Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Worki polipropylenowe - dlaczego warto w nie zainwestować?

2020-09-10
Worki polipropylenowe - dlaczego warto w nie zainwestować?

Przechowywanie mąki, ziarna, drewna, ekogroszku i wielu innych produktów sypkich nie jest łatwe. To produkty, które mogą łatwo się zepsuć, z powodu nadmiernej wilgoci, zbyt małego przepływu powietrza czy zbyt wysokiej temperatury. Można je przechowywać na wiele różnych sposobów, ale jednym z lepszych są worki polipropylenowe. Zobaczmy, dlaczego warto w nie zainwestować.

Worki polipropylenowe – co to jest?

Worki polipropylenowe to  worki o wielu różnych rozmiarach, które wykonane są z polipropylenu. To materiał bardzo trwały i wytrzymały, dzięki czemu w workach polipropylenowych można przenosić nawet bardzo ciężkie produkty takie jak ekogroszek, drewno, a nawet gruz. Polipropylen używany do produkcji worków może mieć różną grubość, podobnie jak różną gęstość może mieć worek z niego wykonany. Dzięki temu możemy spotkać worki polipropylenowe o dość dużych otworach, które zapewniają dobry dostęp powietrza do zawartości worka i dobrze sprawdzają się jako worki na drewno

Są również worki bardziej szczelne, które nadal są dobrze wentylowane, ale są zrobione w taki sposób, żeby ich zawartość nie wysypywała się na zewnątrz. Sprzyja temu taśma pozwalająca na dokładne zamknięcie worka po napełnieniu. Te z kolei dobrze się nadają do przechowywania produktów sypkich, takich jak kasza, ryż, ziarno zbóż czy kukurydzy, a nawet piasek i mąka. Worki można łatwo układać jeden na drugim, co pozwala do maksimum wykorzystać miejsce do przechowywania tych produktów. Worki polipropylenowe zapewniają nie tylko możliwość przenoszenia i przechowywania produktów sypkich, ale również chronią je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak np. promienie słoneczne.

Produkty przechowywane w workach PP są dobrze chronione przed promieniami UV, które mogą mieć destrukcyjny wpływ na produkty znajdujące się w workach. Worki polipropylenowe są dostępne w różnych rozmiarach i wytrzymałości. Najmniejsze pozwalają zmieścić produkty o wadze 15 kg, a największe nawet 50kg. Dzięki temu można odpowiednio dobrać wielkość worka do rodzaju produktu oraz potrzeb osoby, która będzie miała je nosić. Czasem lepiej wybrać dwa mniejsze worki o wadze 25kg niż worki 50kg, których przeniesienie jest dużo trudniejsze.

Worki polipropylenowe – gdzie stosować?

Patrząc na funkcje worków polipropylenowych można z całą pewnością powiedzieć, że to produkty, które powinny znaleźć się w każdym gospodarstwie rolnym. Idealnie nadają się do przechowywania mąki i ziarna, które dawniej były przechowywane w sąsiekach. W niektórych gospodarstwach nadal funkcjonują sąsieki, ale wielu rolników coraz chętniej korzysta z worków polipropylenowych, które są zdecydowanie wygodniejsze. Mąkę czy ziarno w nich zgromadzone można łatwo przenieść w inne miejsce czy przetransportować i nie trzeba zastanawiać się, do czego je nasypać i w jaki sposób przewieźć w inne miejsce. W gospodarstwach rolnych worki PP wykorzystywane są nie tylko do przechowywania płodów rolnych, ale również do transportu ekogroszku czy drewna. Dzięki nim transport tych materiałów jest dużo łatwiejszy, a przechowywanie w workach zapewnia możliwość wygodnego składowania i dobrego wykorzystania przestrzeni magazynowej. Worki z ekogroszkiem można poukładać jeden na drugim wzdłuż ściany, dzięki czemu zajmą one mniej miejsca niż ekogroszek przechowywany bez worków. Worki polipropylenowe znajdują zastosowanie nie tylko w gospodarstwach rolnych, ale również są chętnie wykorzystywane również przez firmy budowlane. Doskonale sprawdzają się do zbierania i wywożenia gruzu, piasku czy innych produktów sypkich używanych w trakcie budowy.


Dzięki ich wytrzymałości można znieść z remontowanego mieszkania bardzo ciężkie pozostałości po budowie, a następnie wygodnie je przetransportować. Worki polipropylenowe mają zastosowanie również w innych sytuacjach, jak choćby ochrona przeciwpowodziowa. To właśnie do nich wsypuje się piasek, który następnie służy jako wzmocnienie wałów przeciwpowodziowych lub zabezpieczenie zalewanych wodą budynków. Zalety stosowania worków polipropylenowych doceniają również właściciele hurtowni i magazynów. Wiele spożywczych produktów sypkich, takich jak kasza, ryż, mąka czy płatki owsiane, zanim trafią do małych opakowań są przechowywane w opakowaniach o dużej pojemności, w roli których idealnie się sprawdzają worki polipropylenowe.

Worki polipropylenowe – trwałe i wygodne

Oprócz wszystkich wspomnianych wyżej zalet worki polipropylenowe mają jeszcze jedną: mogą być stosowane wielokrotnie. To niewątpliwie ogromna ich zaleta, bo wielokrotne użytkowanie worków sprawia, że inwestycja w nie staje się bardzo opłacalna. Oczywiście należy pamiętać, że worki mogą być używane wielokrotnie, ale do przechowywania tego samego rodzaju produktów. Trudno sobie wyobrazić, że worek używany wcześniej do przechowywania ekogroszku zostanie następnie użyty do składowania mąki. Na szczęście worki polipropylenowe są dostępne w różnych kolorach, dlatego można wybrać worki PP białe do przechowywania mąki, worki polipropylenowe zielone do przechowywania ziarna i worki polipropylenowe niebieskie do transportu gruzu. Warto wiedzieć, że worki PP są dostępne w paczkach o różnej wielkości. Można wybrać niewielką paczkę 10 szt., które doskonale się sprawdzą w użytku domowym lub w niewielkiej firmie budowlanej.


Można również wybrać worki pakowane po 50szt., 100szt., a nawet 500, 1000 czy 10 000 szt., gdyż jak wyżej wspomniano worki PP są wykorzystywane również do przechowywania produktów sypkich w dużych gospodarstwach rolnych, w hurtowniach i magazynach. Jak widać worki polipropylenowe mają bardzo wiele zalet, co jest jednoznacznym dowodem na to, że warto je kupić, jeśli chce się znaleźć najlepszy sposób na przechowywanie produktów sypkich. Porównując koszt zakupu jednego worka z listą korzyści wynikających ze stosowania worków polipropylenowych można stwierdzić, że to inwestycja, która wielokrotnie się zwróci. Dzięki nim będziemy mieć pewność, że produkty przechowywane w workach mają odpowiednie warunki oraz są łatwe do transportowania.

pixel