Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Organizer narzędziowy - sprawdź nasze produkty!

2020-10-18
Organizer narzędziowy - sprawdź nasze produkty!

Organizer narzędziowy – pomaga ogarnąć twórczy nieład

Majsterkowanie czy wykonywanie drobnych domowych napraw wymaga używania różnych części i narzędzi. Trzeba mieć pod ręką śrubki, młotek, kleszcze czy śrubokręty, a czasem przyda się również wiertarka, szlifierka i inne większe narzędzia. Korzystanie  z nich jest dużo wygodniejsze, gdy są odpowiednio posegregowane i w razie potrzeby nie trzeba przetrząsać całego pomieszczenia, by znaleźć odpowiednią końcówkę do wkrętaka czy uszczelkę do uszczelniania kranu. Twórczy nieład, którym bardzo często tłumaczą się majsterkowicze czy fachowcy nie pomaga, a raczej przeszkadza, gdy chcemy szybko znaleźć potrzebne narzędzia. W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej przeprowadzić raz a dobrze gruntowne porządki i posegregować wszystko do pojemników różnej wielkości. W większych warsztatach dobrze sprawdzą kuwety narzędziowe, które można nabyć w zestawach różnej wielkości. Pojemniki mocuje się na specjalnej tablicy, którą mocuje się do ściany. Można ją zamocować na jednej ze ścian albo nad blatem stołu warsztatowego. Ich wymiary pozwalają wygodnie przechowywać narzędzia i części różnych rozmiarów, a każdy rodzaj może zajmować oddzielny pojemnik.

 

Dla wygody podczas użytkowania można tak zaplanować usytuowanie pojemników z najczęściej używanymi narzędziami i częściami, by sięganie do nich było najłatwiejsze. Narzędzia i części używane rzadziej mogą być nieco dalej od stanowiska roboczego, ale nadal mimo wszystko w zasięgu ręki, co pozwoli szybko odnaleźć je w razie potrzeby. Zestawy kuwet narzędziowych różnią się pomiędzy sobą nie tylko liczbą pojemników, ale również ich wielkością. Są zestawy, w których wszystkie pojemniki są tej samej wielkości, a są też takie, w których występują one w 2-3 rozmiarach. Wybór zależy od tego, co ma być w nich przechowywane. Jeśli będą to elementy podobnej wielkości np. śrubki, gwoździe czy inne elementy, które niewiele różnią się od siebie rozmiarem, to kuwety tej samej wielkości będą sprawdzać się dobrze. Jeśli zaś chcemy w nich przechowywać zarówno bardzo drobne elementy jak nakrętki czy podkładki, ale również większe części, jak kolanka czy zawory, to lepiej będzie wybrać zestaw kuwet o różnych rozmiarach. Niezależnie jednak od wyboru zestawu i tak pomoże on ogarnąć nieład w warsztacie, garażu czy pomieszczeniu gospodarczym.

Skrzynki na narzędzia – nie tylko dla fachowców

Oprócz organizerów na narzędzia, które pomagają utrzymać ład w pomieszczeniu, warto przyjrzeć się również skrzynkom na narzędzia. To nieodłączny element wyposażenia każdego fachowca, który przyjeżdża do klienta w celu usunięcia awarii wody, prądu, gazu czy sprzętu AGD. Skrzynki na narzędzia warto mieć jednak również w domu, gdyż niektóre naprawy często nie wymagają wzywania specjalistów. Dzięki skrzynce, w której znajduje się podstawowy zestaw narzędzi, można je mieć zawsze pod ręką i nie trzeba biegać po kolejne narzędzie do szafki narzędziowej. Dobra skrzynka na narzędzia to taka, która pasuje rozmiarem do potrzeb i pozwala przechować wewnątrz wszystkie podręczne narzędzia. W domach, w których nie ma pasjonatów majsterkowania wystarczy skrzynka średniego rozmiaru. Większa przyda się wówczas, gdy jest więcej narzędzi, które muszą być pod ręką, a w dodatku są one dość często przenoszone z miejsca na miejsce. Duża skrzynka na narzędzia dobrze zatem sprawdzi się u zapalonych majsterkowiczów, którzy przy realizacji swoich pomysłów potrzebują mieć pod ręką wiele różnych narzędzi.

 

Małe organizery na drobne elementy

Oprócz organizerów w formie kuwet warto zwrócić uwagę również na małe organizery z szufladkami i przezroczyste skrzynki na narzędzia. Idealnie się sprawdzają do przechowywania bardzo drobnych elementów, takich jak śrubki, małe gwoździki, podkładki czy nakrętki. Sprawdzają się też jako pojemniki na guziki, agrafki, szpilki czy nici. Mogą być też wykorzystywane do segregowania klocków lego, akcesoriów plastycznych, koralików czy innych drobnych zabawek w pokoju dziecięcym. Skrzynki te są bardzo wygodne, bo mają niewielkie rozmiary, różnią się wewnątrz wielkością przegródek oraz są płaskie, co pozwala układać jedną skrzynkę na drugiej lub obok siebie. Przegródki są wykonane w taki sposób, że niezależnie od tego, czy skrzynka znajduje się w pozycji pionowej czy poziomej, elementy znajdujące się w przegródkach nie przesypują się z jednej do drugiej. Fakt, że organizery te są wykonane z przezroczystego plastiku sprawia, że bez otwierania można zajrzeć do środka i wybrać tę skrzynkę, która zawiera potrzebne nam w danym momencie elementy. To bardzo przyspiesza i ułatwia poszukiwanie odpowiedniej śrubki, nakrętki czy klocka, a dodatkowo pozwala utrzymać porządek.

Organizer narzędziowy – idealny prezent dla majsterkowicza

Patrząc na funkcjonalność organizerów, które znajdziesz w naszym sklepie bez wątpienia stwierdzisz, że to produkt, który powinien znaleźć się w każdym domu. Dzięki temu, że organizery narzędziowe występują w bardzo wielu różnych rodzajach, można dobrać taki zestaw, który będzie optymalny w danej sytuacji. Jedni wybiorą małe organizery pudełkowe, a inni będą woleli kuwety, szczególnie jeśli majsterkowanie to ich codzienność. Organizery to również świetny prezent dla majsterkowicza, który znacznie usprawni i uprzyjemni im pracę. Nie ma chyba nic bardziej frustrującego, gdy w wirze pracy twórczej nagle zabraknie potrzebnych elementów i zamiast skupić się na realizacji swojego pomysłu, trzeba przetrząsać warsztat w poszukiwaniu potrzebnego w danej chwili narzędzia czy wkrętu. Dzięki skrzynkom narzędziowym wszystko jest pod ręką i majsterkowanie jest dużo przyjemniejsze.

 

pixel