Roundup — skuteczny środek ochrony roślin

Produkty firmy Roundup skutecznie zwalczają chwasty nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych. To wszystko za sprawą substancji aktywnej — glifosatu. Chcesz skorzystać ze środków ochrony roślin Roundup? Nie wiesz, kiedy warto w nie zainwestować? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tych preparatów? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.
Roundup 360 Plus — charakterystyka produktu i najważniejsze informacje
Roundup 360 Plus to produkt marki Roundup — preparat chwastobójczy, który występuje w postaci koncentratu. Właściwe opryski wykonuje się roztworem wodnym przy pomocy opryskiwaczy ręcznych oraz polowych. Roundup 360 Plus jest skutecznym środkiem ochrony roślin przeznaczonym do zwalczania perzu właściwego, rocznych, oraz wieloletnich chwastów. Znajduje zastosowanie w ochronie upraw wielu warzyw — kukurydzy, ziemniaka, marchwi, pietruszki, cebuli czy buraka cukrowego. Po aplikacji na pierwsze efekty należy poczekać od 7 do 10 dni. Chwasty całkowicie wymierają po około 3 tygodniach. W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz także inne produkty marki Roundup. Sprawdź »
Zastosowanie preparatu Roundup
Preparaty Roundup możesz stosować podczas zwalczania trzech rodzajów chwastów. Pomogą pozbyć się chwastów wrażliwych, średniowrażliwych oraz odpornych. Jak wygląda dawkowanie produktu?
- Chwasty wrażliwe
Jeśli chwasty wrażliwe, takie jak chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, jasnota różowa, komosa biała, pokrzywa zwyczajna, tasznik pospolity czy żółtlica drobnokwiatowa atakują Twoje rośliny, zastosuj 2 litry preparatu Roundup na hektar upraw. Dawka od 3 do 5 litrów na hektar upraw będzie odpowiednia podczas zwalczania chwastów wrażliwych takich jak bodziszek drobny, bratek polny, jasnota purpurowa, mak polny, maruna bezwonna, miotła zbożowa, ostróżeczka polna, perz właściwy, przetacznik polny, przymiotno kanadyjskie, przytulia czepna, rdest powojowy, samosiewy rzepaku, starzec zwyczajny, stokłosa miękka, szarłat szorstki, tobołki polne czy wiechlina roczna. Jeśli chwasty wrażliwe to bylica pospolita, czyściec błotny, krwawnik pospolity, mlecz polny, mniszek pospolity, szczaw polny czy szczaw zwyczajny, zastosuj od 5 do 6,25 litrów preparatu na hektar.
- Chwasty średniowrażliwe
Gdy chwasty średniowrażliwe to na przykład wierzbownica gruczołowata, zastosuj Roundup w dawce od 5 do 6,25 litrów na hektar upraw.
- Chwasty odporne
Roundup pozwoli Ci pozbyć się z pola na przykład skrzypu polnego.
Roundup 360 Plus — przeciwwskazania i szkodliwość
Środek Roundup jest wyjątkowo skuteczny, ale nie zawsze należy z niego korzystać. Preparatu nie stosuj wtedy, gdy:
- Chwasty nie wzeszły.
- Rośliny są mokre.
- Zbiera się na deszcz (opady atmosferyczne mogą osłabić działanie preparatu).
- Wieje silny wiatr (który może zwiać ciecz użytkową).
- Nie rozpylaj Roundupu bezpośrednio na liście, pędy oraz zdrewniałą korę drzew.
- Nie mieszaj Roundupu z innymi herbicydami, środkami zwiększającymi przyczepność bądź preparatami przeciwpieniącymi.

Stosowanie środka Roundup — lista dobrych praktyk
Poznaj dobre praktyki stosowania preparatu chwastobójczego Roundup. Pomogą Ci podczas pracy.
- Stężenie środka Roundup w roztworze powinno wynosić około 2 procent.
- Konkretną dawkę środka na hektar upraw reguluj poprzez odpowiedni dobór dysz, ciśnienia roboczego czy szybkość przejazdu maszyny opryskującej.
- Dawkowanie Roundupu jest także uzależnione od przeważającego chwastu, który zainfekował rośliny uprawne (patrz akapit o zastosowaniu preparatu).
- Opryski wykonuj wcześnie rano bądź wieczorem – gdy temperatura na zewnątrz jest niska. Wtedy woda wolniej paruje, a co za tym idzie, pobieranie preparatu ochronnego jest efektywniejsze.
- Do roztworu z Roundupem nie dodawaj dodatkowych substancji, nawet tych zmiękczających bądź zakwaszających wodę.
- Jeśli tworzysz roztwór w zbiorniku, Roundup dodaj jako ostatni składnik.
- Im lepsza kondycja chwastów, tym lepsze efekty zwalczania ich za pomocą preparatu Roundup. Ich kłącza nie powinny być pocięte, liście duże i wyrośnięte.
Podsumowanie
Produktów, które zwalczają chwasty jest wiele - natomiast nie dają one takiej skuteczności jak środek Roundup. Mamy nadzieję, że powyższe informacje na jego temat pozwolą Ci podjąć właściwą decyzję dotyczącą inwestycji w konkretny środek ochrony roślin.