Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Najlepsza trutka na szczury - propozycje

2022-09-02
Najlepsza trutka na szczury - propozycje

Szczury to zwierzęta występujące w kilku gatunkach, wśród których najbardziej popularne to m.in. szczury wędrowne. Żyją w stadzie o bardzo jasno określonej hierarchii, w której przewodzą największe samce. Kolonia może liczyć ok. 200 osobników i bronić do siebie dostępu przed innymi szczurami. Brzmi niesamowicie, prawda? Ten gryzoń udowadnia, że jest piekielnie inteligentny, a to sprawia, że staje się bardzo trudnym przeciwnikiem. Ze względu na to, że ze szczurem idzie dość spore zagrożenie, człowiek nie ma innego wyjścia, jak tylko go zwalczać. 

Trutka na szczury i myszy - dlaczego zwalczanie tych gryzoni jest konieczne?

Szczury są niesamowicie inteligentne i wiele osób uwielbia ich hodowlaną odmianę - wówczas mogą być przyjaciółmi ludzi. Jednak dziko żyjące szczury to dla człowieka bardzo duże zagrożenie. Chodzi przede wszystkim o choroby, jakie roznoszą szczury. Należą do nich salmonelloza, tasiemczyca, tyfus, włośnica, wścieklizna, czy leptospiroza. Wyjątkowo niebezpieczne są również zakażone odchody szczurów, które te potrafią zostawiać na ludzkiej żywności, np. składowanej w magazynach i piwnicach. 

Myszy i szczury to również zagrożenie dla ludzkiego portfela, ponieważ swoim zachowaniem wprawiają go w niemałe wydatki. Przegryzają instalacje elektryczne i izolacje rur ciepłowniczych, a także konstrukcje drewniane. Niszczą uprawy, atakują zwierzęta hodowlane. To naraża człowieka na spore straty, ich skutkiem mogą być nawet pożary czy zawalenia. Bezpośrednie spotkanie ze szczurem również może być bardzo niebezpieczne, zwłaszcza w przypadku dzieci. Szczur czujący zagrożenie bez wahania zaatakuje i może dotkliwie poranić. 

Proces deratyzacyjny - jak skutecznie pozbyć się gryzoni?

Deratyzacja to nic innego jak fizyczne i chemiczne sposoby na pozbycie się szczurów. Warto jednak pamiętać, że przynęta, którą zastawiasz na gryzonie, może narazić także Twoje zwierzęta domowe. Dlatego konieczne jest to, by zabezpieczyć pułapkę i nie doprowadzić do przypadkowego spożycia trucizny przez psa lub kota. Należy wówczas stworzyć specjalny karmnik deratyzacyjny, truciznę na szczury możesz też rozkładać w specjalnych stacjach deratyzacyjnych. Trutka na gryzonie to substancja bardzo niebezpieczna również dla ludzi, dlatego każda dawka musi być podana tak, by narażone na nią były jedynie szkodniki. 

W procesach deratyzacyjnych przeprowadzanych przez profesjonalistów stosowana jest zazwyczaj najmocniejsza trutka na szczury. Znajduje się w niej substancja do zwalczania myszy i szczurów, którą firma deratyzacyjna odpowiednio oznacza. Jeśli jednak sami podejmujemy walkę z tymi szkodnikami, należy zachować wszelką ostrożność. Skuteczna trutka na szczury dostępna w sklepach, ma najczęściej postać kostek i granulatu. Czasem to także pasta w saszetkach. 

Co wchodzi w skład trutki na szczury?

Trutka na myszy i szczury ma złożony skład, by możliwe było nie tylko pokonanie szkodnika, ale również zapobieganie temu, co może wydarzyć się potem - rozkładania się martwych szczurów i sprowadzenia na człowieka jeszcze większych kłopotów. Dlatego trutki zawierają najczęściej w swym składzie substancję czynną, która powoduje śmierć gryzonia poprzez krwotok wewnętrzny. Oprócz tego jest tam substancja mumifikująca, dzięki której martwe zwierzę się zasuszy, a nie rozłoży. W trutce musi się znaleźć również substancja gorzka, np. bitrex, która zabezpiecza przed spożyciem trutki przez człowieka lub zwierzęta domowe. Dobrym zabezpieczeniem jest również karmnik deratyzacyjny, w którym kostka z trutką jest ukryta i rozłożona np. wzdłuż ścian. To uniemożliwia zwierzętom domowym przypadkowe spożycie. Warto pamiętać, że trutkę na szczury należy wykładać w miejscach, do których gryzonie mają łatwy i częsty dostęp, a także w ciągach poruszania się gryzoni. 

Jaka jest najlepsza trutka na szczury?

W sklepie Rolmarket znajdziesz skuteczne i wygodne w użyciu trutki na gryzonie, które gwarantują szybkość działania i posiadają odpowiednie właściwości mumifikujące. To ważne, bo trutki rozkładane są w wielu miejscach. Śmiertelna dawka trutki może zatem zostać połknięta przez gryzonia w miejscu, w którym potem go nie znajdziesz. Zasuszenie martwego szkodnika to wówczas jedyne wskazane działanie. Wybierz skuteczną trutkę, dzięki której uwolnisz się od uciążliwych szkodników. 

Diablo forte + karmnik deratyzacyjny z kluczykiem

trutka na szczury Diablo forte + karmnik deratyzacyjny z kluczykiem

Jest to środek w postaci parafinowej kostki, która odporna jest również na deszcz lub słońce. Posiada również rozdrobnione ziarna słonecznika i kukurydzy, które pełnią formę wabika. Dzięki temu gryzonie chętnie podejmują się jej jedzenia. Trutka zaczyna działać bardzo szybko. Jest prasowana na zimno, przez co nie traci swoich właściwości wabiących oraz substancji czynnej - brodifakum. Jest on antykoagulantem III generacji - już niewielka dawka powoduje silne zatrucie. Zawiera również środek, który zniechęca do przypadkowego spożycia. Umieszcza się go w specjalnych karmnikach zabezpieczonych przed niepożądanym otwarciem. 

Pasta w saszetkach Diablo Forte 

trutka na duże gryzonie Diablo Forte

Pasta Diablo Forte wyróżnia się 100% skutecznością. W tym przypadku nie ma możliwości, by substancje zwalczające gryzonie nie zadziałały. Powoduje śmierć gryzonia w ciągu 4-6 dni. Działa w przypadku myszy, szczurów śniadych i wędrownych. Jest bardzo wygodna w dawkowaniu, ponieważ jest to produkt pakowany w saszetki. 

Trutka zbożowa Bromabait

Trutka zbożowa Bromabait

Jest to skuteczna trutka w postaci ziarna, która działa na myszy i szczury wędrowne. Doskonała, by rozkładać ją w warsztatach, halach magazynowych, spiżarniach, ale również gospodarstwach domowych. Po jej zastosowaniu należy przeprowadzać inspekcję karmnika co ok. 3-4 dni. Skutecznie ogranicza wielkość populacji gryzoni i jest to widoczne już w ciągu kilku dni od jej założenia. 

Toxan - trutka na szczury i myszy w płynie

Toxan - trutka na szczury i myszy w płynie

Płynne trutki należy stosować przy pomocy karmników deratyzacyjnych. Toxan to trutka, która może być stosowana w miejscach z ograniczonym dostępem do wody. Stanowi doskonałe uzupełnienie trutek w formie pasty, granulatu, czy też saszetek. Zwalcza gryzonie w ciągu 10 dni i doskonale nadaje się do stosowaniu na dużych powierzchniach. 

Bezpieczne gospodarstwo z Rolmarket

Mając świadomość tego, jak istotne jest bezpieczeństwo gospodarstwa domowego i skuteczne zwalczanie niebezpiecznych gryzoni, prezentujemy skuteczne i wygodne w użyciu produkty, które w tym pomogą. Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów, a także sprawdź inne kategorie - znajdziesz tu wszystko, co potrzebne, by Twój dom i ogród był bezpieczny.

 

pixel