Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Ranking 5 najlepszych kompostowników do ogrodu

2018-11-19
Ranking 5 najlepszych kompostowników do ogrodu

Kompostownik i kompostowanie 

Będąc posiadaczem domowego ogródka, warto pomyśleć o posiadaniu własnego, naturalnie wytworzonego z odpadów nawozu, niezbędnego do nawożenia roślin. I chociaż wydawać by się mogło, że kompostowanie jest to proces dłutowały i pracochłonny to jednak współczesny rynek ogrodniczy oferuje szeroki asortyment sprzętu specjalnie do tego przeznaczonego. Są to kompostowniki.

Kompostowniki służą do kompostowania odpadów biodegradowalnych takich jak:

• zdrewniałe części rośli,
• liście,
• trawa,
• siano,
• trociny,
• popiół,
• odpady kuchenne (resztki warzyw, owoców, skorupki jaj, fusy, torebki z herbatą).

Wyrzucanie odpadów biodegradowalnych do zwykłego śmietnika jest marnotrawstwem, a ich przetworzenie na naturalny nawóz stanowi ekologiczne rozwiązanie problemu związanego z produkcją ich w dużej ilości.

 


 

Najlepsze kompostowniki do ogrodu - ranking

Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych i polecanych kompostowników, które świetnie sprawdzą się w każdym ogrodzie.

Czym się kierować przy wyborze kompostownika?

Decydując się na zakup kompostownika warto wcześniej zastanowić się i przeanalizować własne potrzeby. Mając wiedzę, jakiego kompostownika, o jakiej wielkości potrzebujemy tylko wówczas dokonamy najlepszego wyboru odpowiadającego naszym wymaganiom.

Jaki model kompostownika warto kupić?

W ofercie sklepu Rolmarket.pl znajdują się kompostowniki jednokomorowe, modułowe o zróżnicowanej pojemności, a także kompostowniki metalowe i drewniane. Wszystkie wykonane są z wysokiej jakości materiału.

 


 Kryteria oceny:

- jedno segmentowy lub modułowy
- pojemność
- otwory wentylacyjne i rewizyjne
- klapa zamykająca
- materiał wykonania
- łatwość montażu
- kolorystyka

Ranking kompostowników usystematyzowany jest wg. następujących wyznaczników:

  • solidność wykonania
  • stabilna konstrukcja 
  • łatwość montażu
  • sprawdzone przez klientów - szybki proces kompostowania
  • estetyczny i designerski wygląd

 

1 miejsce

Kompostownik COMPOGREEN IKST380C 

Producent: Prosperplast


Nazwa: Compogreen IKST380C


Dostępne pojemności:
380 l


 

Kompostownik Compogreen o pojemności 380 litrów to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy potrzebują wytworzenia naturalnego kompostu z posiadanych odpadów biodegradowalnych przeznaczonego na własne, niezbyt duże potrzeby do nawożenia np. roślin, drzewek.

Kompostownik wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego zapewniającego długą wytrzymałość w zmiennych warunkach atmosferycznych. Zamykana konstrukcja zapewnia brak możliwości ulatniania się nieprzyjemnego zapachu natomiast delikatne, ażurowe otwory wentylacyjne umożliwiają odpowiednie kompostowanie odpadów, z których nawet 80% może zostać przetworzonych na czysty kompost.

Kompostownik Compogreen jest szybki i łatwy w montażu. 

Parametry:

- pojemność: 380 litrów

- wysokość: 82,6 cm

- szerokość: 71,9 cm

- głębokość: 71,9 cm

- kolor:czarny lub zielony

 


 

2 miejsce

Kompostownik segmentowy (2-3-4 segmenty) Compogreen 

Producent: Prosperplast


Nazwa: Compogreen


Dostępne pojemności:
800 l, 1200 l, 1800 l


 

Kompostownik Compogreen modułowy składa się z 2, 3 lub 4 modułów o łącznej pojemności 1600 litrów.
Jest doskonałym rozwiązaniem w celu uzyskania naturalnego, organicznego nawozu.

Połączenie w segmenty umożliwia wytworzenie takiej ilości kompostu, jaka jest niezbędna na ogrodnicze, sadownicze potrzeby.


Dzięki modułowej konstrukcji kompostownik Compogreen montuje się w prosty, intuicyjny sposób. Konstrukcja jest trwała, wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, odpornego na warunki atmosferyczne.


Kompostownik segmentowy Compogreen łączy w sobie zalety tradycyjnego kompostownika z nowoczesną, designerską formą oraz zwiększoną dwu, trzy lub czterokrotną wydajnością powstania ekologicznego nawozu.

Parametry jednego segmentu:

- pojemność: 800 litrów (2-segmentowy),

1200 litrów (3-segmentowy), 1600 litrów (4-segmentowy)

- wysokość: 82,6 cm

- szerokość boku: 71,9 cm

- głębokość: 71.9 cm

- kolorystyka: zielony lub czarny
 


 

3 miejsce

Kompostownik Thermoquick Express 800

Producent: Ekobat


Nazwa: Termoquick Express 800


Dostępne pojemności:
820 l


 

Kompostownik ogrodowy Thermoquick Experess doskonale sprawdzi się przy posiadaniu dużej przestrzeni ogrodowej. Pomimo jednego segmentu pomieści w sobie bardzo ogromne ilości bioodpadów takich jak liście, trawa i inne. Całkowita pojemność wynosi 820 litrów. Redukuje ilość odpadów i pozwala uzyskać doskonały, naturalny nawóz.

Posiada zamkniętą konstrukcję, dzięki której kompostowane odpady nie są dostępne dla zwierząt oraz znacznie ogranicza rozprzestrzenianie się nieprzyjemnego zapachu.
Kompostownik THERMOQUICK EXPRESS jest łatwy w użyciu. Posiada aż 6 otworów u dołu pojemnika, które umożliwiają sprawne wybieranie kompostu.


Kompostownik wykonany jest z wysokiej jakości polietylenu. Wytrzymuje temperatury do – 20 stopni.
KompostownikTHERMOQUICK EXPRESS łączy w sobie dwie ważne cechy: dużą pojemność przy niedużym gabarycie oraz atrakcyjną cenę. 

Parametry:

- pojemność: 820 litrów

- wysokość: 96 cm

- szerokość boku: 61,5 cm

- kolorystyka: zielony 

 


 

4 miejsce

Kompostownik MAXISILO

 

Producent: Ekobat


Nazwa: Maxisilo


Dostępne pojemności:
1050 l


 

Kompostownik MAXISILO doskonale nadaje się do dużych i bardzo dużych ogrodów. Jego estetyczna forma nie tylko nie zakłóci stylu, uroku ogrodu, ale co najważniejsze da możliwość przetworzenia dużej ilości bioodpadów (liści, skoszonej trawy, resztek warzyw i owoców) na naturalny nawóz, tak korzystny do nawożenia roślin.
Pojemność całkowita kompostownika wynosi aż 1050 litrów. 

Kompostownik wykonany jest z wysokiej jakości polietylenu o wysokiej gęstości – HDPE, co doskonale sprawdza się w trudnych warunkach atmosferycznych, szczególnie zimą. Wytrzymuje mrozy nawet do -50 stopni.


Kompostownik MASISILO jest szybki i łatwy w montażu, nie wymaga specjalistycznych umiejętności ani zbyt dużej ilości czasu. Jego ciekawa forma doskonale wkomponowuje się w krajobraz ogrodu.

Parametry:

- pojemność: 1050 litrów

- wysokość: 100 cm

- szerokość: 123 cm

- długość: 107 mm

- kolor: czarny

 


 

5 miejsce

Kompostownik metalowy METALSILO 660 PLUS

Producent: Ekobat


Nazwa: Metalsilo 660 Plus


Dostępne pojemności:
660 l


 

Kompostownik METALSILO 660 PLUS jest wydajny, pojemny i funkcjonalny. Pomieści duże ilości skoszonej trawy, liści i innych bioodpadów. Jego pojemność całkowita wynosi aż 660 litrów. Doskonale sprawdzi się tam, gdzie brak jest stałego miejsca do magazynowania kompostu.


Kompostownik METALSILO jest łatwy i szybki w montażu, nie wymaga zastosowania dodatkowych narzędzi. Został wykonany z siatki stalowej zgrzewanej, powlekanej polietylenem niskiej gęstości – LDPE.
Jest odporny na mróz i promieniowanie UV.


Zaletą otwartej konstrukcji metalowego kompostownika jest to, że zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza. Dodatkowo szybciej się nagrzewa i w ten sposób przyspiesza proces kompostownia. Dodatkowo lekka konstrukcja kompostownika w kolorze zielonym sprawia, że staje się on praktycznie „niewidoczny” na tle ogrodu.

Parametry:

- pojemność: 660 litrów

- wysokość: 72 cm

- szerokość: 93 cm

- długość: 93 mm

- kolor: zielony 

 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018
pixel