pierwszą grupą produktów są środki przeznaczone do oprysków przy pomocy opryskiwaczy ręcznych lub spalinowych bądź zamgławiaczy termicznych. Odkomarzanie terenów zielonych poprzez stosowanie oprysków ma tę zaletę, że jeden zabieg daje natychmiastowy efekt, utrzymujący się przy sprzyjających warunkach atmosferycznych aż do 8 tygodni. Jednym z preparatów do oprysków jest Diablo Forte, występujący w postaci stężonego koncentratu, który stosuje się jako roztwór wodny lub roztwór z rozpuszczalnikiem na bazie glikolu. Zwalcza on zarówno owady latające, takie jak komary, osy, muchy, bąki czy chrząszcze, jak i insekty biegające i pełzające – mrówki, karaluchy, rybiki oraz prusaki. Podobnym środkiem na komary, ale silniejszym, bo skutecznie działającym również na muchy, jest Reset Strong. Może być on stosowany tak na zewnątrz – na tarasach, chodnikach, w szczelinach okiennych, jak i wewnątrz budynków mieszkalnych, gospodarstw rolniczych czy zakładów przetwórstwa żywności. Do opisywanej grupy preparatów na ukąszenia komarów zalicza się także Ultra Brutal, który również działa natychmiast po oprysku. Opryski na komary są bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Zalecany jest jednak kilkugodzinny okres karencji po zabiegu.


komary w ogrodzieFot. pixabay.com

 

Preparaty na komary w spray’u

Podczas plenerowych imprez czy wakacyjnych wyjazdów doskonale sprawdzą się podręczne środki na komary w formie spray’u. Warto zdecydować się na taki, który nie tylko będzie chronił przed ukąszeniami, lecz zabezpieczy nas także przed różnego rodzaju chorobami przenoszonymi przez owady, jak borelioza czy kleszczowe zapalenie opon mózgowych.

Na rynku dostępne są także preparaty na komary w domu. Przed ich użyciem należy zamknąć drzwi i okna, a następnie rozpylić preparat w całym pomieszczeniu, z naciskiem na okolice drzwi i okien. Pozostawiamy je zamknięte przez około 15 minut, a następne dokładnie wietrzymy.

Dużą popularnością cieszą się także elektrofumigatory z płynem, które podłącza się do kontaktu, na skutek czego następuje parowanie substancji czynnej. Zwalcza to znajdujące się w pomieszczeniu komary i skutecznie chroni przed pojawieniem się w nim zwabionych światłem insektów. Tego typu wyroby są w stanie działać nawet przez 60 nocy przy stosowaniu przez 8 godzin na dobę.

A może moskitiera?


Osobną grupę preparatów na komary stanowią moskitiery, które stanowią, prostą, skuteczną i niedrogą ochronę przed komarami przy otwartych oknach czy drzwiach tarasowych. Produkt ten jest łatwy w montażu i demontażu, a co najważniejsze – nie pozostawia mało estetycznych śladów. Moskitiery bardzo często mają możliwość przycinania do dowolnych rozmiarów, co umożliwia przymocowanie ich do okien o niestandardowych wymiarach. Jeżeli ulegną zabrudzeniu, istnieje możliwość wyprania ich w temperaturze 30 stopni Celsjusza.

preparaty na komary
Fot. pixabay.com
pixel