Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Najlepszy preparat na mrówki - który wybrać?

2022-07-20
Najlepszy preparat na mrówki - który wybrać?

Mrówki pojawiają się i w ogrodzie, i w mieszkaniu. Często możemy spotkać je tam, gdzie zostały resztki jedzenia lub nawet niewielkie ilości tłustych zabrudzeń. Żyją w dużych stadach, dlatego najczęściej możemy mówić o inwazji mrówek. Na szczęście sposobów zwalczania mrówek jest całkiem sporo i warto po nie sięgnąć, by pozbyć się niechcianych lokatorów. Zanim sięgniesz po preparaty na mrówki i owady biegające, możesz spróbować również domowych sposobów. 

Mrówki i mrówki Faraona - czy ta różnica jest istotna?

Na całym świecie występuje ok. 120 tysięcy gatunków mrówek. Niektóre są bardzo popularne, inne mniej. Tylko w Polsce znaleziono dotychczas ponad 100 gatunków tych owadów. O ile najbardziej powszechne mrówki, które możemy znaleźć w ogrodach, na tarasach, a także w domach, są uciążliwe, o tyle raczej nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Niestety sprawa ma się inaczej, jeśli chodzi o mrówki Faraona, czy też mrówki faraonki. Ich obecność w miejscach zamieszkanych przez ludzi może być niebezpieczna. Przenoszą mechanicznie organizmy patogenne, ponieważ żywią się w skrajnie niehigienicznych miejscach, takich jak odpływy, miejsca z odpadkami, zużyte opatrunki. Niestety mają również zdolność zasiedlania się w miejscach sterylnie czystych, np. szpitalnych materiałach. W przypadku mrówek faraonek należy stosować specjalistyczne, najlepsze preparaty, które pozwolą szybko pozbyć się niechcianych insektów. 

Zwalczanie mrówek - wypróbuj domowe sposoby

zwalczanie mrówek domowe sposoby

Skuteczny preparat, który wykona za nas całą pracę zwalczania mrówek to na pewno dobry pomysł. Jeśli jednak z jakichś powodów nie możesz po niego sięgnąć lub np. oczekujesz na przesyłkę ze sklepu internetowego, wraz z którą z odsieczą przybędzie środek do zwalczania mrówek ogrodowych, wykorzystaj domowe sposoby. 

  • Rozsypanie proszku do pieczenia - jest tani, dostępny w każdym sklepie spożywczym i dość skuteczny, jeśli chodzi o zwalczanie mrówek. Minusem jest niestety to, że żeby mógł zapobiegać inwazji mrówek, trzeba użyć naprawdę dużej ilości i rozsypać w miejscach uczęszczanych przez owady. O ile w ogrodzie jest to możliwe, o tyle w domu niezbyt komfortowe i generuje konieczność późniejszego sprzątania.

  • Rozsypanie sody oczyszczonej - ten wszechstronny specyfik również należy rozsypać w pobliżu gniazda uciążliwych owadów. Skutecznie je odstraszy, jednak również wygeneruje konieczność sprzątania. Będzie nieco łatwiej, ponieważ soda oczyszczona jest bezwonna. 

  • Jak się pozbyć mrówek nieco przyjemniejszym specyfikiem? Można użyć cynamonu. Jego zapach jest przyjemny dla ludzi, ale zdecydowanie nieprzyjemny dla mrówek. 

Mrówki bywają jednak na tyle uciążliwe, że domowe sposoby nie są wystarczające, by się ich pozbyć. Wówczas należy wybrać preparat, z pomocą którego pozbędziesz się mrówek na długie tygodnie.

Jak skutecznie wytępić mrówki? Preparat na mrówki godny zaufania

Pośród szerokiej oferty dostępnej w sklepie Rolmarket możesz znaleźć skuteczne preparaty do zwalczania zarówno mrówek, jak i innych insektów. Najczęściej używa się ich poprzez wymieszanie proszku z wodą, a następnie rozsypanie w okolicach gniazda lub na ścieżkach przebiegu owadów. Skuteczny preparat na mrówki działa jak przynęta z jedzeniem. Owady zanoszą ją do gniazda, co w konsekwencji niszczy całą kolonię. Warto pamiętać, że wszystkie preparaty biobójcze, na mrówki również, stosujemy z zachowaniem wszelkiej ostrożności. Zawierają substancję aktywną, która może być niebezpieczna, np. dla dzieci. Jakie skuteczne środki warto stosować, by mieć pewność, że pozbędziemy się owadów?

Proszek na mrówki Substral 

Proszek na mrówki Substral

Niezwykle skuteczny preparat na mrówki Substral, z pomocą którego możemy walczyć z mrówkami w domu, ogrodzie, na tarasie, czy podjeździe. Mrówki traktują go jak jedzenie, najczęściej zanoszą do gniazda. Działanie preparatu będzie widoczne już od pierwszego użycia, a na zniszczenie całej kolonii niechcianych owadów najczęściej potrzebuje ok. 15 dni. Stosowanie preparatu jest proste i niezbyt czasochłonne, a mrówki znikają już od pierwszego dnia. 

Skuteczne środki do walki z mrówkami powinny zawierać substancję aktywną, dzięki której pozbycie się owadów jest możliwe. W przypadku Substralu jest to Fipronil - substancja stosowana również w preparatach i lekach weterynaryjnych, które służą do walki z pchłami i kleszczami. 

Proszek na mrówki Bros

Proszek na mrówki Bros

Proszek na mrówki Bros jest uniwersalnym, łatwym w użyciu środkiem, który sprawdza się w przypadku tarasów, płytek i paneli podłogowych, płyt chodnikowych, czy w ogrodzie. To dobry preparat, które bez obaw możesz zastosować zarówno w miejscu zamieszkania, jak i poza nim. Ma postać proszku, który rozsypujemy zarówno w okolicach gniazda owadów, ich skupisk, jak i na ścieżkach ich wędrówek. To szybki i skuteczny sposób na to, by owady z takich miejsc całkowicie wytępić. 

Spray na mrówki Bros

Spray na mrówki Bros

Preparat na mrówki to nie tylko proszek, może mieć również formę gotowego spreju. Działa wówczas w formie mikrokapsułek, zawieszonych w roztworze. Jego użycie jest banalnie proste, wystarczy spryskać nim powierzchnię, na której występują mrówki, również same owady. Preparat na mrówki Bros przykleja się do ich ciała, a przez to transportowany jest do ich większych skupisk. Skuteczność widać już po kilku godzinach. Warto również zwrócić uwagę na to, że pozostaje aktywny w miejscu zastosowania nawet do 12 tygodni. Mrówki w domu nie mają zatem większych szans na przetrwanie. 

Substral Ant Stop

Substral na mrówki ant stop

Kolejny preparat w formie mikrokapsułek zawieszonych w roztworze wodnym. Substral działa nie tylko na mrówki w domu, ale również na inne insekty, które mogą się w nim pojawić, m.in. na rybiki cukrowe i karaluchy. Tworzy w spryskanym miejscu barierę ochronną na czas ok. miesiąca. Substancją czynną tego produktu jest cypermentyna, która bywa używana również w ochronie upraw rolniczych przed szkodliwymi owadami. Aby poprawnie go zastosować, należy spryskać uczęszczane przez mrówki powierzchnie w domu i ogrodzie. 

Trutka na mrówki Radikal

trutka na mrówki Radikal

Silna trutka na mrówki Radikal to granulat, który służy do likwidacji gniazd i skupisk mrówek. Działa na bazie wspomnianej wcześniej cypermentyny. Warto jednak wiedzieć, że zawiera również benzoesan denatonium - gorzką substancję, która ogranicza ryzyko zjedzenia preparatu przez zwierzęta domowe. Trutkę rozsypuje się w okolicach bytowania mrówek, skuteczność można dostrzec już po kilku godzinach od zastosowania. 

Środki na mrówki w sklepie Rolmarket

środki na mrówki Rolmarket

Mrówki w domu nie muszą stanowić problemu, jeśli odpowiednio podejdzie się do ich zwalczania. Sprawdź preparaty na mrówki dostępne w sklepie Rolmarket i pozbądź się uciążliwych owadów w prosty sposób. 

 

 

 

pixel