Blog
Rośliny odstraszające komary

Jak pozbyć się os?

Krzewy kwitnące całe lato

Domowe sposoby na biedronki azjatyckie

Letnie nawożenie

Sposoby na karczowniki, nornice, krety

Sposoby na komary i muchy

Szczepienie iglaków latem

Iglaki to rośliny ozdobne, które cieszą się w naszym kraju dużą popularnością. Można kupić ich sadzonki u ogrodnika, ale wiele osób decyduje się rozmnażać je za pomocą szczepień. Rozmnażanie roślin iglastych przeprowadza się głównie zimą, najpóźniej do marca. Są jednak odmiany, których szczepienie jest możliwe również w okresie letnim, dzięki czemu można uzyskać bardzo ciekawe efekty. Zobaczmy zatem jakie gatunki nadają się na szczepienie iglaków latem i w jaki sposób należy to robić.
Jakie warzywa siać w czerwcu?

Czerwiec to miesiąc zbiorów wielu owoców i warzyw, ale również czas, w którym jeszcze możemy wysiewać kolejne warzywa. Po wiosennych warzywach w warzywniaku zaczyna się robić trochę miejsca, a zatem warto wysiać w tych miejscach kolejne warzywa, których zbiory będą się odbywać późnym latem i jesienią. Nie wszystkie warzywa się jednak do tego nadają, dlatego zobaczmy, jakie rośliny możemy jeszcze sadzić w czerwcu, by osiągnąć zadowalające efekty.
Prace w ogrodzie na przełomie maja/czerwca

Maj i czerwiec to czas, w którym w ogrodzie przepięknie rozkwitają kwiaty i krzewy, dzięki czemu możemy cieszyć się prawdziwą feerią barw. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, nie jest to czas wyłącznie odpoczynku, gdyż w maju i czerwcu nadal trzeba wykonać wiele różnych prac ogrodowych. Zobacz, jakie prace w ogrodzie trzeba wykonać na przełomie maja i czerwca.
Jak przygotować podłoże pod ukorzenianie roślin?

Od początku lata do późnej jesieni możemy zabrać się za rozmnażanie roślin ogrodowych. Możemy przygotować sadzonki z niemal wszystkich gatunków rosnących w ogrodzie, przy czym nie można ich traktować jednakowo, gdyż różnią się one od siebie zdolnością do ukorzeniania się. Jednym przychodzi to bardzo łatwo, a na ukorzenienie innych musimy nieco poczekać. Możemy jednak ułatwić sobie rozmnażanie i ukorzenianie roślin przygotowując dla nich odpowiednie podłoże. Zobaczmy, w jaki sposób przygotować najlepsze warunki do rozmnażania roślin.
Chwasty na łące

Łąka kojarzy nam się z kolorowym łanem pełnym traw i kwitnących kwiatów. Różnorodność roślin jest tutaj zjawiskiem wysoce pożądanym i to, co na trawniku gazonowym traktowane byłoby jako chwast, na łące jest ozdobą. Jednakże i na łące może pojawić się problem związany z chwastami. Zobaczmy, jakie rośliny można uznać za chwasty na łące i jak można się ich pozbyć.
Przycinanie tui

Tuje to wdzięczne iglaki, które pojawiają się niemal w każdym przydomowym ogrodzie. Różnią się one od siebie wielkością, kolorystyką i tempem wzrostu, ale wszystkie są zimozielone i wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jednym z ważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych jest przycinanie tui. Zobaczmy jak przycinać tuje, by rosły zdrowo i pięknie się prezentowały.
Uprawa borówki amerykańskiej

Borówki amerykańskie to owoce, które chętnie gościmy na naszych stołach. Ich popularność rośnie, a ponieważ cena borówek nadal nie należy do najniższych, to coraz więcej osób chce mieć krzewy borówki amerykańskiej w swoim przydomowym ogrodzie. Zobaczmy, jak wygląda uprawa i pielęgnacja borówki amerykańskiej.
Łąka kwietna - założenie i pielęgnacja

Jak szybko pozbyć się chwastów? Sprawdzone sposoby

Jaki nawóz na wiosnę wybrać?

Choroby roślin - sprawdź, jak im zapobiegać!

Co siejemy w kwietniu?

Kwiecień w ogrodzie: sadzenie i pielęgnacja roślin
