Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Blog

2022-03-18

Nawozy azotowe rodzaje

Nawozy azotowe rodzaje
Azot należy do pierwiastków, które są niezbędne do rozwoju roślin, a niedobory azotu znajdującego się w glebie szybko odbija się na kondycji roślin i osiąganych plonach. Nic zatem dziwnego, że powszechnie stosowane są nawozy azotowe, które pozwalają uzupełnić te braki. Wybór nawozów azotowych jest bardzo duży, dlatego przed zakupem warto wiedzieć, jakie są rodzaje nawozów azotowych i w jaki sposób należy je stosować.
2022-03-18

Kiedy przycinać hortensje?

Kiedy przycinać hortensje?
Hortensje ogrodowe to popularne rośliny ogrodowe z bardzo dekoracyjnymi kwiatami, które zachwycają różnorodnością kolorystyczną. Na ich piękny wygląd wpływa wiele różnych czynników, a do ważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych należy ich odpowiednie przycinanie. Zobaczmy kiedy przycinać hortensje i w jaki sposób należy przeprowadzać ten zabieg.
2022-03-18

Jak przycinać maliny?

Jak przycinać maliny?
Maliny to owoce pełne witamin, które mają szerokie zastosowanie w naszej kuchni. Można je jeść zarówno w postaci świeżej, jak i w formie dżemów czy soków. Dobrze znoszą polskie warunki klimatyczne, więc nic dziwnego, że pojawiają się w niemal każdym przydomowym ogrodzie. Ich pielęgnacja nie jest trudna, a do najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych należy przycinanie malin. Zobacz, jaki przycinać maliny, by krzaki malin przynosiły obfity plon.
2022-03-18

Jak hodować kiełki?

Jak hodować kiełki?
Witaminy i minerały pochodzące ze świeżych warzyw są niezwykle istotne dla naszego zdrowia. W okresie zimowym są one dostępne w naszych sklepach, ale wiele osób boi się, że były one sztucznie pędzone i dlatego stara się ich unikać. Alternatywą dla nich są kiełki, będące prawdziwą bombą witaminową, którą w bardzo prosty sposób można wyhodować w domu. Zobacz, jak hodować kiełki i przekonaj się, że to wcale nie jest trudne.
2022-02-28

Jarmuż - dlaczego to zapomniane warzywo powraca na nasze stoły?

Jarmuż - dlaczego to zapomniane warzywo powraca na nasze stoły?
Jarmuż to warzywo niezwykle bogate w witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu. Coraz częściej możemy go spotkać w supermarketach, zaraz obok rukoli lub roszponki. Powraca na nasze stoły po dość długiej nieobecności, dzięki swoim unikalnym walorom odżywczym i smakowym. Oto jego krótka charakterystyka.
2022-02-28

Jak zrobić ciekawe oświetlenie w ogrodzie?

Jak zrobić ciekawe oświetlenie w ogrodzie?
Ogród to miejsce wypoczynku nie tylko podczas dnia, ale także późnym wieczorem lub nocą. Jeśli dysponujemy odpowiednią przestrzenią, to przy niewielkim nakładzie pracy możemy wyczarować oryginalne instalacje świetlne, które wprowadzą magiczną atmosferę i zachwycą naszych gości. W końcu kto nie chciałby spędzić miłego, letniego wieczoru w nastrojowym miejscu. Jednak zanim przystąpimy do realizacji takiego projektu, to warto wcześniej sprawdzić jak możemy podłączyć lampy czy kule solarne, tak aby stanowiły spójną całość pod względem kompozycji oraz barwy.
2022-02-28

Hotel dla owadów - budowa krok po kroku

Hotel dla owadów - budowa krok po kroku

We współczesnych ogrodach coraz częściej możemy natknąć się na rozmieszczone w różnych zakamarkach hotele dla owadów, czyli praktyczne schronienia umożliwiające pożytecznym zapylaczom przetrwanie zimy. Domki dla owadów można wykonać z rozmaitych, powszechnie dostępnych materiałów jak drewno, bambusowe tyczki, zużyte wiadra, stare rury drenażowe czy glina. Można również przeznaczyć trochę wolnego czasu i zbudować hotel własnymi siłami.

 

2022-02-28

Egzotyczne rośliny w domu

Egzotyczne rośliny w domu
2022-02-15

Orzech włoski w ogrodzie

Orzech włoski w ogrodzie
Orzechy włoskie nieodłącznie kojarza się nam ze Świętami Bożego Narodzenia, podczas których zajadamy się najróżniejszymi smakołykami z dodatkiem tej smacznej przekąski. W krótkim tekście przedstawimy kilka najważniejszych zagadnień związanych z uprawą i pochodzeniem tej niezywkle ciekawej rośliny, oryginalnie pochodzącej z krańców Azji.
2022-02-15

Opryski drzew owocowych

Opryski drzew owocowych
Wielu właścicieli domów z ogrodem marzy o tym, by mieć przy domu niewielki sad, w którym będą rosły drzewka owocowe. Marzenie to wymaga jednak sporo zachodu, gdyż drzewka owocowe wymagają odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Do najważniejszych należą opryski drzew owocowych. Zobaczmy, w jakim celu się to robi i kiedy należy je wykonać.
2022-02-15

Jak przygotować szklarnię na wiosnę - kilka wskazówek dla amatorów i doświadczonych ogrodników

Jak przygotować szklarnię na wiosnę - kilka wskazówek dla amatorów i doświadczonych ogrodników
Posiadanie własnej szklarni niesie ze sobą wiele korzyści, ale również wiąże się z ogromem pracy związanej z jej utrzymaniem oraz odpowiednim przygotowaniem do każdego sezonu ogrodniczego. Jeżeli od początku będziemy dbali o szczegóły związane z jej prowadzeniem, to będziemy mogli cieszyć się naszymi własnymi warzywami przez całe lato.
2022-02-15

Jakie tuje na żywopłot wybrać?

Jakie tuje na żywopłot wybrać?
Zimozielona ściana wzdłuż granicy działki to świetny sposób na ochronę prywatności koło domu. Nic zatem dziwnego, że wiele osób zaczyna zakładanie ogrodu od posadzenia żywopłotu. Do tego celu nadaje się wiele gatunków krzewów iglastych, ale największą popularnością cieszą się tuje. Sprawdźmy zatem, jakie tuje na żywopłot najlepiej wybrać.
2022-02-15

Domki dla ptaków, czyli jak pomóc ptakom przetrwać zimę

Domki dla ptaków, czyli jak pomóc ptakom przetrwać zimę
Zima to bardzo trudny okres dla wielu gatunków ptaków. Niskie temperatury i śnieg sprawiają, że mogą mieć one problemy ze zdobyciem pożywienia oraz schronieniem się przed mrozem. Możemy jednak pomóc naszym skrzydlatym przyjaciołom przetrwać ten czas. Zobaczmy, jak zrobić to najlepiej.
2022-02-15

Monstera - rodzaje, pielęgnacja, rozmnażanie

Monstera - rodzaje, pielęgnacja, rozmnażanie

Monstera to kwiat, który jest prawdziwym hitem we współczesnych aranżacjach wnętrz, ze względu na duże dekoracyjne liście. W warunkach naturalnych jest to epifit rosnący na drzewach, natomiast w naszych warunkach klimatycznych jest znana jako piękna roślina doniczkowa. Zobaczmy, jakie są odmiany monstery, w jakich warunkach powinna rosnąć oraz jak wygląda jej codzienna pielęgnacja.

2022-02-15

Wybór pojemników na wodę deszczową

Wybór pojemników na wodę deszczową
Zbieranie wody deszczowej to znany od lat sposób na wykorzystanie darów natury. Dzięki temu nie tylko działamy w zgodzie z ekologią, ale również możemy znacznie obniżyć rachunki za wodę. Zanim jednak będziemy mogli wykorzystywać wody opadowe trzeba wykonać zbiorniki pozwalające na jej zbieranie. Sprawdźmy zatem jaki zbiornik na deszczówkę wybrać. Czy lepiej wybudować zbiornik podziemny czy skorzystać z pojemników z tworzywa sztucznego.
2022-02-09

Jakie poplony można wysiewać w warzywniku?

Jakie poplony można wysiewać w warzywniku?
Wbrew pozorom siew poplonów na zielony nawóz, który ma zasilić glebę w azot oraz pozostałe składniki mineralne i organiczne, nie jest wcale zarezerwowany tylko dla rolników, którzy profesjonalnie zajmują się uprawą ziemi. W zasadzie nawozy zielone są potrzebne na każdym - większym lub mniejszym skrawku gruntu zwłaszcza, jeśli zależy nam na tym, aby wzbogacić strukturę i podnieść jakość podłoża, czyli poprawić żyzność gruntu we własnym warzywniku.
2022-02-09

Czyszczenie mebli ogrodowych - sprawdzone sposoby

Czyszczenie mebli ogrodowych - sprawdzone sposoby
Meble ogrodowe stanowią bardzo ważny element wystroju kącika wypoczynkowego w ogrodzie lub na tarasie. Mają być wygodne, estetyczne oraz łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu.
2022-02-08

Jak zrobić miód z mniszka lekarskiego?

Jak zrobić miód z mniszka lekarskiego?
Mniszek lekarski to pospolita roślina o niezwykłych, leczniczych możliwościach. Gdy nastaje wiosna zakwiata w pełnej krasie i właśnie wtedy możemy zerwać jego piękne kwiaty i sporządzić z nich leczniczy wywar. Właściwości lecznicze miodu z mniszka lekarskiego są wielostronne, więc zdecydowanie warto mieć mały słoiczek do własnego spożycia.
2022-02-04

5 sposobów na przytulny balkon jesienią

5 sposobów na przytulny balkon jesienią
Jesień to ostatni moment na doładowanie akumulatorów przed nadejściem długiej i niestety z reguły pochmurnej zimy. Dlatego jeśli mieszkamy w bloku lub domku rodzinnym, a dodatkowo posiadamy balkon, to warto zaaranżować go w ciepłych, wprowadzających w pozytywny nastrój kolorach i skorzystać z ciepła ostatnich promieni jesiennego słońca.
2022-02-02

Piwonia w ogrodzie - uprawa i pielęgnacja

Piwonia w ogrodzie - uprawa i pielęgnacja
Historia piwonii rozpoczyna się w Azji, a dokładnie w Chinach i Japonii, gdzie ta przepiękna roślina jest ceniona od wieków, natomiast do Europy dociera w XVI wieku i od tego momentu cieszy się niesłabnącą popularnością. Mimo, iż piwonie kwitną stosunkowo krótko, czyli około 3 do 4 tygodni, to zdecydowanie w tym czasie stają się niekwestionowaną ozdobą ogrodu. Duże kwiaty roztaczające słodki zapach to jedna z największych atrakcji w trakcie sezonu wegetacyjnego w naszym ogrodzie.
pixel