Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Skuteczny oprysk na komary - Ranking 2022

2022-07-20
Skuteczny oprysk na komary - Ranking 2022

Nieprzyjemne ukłucia i czerwone bąble powodujące swędzenie - to najczęstsze pamiątki, które pozostawiają po sobie małe owady latające - komary. Niestety jest ich coraz więcej, przyczynia się do tego ocieplenie klimatu, a także występujące latem intensywne deszcze na zmianę z upalnym słońcem. Na terenach mokrych i podmokłych szczególnie potrafią uprzykrzać życie. Nie brakuje ich również w mieście. Niechciany lokator w pokoju podczas nocnego snu nie tylko może denerwować charakterystycznym odgłosem przy lataniu, ale również sprawić, że przez następnych kilka dni będziemy odczuwać dyskomfort i swędzenie po jego ugryzieniach. 

Dlatego specyfiki do zwalczania komarów to coś, co powinno znaleźć się w każdym domu. Oprysk na komary często stosowany jest przez władze danego regionu, by zminimalizować ilość nielubianych insektów, jednak dobry preparat owadobójczy w domu w tej walce na pewno pomoże. Jakie specyfiki do zwalczania owadów latających wybierać?

Środki na komary i inne uciążliwe owady - jak stosować?

oprysk na komary mugga

Na co dzień najbardziej znane formy ochrony przed owadami to specjalne spreje, których używamy bezpośrednio na ciało, np. MUGGA. Zawierają one naturalne olejki eteryczne, odstraszające komary, ale jednocześnie przyjemne dla ludzi. Ta forma ochrony przed owadami jest jednak tylko doraźna, nie zawsze skuteczna i każdorazowo wymaga stosowania od nowa. Przy tym nie każdy środek owadobójczy do aplikacji na ciało nadaje się do ochrony dzieci przed owadami. Wiemy, że produktów biobójczych należy używać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, dlatego lepiej zastosować inną metodę. 

Skuteczny oprysk na komary, komary tropikalne i kleszcze (dwa ostatnie szczególnie groźne ze względu na ryzyko wystąpienia poważnych chorób po ugryzieniach) to uniwersalne, łatwe zastosowaniu i bardzo skuteczne narzędzie do tego, by wszelkiego rodzaju owadów pozbyć się z domu i przestrzeni, w której chcemy być bezpieczni. Owadobójczy środek w postaci proszku lub cieczy to nie tylko oprysk na komary, ale również na inne owady. Skutecznie zwalcza muchy, insekty biegające i pełzające, choćby popularne w domach rybiki cukrowe. W dodatku możesz go stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. 

Opryski na komary, czy preparaty, których zadaniem jest zwalczanie owadów biegających przydają się również w pomieszczeniach gospodarczych. Tam, ze względu na dostępną przestrzeń, trudniejsze w użyciu są domowe sposoby. Tymczasem komary, kleszcze, także muchy i inne szkodniki magazynowe mogą przynieść sporo strat i być zagrożeniem dla higieny pracy. 

Skuteczne opryski na komary i inne insekty

Innowacyjny preparat na komary Ultra Brutal

oprysk na komary ultra brutal

Preparat na komary Ultra Brutal to bardzo skuteczny produkt, który pozostaje na wiele tygodni na powierzchniach, na których został rozprowadzony. Ma formę koncentratu, który rozpuszcza się w wodzie. Następnie takim roztworem spryskuje się określoną przestrzeń. Bać się go powinny nie tylko komary, ale również meszki, osy, muchy, a także owady biegające: karaluchy, mrówki, prusaki, kleszcze i inne insekty. Co więcej, preparat działa od razu, skuteczności możesz się spodziewać w ciągu 15 minut. Zapomnij w tym sezonie o ukąszeniu komarów!

Pożegnanie z komarem Zielony Dom

pożenganie z komarem środek na komary

Firma Zielony Dom proponuje swój preparat: Pożegnanie z komarem i kleszczem, który w sklepie internetowym Rolmarket kupisz w zestawie z butelką do rozpylania. Uciążliwe komary nie są tu atakowane stężoną mieszanką substancji chemicznych, ale skutecznie zwalczane za pomocą bezpiecznych, naturalnych substancji. Zielony Dom proponuje bowiem naturalny oprysk, którego główne składniki to m.in. sok czosnkowy, sok cytrynowy, czy geraniol. Odstrasza komary, utrzymuje się na danej powierzchni do kilku tygodni i może być stosowany zarówno w domach, jak i przydomowych ogrodach na świeżym powietrzu. 

Środek na komary CIPEX

środek na komary cipex

Bardzo skuteczny i szybki w działaniu produkt CIPEX przeznaczony do walki z komarami, ale również insektami biegającymi, takimi jak karaluchy. Ma postać emulsji, którą rozcieńcza się z wodą, by następnie rozprowadzić roztwór w miejscach, które owady atakują. Ogromnym atutem tego preparatu jest to, że skutecznie zabija komary i kleszcze, a także inne owady, pozostając na długo aktywnym w miejscu, w którym został zastosowany. Można go stosować w budynkach mieszkalnych, ale również na zewnątrz. Jest bezpieczny dla ludzi, dlatego nie ma obaw w stosowaniu go w mieszkaniach. 

Much-ex MP

skuteczny środek na komary much-ex

To preparat, który doskonale nadaje się do zwalczania much, kleszczy, czy komarów, ale od pozostałych wymienionych płynów odróżnia go przede wszystkim fakt, że stosuje się go na grzbiety zwierząt, głównie zwierząt pastwiskowych. Komary i kleszcze mogą bowiem skutecznie uprzykrzyć życie ludziom, a nawet stanowić zagrożenie dla ludzkiego życia i zdrowia. Jednak mocno wpływają również na funkcjonowanie zwierząt pastwiskowych. Dla ograniczenia ryzyka chorób, a także zwiększenia ich komfortu i efektywności produkcyjnej, warto stosować na grzbiet zwierzęcia preparat, który zabezpieczy je przed komarami i innymi owadami. Much-ex jest łatwy w aplikacji, ma formę płynną i pozwala na szybkie zabezpieczenie zwierząt przed niepożądanymi insektami. 

Jaki środek na komary wybrać? Zabezpieczenie w każdym ogrodzie

Kleszcze i komary potrzebują krwi, by funkcjonować. To stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla ludzi - ryzyko przenoszenia przeróżnych chorób, również tych pochodzących od owadów. Na odkleszczową boreliozę i babeszjozę mogą chorować ludzie i domowe zwierzęta. Meszki - jeśli wylęgną się w dużych ilościach - mogą stanowić niebezpieczeństwo dla układu oddechowego człowieka, z kolei obecność komarów jest przede wszystkim uciążliwa, a ślady po ugryzieniach wywołują duży dyskomfort. 

Dlatego różnego rodzaju preparaty, a przede wszystkim opryski, to absolutna konieczność, zwłaszcza na terenach przyległych do wód: jezior i rzek. Użycie oprysku daje szansę na zminimalizowanie obecności niepożądanych lokatorów naszych mieszkań i ogrodów, a co za tym idzie, na ograniczenie ryzyka zarażenia się przeróżnymi chorobami. Stosowanie oprysku nie jest trudne ani czasochłonne. Stworzenie prostego roztworu i - w większości przypadków - użycie wygodnej formy spryskiwacza sprawia, że jesteśmy w stanie zabezpieczyć dom i ogród w ciągu kilku, kilkunastu minut. Warto przy tym pamiętać, że opryski powierzchni są wygodniejsze i skuteczniejsze, aniżeli spraye bezpośrednio na ciało. Komary, kleszcze, meszki, muchy i szereg innych owadów nie muszą mieszkać w Twoim ogrodzie. Pozbądź się ich szybko i skutecznie. 

 

pixel