Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Odstraszacze na kuny - przegląd produktów

2020-09-19
Odstraszacze na kuny - przegląd produktów

Ultradźwiękowy odstraszasz na kuny

Odstraszacze ultradźwiękowe do swojego działania wykorzystują dźwięki o wysokiej częstotliwości, które są niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Są one jednak uciążliwe dla kun i innych gryzoni, dlatego odstraszacze na kuny oparte na ultradźwiękach pozwalają skutecznie pozbyć się tych niechcianych gości. Kuny słyszące te drażniące dźwięki szybko opuszczają teren, na którym je słychać, a efekty są widoczne już po kilku dniach. Miejsce ustawienia odstraszacza powinniśmy dobrać w zależności od tego, czy kuny dokuczają nam na strychu, poddaszu, w garażu czy w ogrodzie. Im bliżej znajdzie się on miejsca najczęściej odwiedzanego przez kunę, tym bardziej skutecznie będzie ją odstraszał. Miejsce umieszczenia odstraszacza ma również wpływ na jego rodzaj. Dostępne są bowiem modele zasilane z sieci, jak i odstraszacze na kuny zasilane bateriami. O ile w mieszkalnej części domu zwykle nie ma problemu z podpięciem odstraszacza do gniazdka, o tyle na strychu czy w ogrodzie lepsze mogą okazać się odstraszacze zasilane bateriami. Należy jednak pamiętać, by sprawdzać czy nadal działają, bo niskie temperatury mogą znacząco osłabiać żywotność baterii używanych do ich zasilania. Wybierając ultradźwiękowy odstraszacz na kuny warto sprawdzić również jego zasięg. W sprzedaży są dostępne modele o różnym zasięgu, 100 – 200m, a nawet jeszcze większym. Im większy dom i działka, tym mocniejszy model warto wybrać. Można wybrać również odstraszacz na kuny z czujnikiem ruchu, który doskonale nadaje się do użytku na otwartych przestrzeniach. Nie emituje on ultradźwięków przez cały czas, a jedynie wtedy, gdy czujnik podczerwieni wyczuje ruch. Z jego pomocą można pozbyć się kun z całego ogrodu, nawet jeśli jest bardzo duży.

Odstraszacz na kuny do samochodu

Wśród ultradźwiękowych odstraszaczy na kuny na szczególną uwagę zasługuje odstraszacz na kuny do samochodu. Kuny bardzo często przegryzają kable, co uniemożliwia odpalenie samochodu i których naprawa generuje nierzadko spore koszty. Montaż odstraszacza samochodowego pozwala na stałe pozbyć się tego problemu. Odstraszacz montuje się na stałe w samochodzie, podłączając go do klem na akumulatorze. Jest on zaprojektowany w taki sposób, że działa wyłączne przy wyłączonym silniku, automatycznie wyłączając się po jego zapaleniu. Wbudowane zabezpieczenia chronią przed zwarciem, dzięki czemu jego stosowanie jest zupełnie bezpieczne i pozwala skutecznie zapobiegać szkodom wyrządzonym przez kuny pod maską samochodu. Warto go stosować szczególnie wtedy, gdy auto trzymamy pod chmurką, choć przyda się również osobom parkującym na wielostanowiskowym garażu podziemnym, do którego kuny mogą mieć łatwy dostęp.

Naturalny odstraszacz na kuny

Szukając skutecznego sposobu walki z kunami warto zwrócić również uwagę na naturalny odstraszacz na kuny. To produkt złożony z mieszanek sierści różnych ras psów, wosku roślinnego i kompozycji lawendowej, w której dominuje lawenda. Jest on umieszczony w woreczku, który w łatwy sposób można powiesić w miejscu, które chcemy chronić przed kunami. Sprawdzi się zarówno w domu, jak i w samochodzie, przy czym ilość woreczków należy odpowiednio dobrać do powierzchni, którą chcemy chronić. Z tego produktu chętnie korzystają osoby ceniące naturalne sposoby walki ze szkodnikami, a więc zwolennicy ekologii i zrównoważonego rozwoju. Należy jednak pamiętać, że jako produkt zawierający sierści różnych psów może to być produkt niebezpieczny dla alergików, w tym szczególnie osób uczulonych na sierść psa i innych zwierząt. Trzeba również mieć na uwadze, że zapach takiej mieszanki ulatnia się w ciągu 3-6 miesięcy, a zatem dla zapewnienia ciągłej ochrony przed kunami trzeba zadbać o regularne wymienianie woreczków z odstraszaczem.

Pułapka na kuny

Niektórzy mówią, że najlepszym sposobem na pozbycie się kuny jest jej wywiezienie do lasu. Nie jest to jednak zadanie łatwe, gdyż złapanie kuby nie należy do zadań najłatwiejszych. Kuny są bowiem ostrożne i mają wyczulony węch, dlatego zastawiając na nie pułapkę należy skorzystać z rękawiczek ochronnych, by nie zostawić na niej swojego zapachu. Do złapania kuny najlepsze są pułapki żywołowne, czyli takie, które w odróżnieniu od tradycyjnej pułapki na myszy, łapią zwierzę, ale nie wyrządzają mu krzywdy. Pułapka taka składa się z systemu zapadek, które uruchamiają zamknięcie, gdy zwierzę dostanie się do środka. Najważniejszą sprawą jest nakłonienie kuny, by weszła do pułapki. Nie będzie to możliwe bez dobrej przynęty. Kuny lubią surowe jajka czy skrzydełka z kurczaka, ale układając je nie należy ich dotykać gołymi rękami. Podobnie jak całą pułapkę, przynętę również powinniśmy ustawiać korzystając z rękawiczek ochronnych. Jeśli kuna poczuje zapach człowieka, to nie ruszy przynęty i nie zostanie złapana. Jeśli jednak kunę uda się złapać, to można ją zabrać do samochodu i wywieźć do lasu, najlepiej daleko od wszelkich domostw i gospodarstw. Po akcji wywiezienia kuny warto uszczelnić dom i znaleźć wszelkie miejsca, przez które kuna mogła dostać się do naszego domu. Jeśli pozostaną one otwarte, to może okazać się, że niebawem wykorzysta to kolejna kuna, która będzie poszukiwała schronienia i cały proces łapania kuny trzeba będzie rozpocząć po raz kolejny.

Inne sposoby na pozbycie się kun

Poza wyżej wymienionymi sposobami na kuny można spotkać również inne metody, które bywają stosowane w walce z tymi szkodnikami. Jedną z nich jest rozkładanie siatki pod samochodem, która ma zniechęcać gryzonie do sadowienia się pod maską samochodu. Kuny mają delikatne łapki i nie lubią chodzić po powierzchniach ostrych, dlatego rozłożona pod autem siatka skutecznie zniechęci je przed szukaniem schronienia pod maską zabezpieczonego w ten sposób samochodu. Do odstraszania można również wykorzystać zapachowy odstraszacz na kuny, którym należy spryskać miejsca, które chcemy chronić przed tymi gryzoniami. Preparat działa przez 8-12 tygodni, w zależności od pogody, a po tym czasie akcję oprysku należy powtórzyć. Jest to produkt naturalnych co z pewnością docenią wszyscy, dla których ważny jest wpływ stosowanych środków na środowisko.

pixel