Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Blog

2024-01-02

Pomysły na ozdoby świąteczne w ogrodzie

Pomysły na ozdoby świąteczne w ogrodzie
Święta to czas magiczny, pełen radości i blasku. Wprowadź tę atmosferę również do swojego ogrodu! Sprawdź nasze nietuzinkowe pomysły na świąteczne dekoracje ogrodowe. Pokażemy ci, jak w prosty sposób możesz stworzyć ciekawe ozdoby, jak wykorzystać naturalne materiały i jak ozdobić ogrodową choinkę. Przygotowaliśmy też wskazówki dotyczące przechowywania dekoracji po sezonie. Czy jesteś gotowy na świąteczną przygodę w swoim ogrodzie? Zaczynamy!
2023-11-22

Jakie drzewa posadzić przed domem? Poradnik

Jakie drzewa posadzić przed domem? Poradnik
Posadzenie drzew przed domem ma wiele zalet. Rośliny te zapewniają naturalny cień, dodają charakteru elewacji, a także znacząco zwiększają prywatność. Nim jednak zdecydujesz się posadzić przed swoim domem drzewa, warto rozważyć kilka aspektów. Jakie rośliny nadadzą się do małego ogrodu, a jakie lepiej sprawdzą się w dużym? Jakie drzewa liściaste i iglaste warto posadzić przed domem? Doradzamy!
2023-11-22

Jakie rośliny posadzić przy płocie? Ciekawe pomysły na aranżację

Jakie rośliny posadzić przy płocie? Ciekawe pomysły na aranżację
Ciekawa aranżacja ogrodu może pełnić nie tylko funkcje dekoracyjne, ale również praktyczne. Wysadzenie roślin wzdłuż płotu uatrakcyjnia wygląd ogrodzenia, chroni przed silnym wiatrem, jak również zapewnia prywatność w trakcie spędzania czasu w ogrodzie. Które krzewy rosną szybko i są łatwe w pielęgnacji? Jakie kwiaty warto posadzić przy płocie, by pozyskać wyjątkową dekorację? Sprawdź!
2023-10-20

Jak zaplanować ogród warzywny? Poradnik krok po kroku

Jak zaplanować ogród warzywny? Poradnik krok po kroku
Posiadanie przydomowego ogródka warzywnego przynosi wiele korzyści. Samodzielnie wyhodowane rośliny smakują o wiele lepiej niż produkty sklepowe. Sadząc w ogrodzie warzywa, masz również pewność, że są one wolne od zbędnej chemii i uprawiane dokładnie tak, jak sobie tego życzysz. Pielęgnacja grządek to relaksujące zajęcie, które pomoże Ci się odprężyć po ciężkim dniu. Jak jednak założyć ogródek warzywny? Na co należy zwrócić uwagę? Sprawdź nasz poradnik!
2023-10-20

Zakładanie ogrodu jesienią – czy to odpowiedni czas?

Zakładanie ogrodu jesienią – czy to odpowiedni czas?
Jesień to sezon intensywnych prac ogrodowych o różnym wymiarze. W tym okresie nie warto jednak ograniczać się do grabienia liści czy nawożenia grządek przed zimą. Jesienią możesz wysadzić również wiele gatunków drzew, roślin czy kwiatów, a także zasiać świeżą trawę. O czym należy pamiętać? Jakie korzyści może przynieść jesienne sadzenie roślin? Sprawdź!
2023-09-29

Co to jest mieszanka gorzowska – na jakich glebach się sprawdzi, jaki daje plon? Sprawdź!

Co to jest mieszanka gorzowska – na jakich glebach się sprawdzi, jaki daje plon? Sprawdź!
Wysiewanie poplonów ozimych niesie ze sobą wiele korzyści. Mieszanki te nie tylko zapewniają dodatkowe źródło paszy dla zwierząt, ale również użyźniają glebę i chronią ją przed korozją. Poplon może pomóc w dostarczeniu dawki cennych składników odżywczych do gruntu, jak również posłużyć za zielony nawóz. Czym jest mieszanka gorzowska? Na jakich glebach się ją wysiewa? Jaki plon można uzyskać? Odpowiadamy!
2023-09-29

Nawadnianie drzew – jaki system jest najskuteczniejszy?

Nawadnianie drzew – jaki system jest najskuteczniejszy?
Drzewa pełnią w przyrodzie bardzo ważne funkcje. Produkują one tlen, filtrują powietrze, zapewniają cień w upalne dni, a także chronią ziemię przed korozją i wyjałowieniem. Posadzenie własnego sadu (lub nawet jednego drzewka) wymaga jego regularnego podlewania oraz nawożenia, przynajmniej w pierwszych etapach rozwoju. Jak zacząć czerpać korzyści z posiadania tych roślin w ogrodzie? W jaki sposób zapewnić drzewom właściwe nawodnienie? Sprawdź!
2023-08-29

Jak wybrać kran ogrodowy? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jak wybrać kran ogrodowy? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie
Posiadanie własnego ogrodu warzywno-owocowego ma wiele zalet. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić pieniądze oraz cieszyć się wyjątkowym smakiem własnoręcznie wyhodowanych plonów. Aby jednak rośliny mogły wyrosnąć, należy regularnie je podlewać. Najlepszym sposobem na ułatwienie sobie tej czynności jest zamontowanie kranu ogrodowego. Jaki model wybrać? Gdzie sprawdzi się kran wolnostojący? Dowiedz się wszystkiego o tych urządzeniach!
2023-08-29

Taśma czy linia kroplująca? Sprawdź, jak efektywnie nawadniać ogród

Taśma czy linia kroplująca? Sprawdź, jak efektywnie nawadniać ogród
Wprowadzenie w ogrodzie innowacji w postaci systemu nawadniającego ma wiele zalet. Możliwość zaoszczędzenia czasu, oszczędnego gospodarowania wodą czy poprawa jakości plonów to tylko niektóre z nich. Nim jednak zdecydujesz się na montaż takiego systemu, warto zapoznać się z wszystkimi dostępnymi rozwiązaniami. Co najlepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie? Do jakiego rodzaju upraw nadaje się taśma kroplująca? Czy linia kroplująca będzie w stanie nawodnić duży areał? Sprawdź!
2023-08-07

Jak pozbyć się komarów z ogrodu? Poznaj nasze wskazówki

Jak pozbyć się komarów z ogrodu? Poznaj nasze wskazówki
Lato w pełni! Oznacza to nie mniej, nie więcej, a dokładnie tyle, że mamy do czynienia ze szczytem co najmniej trzech sezonów – ogrodowego, wakacyjnego i niestety, komarowego. Dziś opowiemy o tym, jak pozbyć się komarów z ogrodu, aby móc w pełni korzystać z walorów panującej pogody. Dzięki przedstawionym w tym artykule metodom znacząco ograniczysz populację tych irytujących insektów na terenie swojej działki. I nie, nie jest to kolejny wpis o balsamach i sprayach na komary. Opowiemy o tym, jak pozbyć się komarów z ogrodu, jak pozbyć się komarów z działki i jak pozbyć się ich w ogóle. Jeżeli więc zaliczasz się do 99,9% społeczeństwa, czyli jesteś jedną z tych osób, które najchętniej zapomniałyby o istnieniu tych kąsających stworzeń, to ten artykuł jest specjalnie dla Ciebie – zapraszamy do lektury!
2023-08-07

Jak osłonić taras przed słońcem? Sprawdź nasze propozycje!

Jak osłonić taras przed słońcem? Sprawdź nasze propozycje!
Taras, ogród i balkon – to właśnie w tych miejscach relaksujemy się w ciepłe letnie dni. Niestety, ze względu na upały i rażące słońce komfortowy wypoczynek na odsłoniętym balkonie czy tarasie bywa utrudniony. Dziś więc opowiemy o tym, jak osłonić taras przed słońcem – poznaj propozycje, które przetestowaliśmy w praktyce. Już we wstępie zdradzimy, że najlepsze wrażenie zrobiły na nas żagle słoneczne – dlatego dziś opowiemy nieco więcej na ich temat. W taki sam sposób jak taras możesz zacienić również balkon bądź część ogrodu. Dowiedz się jak osłonić taras od słońca stosunkowo niskim kosztem i w wygodny sposób – zapraszamy do lektury!
2023-07-03

Jak zrobić solidny tunel foliowy? Podpowiadamy!

Jak zrobić solidny tunel foliowy? Podpowiadamy!
Wspiera rozrost sadzonek poprzez utrzymywanie korzystnych warunków termicznych, chroni delikatne rośliny przed silnymi porywami wiatru czy opadami deszczu lub gradu – nieco przypomina szklarnię, ale jest wykonany z folii. Czy już wiesz, o czym mowa? Foliowe tunele ogrodowe są powszechnie stosowane w ogrodnictwie. Znajdziemy je na działkach, gospodarstwach rolnych i w przydomowych ogródkach. Polscy ogrodnicy pokochali to rozwiązanie – nie ma w tym nic dziwnego. Są niedrogie i stosunkowo proste w rozkładaniu. Dziś opowiemy o tym, jak zbudować tunel foliowy – i to nie taki, który rozpadnie się po pierwszej większej wichurze, lecz taki, który będzie służył przez co najmniej kilka sezonów. Dowiedz się jak zrobić tunel foliowy. Poznaj informacje od profesjonalistów dla profesjonalistów i hobbystów. Zapraszamy do lektury!
2023-07-03

Zastosowanie biowłókniny z owczej wełny – sprawdź, jak możesz ją wykorzystać!

Zastosowanie biowłókniny z owczej wełny – sprawdź, jak możesz ją wykorzystać!
Zabezpiecza sadzonki przed atakami chwastów i szkodników, normuje warunki termiczne podłoża i wspiera rozwój układu korzeniowego, a w ramach rozkładu staje się bardzo wydajnym nawozem – czy już wiesz, jakiemu produktowi ogrodniczemu poświęcimy dzisiejszy artykuł? Poznaj szerokie zastosowanie biowłókniny z owczej wełny. Dowiedz się jak ją stosować i gdzie sprawdzi się najlepiej. Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat tego produktu – zapraszamy do lektury!
2023-05-25

Jak podeprzeć hortensje? Skuteczne zabezpieczenie przed złamaniem

Jak podeprzeć hortensje? Skuteczne zabezpieczenie przed złamaniem
Hortensje należą do czołówki najpopularniejszych ogrodowych kwiatów ozdobnych. Łatwo się adaptują i wspaniale rozwijają, jeżeli tylko zapewnimy im odpowiednie warunki. Możemy je sadzić zarówno w donicach, jak i bezpośrednio w ziemi. Dlatego z ich uprawą poradzi sobie nawet mało doświadczony ogrodnik. Niestety łodygi hortensji są podatne na uszkodzenia – jak zabezpieczyć hortensje przed złamaniem? To tylko jedno z wielu pytań, na które odpowiedź znajdziesz w niniejszym tekście! Dziś opowiemy nieco więcej o tych wspaniałych roślinach. Jak zwykle będzie rzeczowo, ciekawie i oczywiście do wyczerpania tematu – zapraszamy do lektury.
2023-05-25

Jak zrobić oczko wodne? Poznaj nasze pomysły i porady

Jak zrobić oczko wodne? Poznaj nasze pomysły i porady
Oczko wodne stanowi wyjątkowe uzupełnienie ogrodowej przestrzeni – tworzy unikalny klimat i jest oczkiem w głowie każdego ogrodnika. A ponieważ najlepiej jest je założyć jeszcze przed pełnią sezonu letniego, to dziś napiszemy o nim nieco więcej. Dowiedz się jak zbudować oczko wodne w ogrodzie – misja ta nie jest trudna, a wszystkie potrzebne artykuły znajdziesz w naszym sklepie. Zapraszamy do lektury!
2023-04-28

Pielęgnacja trawnika na wiosnę – nasze wskazówki

Pielęgnacja trawnika na wiosnę – nasze wskazówki
Coraz bardziej wiosenna aura i rosnące temperatury za oknem świadczą o tym, że sezon ogrodowy możemy uznać za otwarty. Zanim jednak nasze ogrody wypełnią się zielenią i żywymi kolorami kwiatów, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację sadzonek ogrodowych po okresie zimowym. Jaka jest najbardziej podstawowa roślina ogrodowa? Oczywiście trawa. I dlatego właśnie pielęgnacja trawnika na wiosnę jest tematem dzisiejszego artykułu! Dowiesz się jak dbać o trawnik na wiosnę, by już niedługo cieszyć się równomiernie obsadzoną, zieloną powierzchnią. Zapraszamy do lektury!
2023-04-28

Co jest lepsze – wermikulit czy perlit

Co jest lepsze – wermikulit czy perlit
Wermikulit i perlit to dwa najpopularniejsze dodatki do podłoży ogrodniczych. Dlatego dziś opowiemy więcej o właściwościach obu tych materiałów. Wermikulit czy perlit – który z nich lepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie? Czy wermikulit dobrze izoluje podłoże? Czy perlit zagęszcza glebę? Co zrobić, aby rośliny lepiej znosiły upały? W jaki sposób zastosowanie perlitu lub wermikulitu wspiera rozwój systemu korzeniowego? Sprawdźmy!
2023-03-29

Jaki sekator kupić do ogrodu? Poznaj nasze propozycje

Jaki sekator kupić do ogrodu? Poznaj nasze propozycje
Wiosenna aura coraz bardziej zadomawia się za naszymi oknami, a oznacza to, że można już rozpocząć ostatnie odliczanie do startu sezonu ogrodowego. Dziś więc opowiemy o narzędziu, które znajdziemy w niezbędniku każdego ogrodnika – na co zwrócić uwagę przy zakupie sekatora? Jaki sekator ogrodowy najlepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie? Sprawdźmy!
2023-03-27

Jak i z czego zrobić płotek ogrodowy?

Jak i z czego zrobić płotek ogrodowy?
Znajdziesz go w prawie każdym ogrodzie. To on odpowiada za wyznaczanie stref i rozdzielanie grządek – płotek ogrodowy mimo tego, że bywa niski i niepozorny, to jest jednym z najważniejszych elementów infrastruktury ogrodowej. Dziś opowiemy jak zrobić płotek ogrodowy – dowiesz się jakich materiałów użyć oraz w jaki sposób szybko i sprawnie zamontować go w swoim ogrodzie. Jak już pewnie się domyślasz, wiedzy do przekazania mamy całkiem sporo, więc bez przedłużania wstępu zapraszamy do dalszej lektury!
2023-02-27

Kalendarz ogrodnika – najważniejsze czynności w każdym miesiącu

Kalendarz ogrodnika – najważniejsze czynności w każdym miesiącu
Wiele osób wciąż jest przekonanych, że prace w ogrodzie ograniczają się wyłącznie do ciepłych dni, występujących w ciągu roku. Nic bardziej mylnego. Jeśli chcesz, by Twoja działka prezentowała się pięknie, musisz o nią zadbać nie tylko wiosną i latem, ale także jesienią i zimą. Z pewnością w takim przypadku pojawia się pytanie, co robić w ciągu roku i jakie prace wykonywać? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie wszystkich miesięcy, by ułatwić ewentualne planowanie i wdrożenie poszczególnych działań.
pixel