Blog
Pleśń w doniczce: jak powstaje i jak z nią walczyć?

Rośliny doniczkowe potrafią dodać każdemu wnętrzu przytulności i nadać mu przyjemnego klimatu. Uprawa większości z nich nie wymaga wiedzy specjalistycznej, bo wystarczy je odpowiednio podlewać i nawozić, ale mimo tego mogą się pojawić czasem problemy z pleśnią w doniczce. Zobacz, kiedy może się ona pojawić i w jaki sposób możesz z nią walczyć.
Zimowe przycinanie drzew - wszystko, co musisz wiedzieć

Zima to tylko pozornie czas odpoczynku od prac ogrodowych. Niektóre zabiegi pielęgnacyjne należy przeprowadzać właśnie w tym okresie, a jednym z najważniejszych jest zimowe przycinanie drzew. Sprawdź, jakie drzewa należy przycinać w tym okresie oraz w jaki sposób należy to robić.
Jak zaplanować kącik wypoczynkowy w ogrodzie?

Skuteczne sposoby na zwalczanie ślimaków w ogrodzie

Podwyższone grządki warzywne w ogrodzie

Styczeń w ogrodzie - 5 prac, dzięki którym dobrze zaczniesz nowy rok

Luty w ogrodzie - ostatni dzwonek przed nadejściem wiosny!

Kwiaty doniczkowe kwitnące zimą

Zima w naszym klimacie oznacza krótkie dni i szarobure ulice otoczone drzewami bez liści. Tę depresyjną aurę można jednak ożywić kwiatami doniczkowymi, szczególnie tymi, które kwitną zimą. Takich roślin jest całkiem sporo, więc przygotowaliśmy krótki przegląd roślin doniczkowych kwitnących zimą.
Podpałki - rodzaje, zastosowanie

Rozpalenie ogniska, grilla czy kominka wymaga odpowiedniego przygotowania. Nie zawsze mamy pod ręką szczapy suchego drewna, z którymi jest to znacznie łatwiejsze. Mamy natomiast szeroki wybór podpałek, które znacznie ułatwiają rozpalenie grilla, ogniska czy kominka. Zobaczmy, jakie są ich rodzaje i w jakich sytuacjach powinniśmy je zastosować.
Chryzantemy w doniczce

Chryzantemy to w Polsce kwiaty kojarzone przede wszystkim z cmentarzem i Świętem Zmarłych. To właśnie wtedy na grobach ustawiamy chryzantemy w doniczkach, a po pewnym czasie wyrzucamy je do kontenera stojącego u bram cmentarza. Tak jednak być nie musi, bo chryzantemy doniczkowe możemy wysadzić do gruntu i w ten sposób znacznie przedłużyć ich życie.
Uprawa pomidorów pod osłonami

Polski klimat nie należy do przyjaznych dla lubiących ciepło pomidorów. Mało kto jednak chce żegnać się z tymi pysznymi warzywami na czas zimowy, dlatego nie powinno dziwić, że należą one do najpopularniejszych roślin uprawianych pod osłonami. Uprawa pomidorów w takich warunkach różni się jednak nieco od uprawy pod gołym niebem, dlatego przed jej rozpoczęciem warto poznać kilka zasad, które się z tym wiążą.
Pielęgnacja storczyków

Storczyki to kwiaty, które cieszą się ogromną popularnością i znajdują się w bardzo wielu domach. Najpiękniejsze są w okresie kwitnienia, gdyż ich największą ozdobą są kolorowe kwiaty o bardzo różnych kształtach. Nic zatem dziwnego, że chcemy, aby storczyki kwitły jak najdłużej, a jest to możliwe tylko wtedy, gdy będziemy odpowiednio je pielęgnować. Zobaczmy, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja storczyków i na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.
Jak uprawiać kaktusy czyli krótki przegląd po uprawie kaktusów

Jak skutecznie zabezpieczyć rośliny przed śniegiem i mrozem?

Trawy ozdobne zimą

12 grudnia – dzień gwiazdy betlejemskiej

Ochrona drzew przed mrozem

Ostatnie zimy w Polsce nie należą do bardzo ostrych, a mrozy są raczej niewielkie. Nie znaczy to jednak, że klimat całkiem się zmienił, bo co roku możemy usłyszeć zapowiedzi o tym, że tym razem naprawdę nadchodzi zima stulecia. Trudno ocenić, czy synoptykom można wierzyć, ale jedno jest pewne: nadal należy zadbać o odpowiednią ochronę drzew owocowych przed zimą. Sprawdźmy zatem jak zabezpieczyć drzewka owocowe, by zima nie wyrządziła szkód w sadzie.
Czy można sadzić rośliny w zimie?

W naszym klimacie zimą ziemia jest zamarznięta i raczej nie jest to dobry czas na sadzenie roślin. Nie znaczy to jednak, że ogród w zimie zapada w sen zimowy, bo jeśli zadbamy o niego odpowiednio wcześniej, to może on zimą nie tylko pięknie wyglądać, ale być również źródłem zdrowych warzyw. Oto co powinieneś wiedzieć o sadzeniu roślin w zimie.