Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Mgiełka zraszająca do ogrodu — czy warto w nią zainwestować?

2019-08-15
Mgiełka zraszająca do ogrodu — czy warto w nią zainwestować?

W długie, upalne dni każdy z nas marzy jedynie o tym, aby się schłodzić. W tej sytuacji pomocna może okazać się ogrodowa mgiełka wodna. Jakie są jej największe zalety, jak ją zamontować i czy warto w nią zainwestować? Odpowiedź na powyższe pytania znajdziesz w dzisiejszym tekście.

Mgiełka zraszająca — podstawowe informacje

Kurtyna wodna jest nazywana inaczej mgiełką wodną. To nowoczesne urządzenie, które produkuje się z trwałego tworzywa sztucznego. W jego skład wchodzą węże ogrodowe, dysza ze specjalnymi wypustkami oraz klipsy do mocowania. Przez niewielkie otwory jest rozpylana woda w formie mikroskopijnych kropelek. Płyn delikatnie osiada na skórze, ubraniach czy meblach. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom nie tworzy szkód ani mokrych plam, a jedynie skutecznie obniża temperaturę otoczenia. Kurtyna wodna nie zużywa dużej ilości wody — podczas upalnego lata przepuszcza się przez nią około 13 l/h płynu.

Kurtyna wodna jest dostępna w naszym sklepie. Sprawdź asortyment Rolmarketu »Zalety mgiełki zraszającej do ogrodu

Kurtyna wodna posiada wiele zalet. Warto wymienić co najmniej kilka z nich:

  • Mgiełka obniża temperaturę otoczenia nawet o kilka stopni, dzięki czemu podczas odpoczynku w ogrodzie odczujesz przyjemne uczucie chłodu, nawet podczas dużych upałów.
  • Kurtyna wodna skutecznie eliminuje cząsteczki kurzu gromadzące się na podjeździe, chodniku czy roślinach w Twoim ogrodzie. Unoszące się na wietrze drobinki płynu delikatnie usuwają brud z powierzchni, które napotkają na swojej drodze.
  • Instalacja zraszająca odstrasza różnego rodzaju insekty i owady. To duży plus, gdy chcesz spędzić letni wieczór na świeżym powietrzu.

Ogrodowa mgiełka wodna — montaż

Kurtyna wodna to sprzęt, który bardzo łatwo można zamontować oraz zdemontować. Ta praca nie wymaga od Ciebie szczególnych umiejętności ani nie zajmie zbyt wiele czasu. Mgiełkę należy podpiąć bezpośrednio do źródła wody — węża lub kranu. Węże z dyszami bez przeszkód przymocujesz do parasola ogrodowego, markizy oraz pergoli. Położenie poszczególnych części składowych wyregulujesz według własnych potrzeb. W naszym sklepie znajdziesz również dodatkowe akcesoria — dysze i narzędzia do montażu produktu.

Naturalny sposób na przyjemny chłód w ogrodzie

Ogrodowa mgiełka wodna działa bardzo dobrze nie tylko w miejscach słonecznych, ale także tam, gdzie jest cień. To właśnie w takiej przestrzeni warto zaaranżować kącik wypoczynkowy składający się ze stołu, krzeseł oraz leżaków. Przyjemny chłód dają rozłożyste korony drzew, ale także drewniana altanka, pergola czy trejaż. Pamiętaj jednak, że naturalnie zacienione części ogrodu trzeba najpierw stworzyć. Dlatego warto pomyśleć o takiej przestrzeni odpowiednio wcześniej. Dobrym pomysłem jest nie tylko posadzenie drzew, ale także pnączy — szybko rosną, a ich pielęgnacja nie pochłania zbyt wiele czasu. Wybierz glicynię, wiciokrzew lub winobluszcz.

Ogrodowa mgiełka wodna – czy warto ją mieć?

Ogrodowa mgiełka wodna jest bardzo przydatna w czasie dużych upałów. Pozwoli Ci skutecznie obniżyć temperaturę otoczenia oraz poczuć przyjemny chłód. Kurtyna wodna sprawdzi się zarówno w niewielkich, jak i dużych ogrodach. Warto w nią zainwestować, jeśli poszukujesz dodatkowej, niedrogiej ochłody.

 

pixel