Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Najlepszy środek na mszyce - nasze propozycje

2022-09-05
Najlepszy środek na mszyce - nasze propozycje

Mszyce to bardzo często występujące w ogrodzie szkodniki. Aby je zwalczać, konieczny jest bardzo skuteczny preparat na mszyce, ale również regularność i systematyczność w odpowiednim podejściu do ochrony roślin. Tylko wówczas te owady nie będą żerować na Twoich roślinach i uchronisz je przed negatywnymi skutkami ich działania. 

Preparat na mszyce - zanim zaczniesz zwalczać szkodniki

Mszyce pojawiają się w ogrodzie najczęściej już na początku sezonu. Atakują rośliny bardzo licznie, a wynika to z tego, że samice są bardzo płodne. W jednym sezonie najczęściej występuje kilka pokoleń tych szkodników. Dlatego aby skutecznie zwalczać mszyce - niezależnie od tego, czy zaatakują Twój ogródek warzywny, czy też ozdobny - musisz systematycznie sprawdzać stan roślin w warzywniaku i roślin ozdobnych. Niepokojące są poskręcane liście, czy zahamowane we wzroście pędy, które dodatkowo oklejone są lepką mazią. Dobry ogrodnik powinien zauważyć, że zasiedlają je przy tym całe kolonie małych owadów. Mają kolor zielony, żółty lub czarny. To najlepszy moment, by wdrożyć działania przeciw mszycom i zastosować maksymalnie skuteczny preparat przeznaczony do eliminowania tych szkodliwych owadów. 

Mszyce w ogrodzie - jak im zapobiec?

Skuteczne ogrodnictwo zakłada nie tyle, by usuwać szkodliwe owady, ale chronić swoje uprawy przed szkodnikami roślin. Aby nie dopuścić do pojawienia się żerujących na roślinach mszyc, trzeba te rośliny bardzo skutecznie obserwować. Co może sprzyjać pojawianiu się mszyc? Przede wszystkim pierwsze kolonie mogą pojawiać się na chwastach. Dlatego warto dbać o to, by ogród zawsze był odpowiednio odchwaszczony. Mszyce pojawiają się również w ogrodach zbyt zagęszczonych, dlatego warto przerywać takie rabaty i uprawiać rośliny z odpowiednimi odstępami. Dzięki temu być może nie będzie konieczności, by opryskiwać rośliny konkretnymi środkami. Jeśli jednak to nie uchroni Twoich upraw przed pojawieniem się szkodników, trzeba będzie wdrożyć bardziej zdecydowane działania. 

Mszyce - kiedy rozpocząć ich zwalczanie?

Cóż, wysoką skutecznością wykazują się działania jak najwcześniejsze, dlatego najskuteczniejszy preparat na mszyce to ten, który zastosowany jest odpowiednio wcześnie. Już po zauważeniu szkodników należy natychmiastowo podjąć działania. Usunięcie kilku kolonii mszyc w ich początkowej fazie wzrostu, zazwyczaj nie stwarza większego problemu. Jednak trzeba się liczyć z tym, że każdego dnia owadów będzie przybywać, dlatego niezbędny będzie jeden ze środków ochrony przed owadami. Warto jednak pamiętać, że aby usunąć mszyce skutecznie, trzeba będzie połączyć działania i stosować zarówno profilaktykę, jak i doraźne środki, które wszechstronnie działają na te owady. 

Skuteczny preparat ogrodniczy na mszyce - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Środków ochrony roślin, które m.in. zwalczają mszyce, jest bardzo dużo. Warto jednak pamiętać, że niektóre środki owadobójcze mogą wpływać negatywnie również na same rośliny. Dlatego warto wybierać ekologiczny preparat na bazie naturalnych środków, przy którym mamy pewność, że nie uszkodzimy samych roślin. Podczas zwalczania szkodników nie zapominajmy również o ekologii i wpływie poszczególnych preparatów na środowisko, w którym żyjemy, w tym również o ochronie owadów pożytecznych dla tego środowiska. Naturalny preparat może być tak samo skuteczny jak bardziej chemiczne środki. Oto skuteczne preparaty na mszyce, które możesz stosować bez obaw. 

Polysect Hobby Naturen Substral - długodziałający środek owadobójczy na mszyce, mącznik, misecznik i przędziorek

Polysect Hobby Naturen Substral środek na mszyce

Jest to preparat w formie cieczy, który przeznaczony jest do stosowania na roślinach ozdobnych. Twój przydomowy lub działkowy ogród jest z nim bezpieczny. Jest to efektywny spray, który oblepia pancerz niepożądanego owada, a przez to uniemożliwia mu oddychanie. Oprysk należy wykonać rano lub wieczorem przy bezwietrznej pogodzie i początkowo powtarzać co 7 dni. Ten preparat do ochrony roślin ozdobnych nie jest bezpieczny dla pszczół, dlatego unikaj go w okresie ich wzmożonej aktywności. 

Deltam Protect Garden - środek na mszyce, stonkę ziemniaczaną, bielinka kapustnika

Deltam Protect Garden - środek na mszyce

Jest to środek owadobójczy, który jest gotowy do użycia po rozpuszczeniu z wodą. Roztwór działa w sposób kontaktowy oraz żołądkowo. Na roślinę działa powierzchniowo i prowadzi do skutecznego zwalczania szkodników roślin. Warto wykorzystać go w temperaturze poniżej 20 stopni Celsjusza, ponieważ wtedy jest najskuteczniejszy. Wystarczy do tego zwykły, domowy atomizer. Na utrapienie w postaci mszyc i roztoczy działa natychmiastowo, jest przy tym bezpieczny dla roślin. Zabieg należy przeprowadzać bezpośrednio po wystąpieniu owadów i powtarzać co kilka tygodni. 

Deltam Protect Garden - środek na mszyce, gąsienice i mączliki

Deltam Protect Garden - środek na mszyce, gąsienice i mączliki

To środek owadobójczy, który działa kontaktowo i w sposób żołądkowy. Można go zastosować na roślinach ozdobnych, również tych, które są uprawiane w domu. Nadaje się także do warzyw - do ogródka i na balkon. Nie uszkadza roślin i ma bardzo szybki efekt działania. Ten oprysk na mszyce stosuje się od kwietnia do sierpnia włącznie, najlepiej późnym wieczorem. Nie wolno go stosować w pełnym słońcu i na roślinach przesuszonych. Jest to wygodny aerozol bez konieczności rozrabiania, a to sprawia, że jest znacznie wygodniejszy w użyciu. 

Wrotycz pospolity suszony - do eko oprysków na pchełki, mączlik, mrówki, mszyce, przędziorki, stonkę

Wrotycz pospolity suszony

Wrotycz to roślina, która występuje dziko dość powszechnie. Był traktowany jako roślina lecznicza, a teraz skutecznie wykorzystuje się go w walce ze szkodliwymi owadami. Wrotycz należy przygotować samodzielnie, poprzez wykonanie roztworu z suszu i wody. Jest to środek w 100% naturalny, który najlepiej stosować wczesną wiosną. Wystarczy susz zalać strumieniem wody, a następnie pozostawić go na ok. 24 godziny. Następnie należy gotować go przez 20 minut i przecedzić po ostygnięciu. Jest w pełni bezpieczny dla roślin i skuteczny przeciwko mszycom i przeciwko szkodnikom takim jak mrówki czy stonka. Poleca się go dla ogrodników amatorów, ponieważ nie zawiera chemicznych dodatków, można go stosować bezpiecznie również na balkonach i tarasach. 

Środki do walki z mszycami - wszystko, czego potrzebujesz w Rolmarket

W naszym sklepie znajdziesz wszystko, co niezbędne, by skutecznie walczyć ze szkodliwymi owadami. Możesz postawić na gotowe środki owadobójcze o silnym działaniu lub na naturalne sposoby, dzięki którym masz 100% pewność co do bezpieczeństwa swoich upraw. Warto zapoznać się z pozostałymi kategoriami produktów, które znajdziesz w naszym sklepie. By Twój ogród był piękniejszy!

 

 

pixel