Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Ranking 6 najlepszych nożyc do cięcia gałęzi

2019-01-14
Ranking 6 najlepszych nożyc do cięcia gałęzi

Nożyce do przycinania gałęzi – praktyczne narzędzie każdego ogrodnika

Piękne drzewa i krzewy w ogrodzie, podobnie jak inne rośliny, wymagają odpowiedniej dbałości i pielęgnacji. Oprócz systematycznego podlewania oraz dostarczania składników mineralnych trzeba je także przycinać, pamiętając oczywiście, aby robić to w odpowiedni sposób i specjalnie do tego przeznaczonym sprzętem. Niezbędne są tu zatem nożyce do cięcia gałęzi, którymi estetycznie i równo przytniemy cienkie i grube gałęzie drzew, które już mamy w ogrodzie, ale także doskonale sprawdzą się przy zasadzeniu nowych, młodych drzewek. Przycinanie jest wówczas wskazane w celu odpowiedniego wzrostu drzewa czy krzewu.

Przycinanie gałęzi jest ważnym zadaniem ogrodniczym, ponieważ stymuluje wzrost rośliny. Usuwając wierzchołki umożliwiamy rozrost tych niżej położonych pędów, które szybciej i intensywniej rosną. Roślina zagęszcza się w obszarze korony.

Używanie odpowiedniego sprzętu stanowi ważny element odpowiedniej pielęgnacji drzew i krzewów. Aby nożyce służyły długo i zawsze dobrze sprawdzały się podczas prac ogrodniczych trzeba także dbać o nie. Po każdym wykonanym cięciu wskazane jest ich oczyszczenie z pozostałości np. liści, gałązek. Raz na jakiś czas warto też używając specjalistycznych środków dokonać ich renowacji. Warto również pamiętać o smarowaniu sekatora smarem, który pomoże zachować sprawność mechanizmu. Poza sezonem sektor należy trzymać w suchym i ciepłym miejscu, co zapobiegnie powstawaniu rdzy.


 

Nożyce do cięcia gałęzi – ranking

Poniżej przedstawiamy ranking najczęściej wybieranych i najlepiej ocenianych nożyc do cięcia gałęzi, zakupionych przez naszych klientów.

Na co zwrócić uwagę wybierając nożyce do cięcia gałęzi?

Wybór odpowiedniego narzędzia powinien być zawsze podyktowany przede wszystkim jego przeznaczeniem. Zanim dokonasz zakupu odpowiednich nożyc określ, jakie gałęzie będą przycinane. Do cienkich, młodych drzew i krzewów wystarczą nożyce o średnicy do 28 mm. Te grubsze będą potrzebować znacznie większej – około 50 cm. Na wygodne przycięcie wysokich drzew pozwolą nożyce teleskopowe lub sekator na wysięgniku. Równie przydatne będą sekatory dźwigniowe wyposażone w obrotowe głowice, które umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Wybór zatem jest bardzo szeroki, ale przy odpowiednim przygotowaniu z pewnością nie będzie stanowił problemu.

Zaopatrując się w nożyce do cięcia gałęzi chcemy, aby posłużyły nam kilkanaście sezonów. Warto zatem zwrócić uwagę, z jakiego materiału zostały wykonane. Najlepiej by był to materiał odporny na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych i ewentualne uszkodzenia. Nożyce wykonane z poliamidu i dodatkowo wzmocnione włóknem szklanym cechują się wyjątkową trwałością. Przy wyborze sugerujmy się również łatwością posługiwanie się narzędziem. Należy więc zwrócić uwagę, jak wygląda uchwyt, który powinien odpowiednio być dostosowany do dłoni a także jaki jest ciężar całościowy sekatora. Jest to ważne, gdyż praca za nożycami ma być szybka, łatwa i przyjemna.


 

Kryteria oceny

 • przeznaczenie: do cienki, grubych gałęzi, młodych i długoletnich drzew i krzewów
 • materiał wykonania nożyc do gałęzi (wysoko gatunkowa stal, poliamid z powłokową włókien szklanych)
 • użytkowanie
 • łatwe w obsłudze
 • ergonomiczne

Ranking nożyc do gałęzi usystematyzowany jest wg. następujących wyznaczników:

 • wysoka jakość wykonania
 • możliwość regulacji trzonka
 • wygodne
 • funkcjonalne
 • wytrzymałe na uszkodzenia
 • sprawdzone przez klientów - ergonomiczne i proste w użytkowaniu

1 miejsce 

Sekator gąsienicowy z teleskopowym trzonkiem i piłą do gałęzi Greenmill

Producent: Greenmill


Nazwa: Sekator gąsienicowy z teleskopowym trzonkiem i piłą do gałęzi UP6605

Profesjonalny i wygodny w użyciu sekator gąsienicowy marki Greenmill to przydatne narzędzie w ogrodzie czy sadzie, które pozwoli bez zbędnego wysiłku, przyciąć zbędne gałęzie. W zestawie z sekatorem znajduje się również wytrzymała piła, której można użyć do wycięcia grubszych gałęzi.

Sekator charakteryzuje się doskonałą precyzją cięcia, z racji wyposażenia w obrotową głowicę oraz skuteczny mechanizm tnący. Praca sekatorem Greenmill przebiega szybko i skutecznie. Dzięki wewnętrznemu mechanizmowi zamieszczonemu w sekatorze, nie dochodzi do splątywania i zaczepiania o gałęzie.

Ogromną zaletą działania sekatora jest także możliwość dotarcia do najbardziej trudnych miejsc drzewa poprzez teleskopowy trzonek, który można regulować od 1980 do nawet 2770 mm. Trzonek wykonany został z wysokogatunkowej jakości aluminium, co sprawia, że nie ulega szybkiemu zniszczeniu, a antypoślizgowa rączka zapewnia stabilne utrzymanie narzędzia w dłoni.

Ostrze sekatora, tnące gałęzi o średnicy nawet do 30 mm, wykonane zostało ze specjalnej, wysokogatunkowej stali hartowanej, która wykończona tworzywem HRC52/56, gwarantuje dłuższą żywotność urządzenia.


 

2 miejsce 

Sekator dźwigniowy do gałęzi Żyrafa
Fiskars

Producent: Fiskars


Nazwa: Długi dźwigniowy sekator do gałęzi Fiskars Żyrafa 115360


 


 

Sekator Żyrafa firmy Fiskars to uniwersalne i bardzo praktyczne narzędzie podczas prac w ogrodzie i sadzie. Dzięki wyposażeniu w obrotową głowicę obracaną o 230°bez problemu, precyzyjnie i bezpiecznie można dotrzeć do najbardziej trudnych gałęzi bez użycia drabiny. Maksymalna wysokość sekatora osiąga 158 cm, zatem dotarcie nawet do bardzo wysokich drzew nie stanowi większego problemu.

Taśma transmisyjna nie wymaga regulacji, jest poprowadzona wewnątrz urządzenia, co chroni ją przed splątywaniem i zaczepianiem o gałęzie podczas cięcia.

Ostrze sekatora jest mocne i trwałe, pokryte powłoką PTFE, tnie gałęzie o średnicy do 32 mm.
Narzędzie jest łatwe i proste w użyciu. Lekki, aluminiowy trzonek z antypoślizgowa rączką nie wymaga ogromnej siły podczas trzymania sekatora w dłoni, dzięki czemu praca podczas przycinania gałęzi przebiega szybko i precyzyjnie.

 

3 miejsce 

Teleskopowe nożyce do gałęzi z mechanizmem zapadkowym
Greenmill

Producent: Greenmill


Nazwa: Teleskopowe nożyce do gałęzi z mechanizmem zapadkowym Greenmill UPO115


 
Sektor z kowadełkowym ostrzem wykonanym z wysokogatunkowej stali i pokrytej powłoką antyadhezyjną to uniwersalne i praktyczne narzędzie każdego ogrodnika. Profesjonalne nożyce firmy Greenmill wyposażone w mechanizm zapadkowy umożliwiają cięcie twardych, zdrewniałych narzędzie bez użycia dodatkowej siły.

Nożyce do gałęzi są łatwe i bezpieczne w użyciu, a dzięki teleskopowym ramionom z 6 stopniową regulacja (od 71 cm do 106 cm) pozwalają uchwycić nawet najbardziej niesforne gałęzie.

Narzędzie nie sprawia problemu podczas wykonywania prac, dzięki wygodnym i ergonomicznym uchwytom wykonanym z dobrej jakości aluminium. Dodatkowo możliwość regulacji ramion zapewnia zwiększoną siłę cięcia przy minimalnym wysiłku oraz umożliwia cięcie wyżej położonych gałęzi.

Teleskopowe nożyce do gałęzi dostępne w dwóch wersjach: UPO115 oraz UPO111


 

4 miejsce 

Nożyce teleskopowe do gałęzi z mechanizmem przekładni zębatej Greenmill

Producent: Greenmill


Nazwa: Nożyce do gałęzi, mechanizm przekładni zębatej UP0113 


 
Nożyce do przycinania gałęzi z mechanizmem przekładni zębatej to profesjonalne narzędzie podczas prac w ogrodzie. Umożliwiają szybkie i łatwe wykonania zaplanowanych czynności związanych z przycinaniem gałęzi. Mechanizm przekładni zębatej czyni operowanie nożycami lżejsze, bez nakładu dodatkowej siły.

Sektor wykonany został z wysokogatunkowej stali chromowanej, natomiast ostrza pokryte są teflonem, co sprawia, że skutecznie poradzą sobie z niejedną gałęzią.
Sekator jest bardzo łatwy w użyciu, a aluminiowe ramiona z ergonomicznymi uchwytami sprawiają, że praca przebiega szybko i przyjemnie.

Uniwersalna konstrukcja, wysokiej jakości materiał wykonania, precyzyjne ostrze sekatora zapewniają komfortowe i efektywne wykonanie prac w ogrodzie.


 

5 miejsce

Sekator teleskopowy SmartFit L86
Fiskars

Producent: Fiskars


Nazwa: Sekator teleskopowy SmartFit L86 
Sekator teleskopowy SmartFit L86 to profesjonalne narzędzie ogrodowe, które ułatwi właścicielowi ogrodu zadbać o drzewa i krzewy. Teleskopowe ramiona ułatwiają efektywne przycinanie na korony drzewa, maksymalnie do 92 cm, tym samym zapewnia optymalny zasięg cięcia, umożliwiając dotarcie do gałęzi na różnej wysokości.

Charakterystyczna, ergonomiczna konstrukcja ułatwia pracę, a lekkie i proste w użyciu rączki pokryte antypoślizgowym materiałem dają pewność, że sekator bardzo dobrze trzyma się w dłoniach.

Ostrza narzędzia wykonane z wysokiej jakości stali sprawiają, że cięcie przebiega sprawnie, bez żadnych mechanicznych oporów.

Sekator teleskopowy Fiskars jest wytrzymały i z pewnością posłuży kilkanaście sezonów, jest lekki i łatwy w obsłudze, nie wymaga specjalnej siły podczas jego użycia.


 

6 miejsce 

Metalowe nożyce z dźwignią do obcinania gałęzi
Greenmill

Producent: Greenmill


Nazwa: Metalowe nożyce z dźwignią do obcinania gałęzi GR0096 


 


Metalowe nożyce z dźwignią do obcinania gałęzi do skuteczne, trwałe i proste w użyciu narzędzie. Zostały wykonane z wysokiej jakości stali chromowanej, dzięki czemu będą prawidłowo spełniały swoją funkcję przez kilka sezonów. Ostrza sekatora do gałęzi pokryte zostały teflonem, dzięki czemu skutecznie tną gałęzie o grubości do 40 mm.

Praca z metalowymi nożycami do gałęzi jest szybka, efektywna i prosta. Ramiona, za pomocą których narzędzie jest trzymane, są wygodne i ergonomiczne. Łatwo można je utrzymać w dłoni, bez obawy, że wyślizgną się z rąk podczas przycinania.

Zamontowana dźwignia to doskonałe rozwiązanie, ponieważ umożliwia działanie bez dodatkowego nakładu sił , dzięki czemu podczas cięcia gałęzi praca jest o wiele lżejsza.

Metalowe nożyce doskonale sprawdzą się zarówno przy przycinaniu grubych gałęzi jak i młodych pędów. Metalowe nożyce są uniwersalne, dlatego powinny znaleźć się w wyposażeniu każdego ogrodnika.

 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixel