Blog
Nawozy jesienne - czego potrzebują Twoje rośliny?

Jesień to czas, kiedy przyroda zwalnia i rośliny powoli przygotowują się do zimy. Nie rosną już tak szybko, niektóre zaczynają zrzucać liście, a inne wchodzą w stan wegetacyjnego uśpienia. Jest to okres, w którym warto wesprzeć je dodatkową porcją składników odżywczych, czyli zastosować nawozy jesienne. Zobacz, jakie nawozy warto stosować jesienią.
Meble w ogrodzie – jakie wybrać?

Estetyczne i wytrzymałe donice na taras. Co warto kupić?

Piękne rośliny na tarasie dodają mu przytulności i elegancji. Dzięki nim możemy jeszcze bliżej obcować z przyrodą i cieszyć oczy pięknymi liśćmi i kwiatami. Wybierając rośliny na taras warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na nie, ale też na donice, w których będą rosły. Zobaczmy, jakie donice na taras warto kupić.
Zwalczanie ślimaków w ogrodzie – sprawdzone sposoby

Ślimaki to szkodniki, które są zmorą właścicieli ogrodów, bo potrafią bardzo szybko zniweczyć wysiłki wkładane w uprawę roślin, zjadając pojawiające się na krzewach owoce i warzywa. Zobaczmy, jak można się ich pozbyć.
Sterowniki i zegary przepływu wody

Spełnienie marzenia o pięknym i zadbanym ogrodzie wymaga sporo pracy. Rośliny wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych, odpowiedniego poziomu nawiezienia i nawodnienia. Warto zwrócić uwagę szczególnie na ten ostatni czynnik, gdyż nawet najlepsze nawozy i wysiłki nie pomogą, gdy rośliny będą miały zbyt sucho. Zobaczmy jak można sobie ułatwić i zautomatyzować ten proces.
Rośliny miododajne kwitnące latem

Lato to czas zbiorów nie tylko dla rolników i sadowników, ale również dla pszczół. To właśnie w tym okresie zbierają one nektar i pyłek kwiatowy, z którego produkują miód. Niektóre rośliny mają wyróżniają się dużo wyższą wydajnością miodową i z tego powodu nazywane są miododajnymi. Zobaczmy, które z nich kwitną latem.
Co oznacza koniczyna na trawniku? Jak się jej pozbyć?

Ekologiczne opryski - wrotycz, skrzyp polny, pokrzywa suszona, piołun suszony, krwawnik ziele suszony

Walka ze szkodnikami to codzienność wszystkich osób, które zajmują się uprawą roślin. Ostatnimi laty w walce tej dominowały środki chemiczne, ale coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że używanie chemii w walce ze szkodnikami czyni też wiele szkód dla organizmów pożytecznych. Warto zatem wrócić do starszych receptur i wykorzystać do ochrony roślin ekologiczne opryski. Poznajmy rośliny, które warto do tego wykorzystywać.
Jak założyć taśmę ogrodzeniową?

Taśmy ogrodzeniowe to produkt bardzo prosty w swojej idei, który daje szerokie możliwości wykorzystania. Można z jego pomocą stworzyć szczelną barierę, która ochroni nas przed wzrokiem sąsiadów, hałasem ulicy czy wiatrem, a jednocześnie prawdziwe użytkowe dzieło sztuki, które będzie ciekawym akcentem dekoracyjnym w naszym otoczeniu. Zobaczmy jak wykorzystywać taśmę ogrodzeniową oraz jak prawidłowo ją założyć.
5 skutecznych produktów na pozbycie się chwastów z trawnika

Piękny zielony dywan trawy wokół domu to jedno z marzeń wielu właścicieli przydomowych ogrodów. Marzenie to niestety jest często trudne do spełnienia, gdyż taki trawnik jest bardzo wymagający. Właściwa pielęgnacja trawnika to nie tylko regularnie koszenie i nawadnianie. Istotne jest również zwalczanie chwastów, które ciągle się na nim pojawiają. Zobaczmy jak zwalczać chwasty na trawniku i poznajmy 5 skutecznych produktów, które pomagają pozbyć się chwastów z trawnika.
Czym podwiązywać drzewka i rośliny?

Wiotkie łodygi, które nie wytrzymują ciężaru owoców oraz rosnące drzewka czy krzewy często wymagają dodatkowego wsparcia. Do tego celu można wykorzystać różnego rodzaju podpory, a ich wybór i sposób montażu jest zależny przede wszystkim od gatunku podwiązywanej rośliny.
Turkuć podjadek. Jak wygląda? Jak go złapać? Jak go zwalczyć?

Turkuć podjadek mimo nazwy kojarzącej się z czymś przyjaznym jest niestety szkodnikiem, którego obecność spędza sen z powiek niejednemu właścicielowi ogrodu czy gospodarstwa rolnego. Turkuć podjadek ryje podziemne korytarze, uszkadzając korzenie roślin, co niestety oznacza ich więdnięcie i obumieranie. Zobaczmy zatem, jak rozpoznać turkucia podjadka, jak go łapać i jak z nim walczyć.
Wodna mgiełka do ogrodu na upalne dni

Polska nie należy do krajów o tropikalnym klimacie, ale to wcale nie znaczy, że nie zdarzają się u nas naprawdę upalne dni, w czasie których szukamy sposobu na ochłodę. Możliwości schłodzenia jest sporo, począwszy od zasłaniania rolet zaciemniających, poprzez montaż klimatyzacji w domu aż po instalację basenu ogrodowego. Metody te mają jednak sporo wad, a jedną z głównych są spore nakłady finansowe, które się z nimi wiążą. Jeśli jednak upał daje się we znaki, to szybką w montażu i znacznie mniej kosztowną alternatywą jest montaż wodnej mgiełki w ogrodzie.
Torf – definicja i skład, rodzaje oraz zastosowanie w ogrodzie

Troska o piękny ogród obejmuje pielęgnację roślin, ich odpowiednie podlewanie i nawożenie, ale również właściwe przygotowanie podłoża. Jednym z najlepszych rodzajów podłoża jest torf, o którym warto wiedzieć nieco więcej. Zobaczmy, czym jest torf i dlaczego warto go wykorzystać w przydomowym ogrodzie.
Środki owadobójcze – jak je wybrać i które są najlepsze?

Mszyce, przędziorki, stonka to tylko niektóre z owadów, których obecność jest wysoce niepożądana w ogrodach, sadach i na polach. Jednym z najczęściej stosowanych sposobów walki z nimi są środki owadobójcze. Zanim jednak przystąpimy do ich używania, warto wiedzieć jak je wybrać i które z nich są najlepsze.
Ogród bezpieczny dla dzieci – jakie stosować nawozy?

Pojawienie się w domu dziecka zawsze wiąże się z dużą liczbą zmian. Dotyczy to zarówno zmian w trybie życia, jak i zmian organizacyjnych. Nie inaczej wygląda sytuacja w ogrodzie, który również należy dostosować w taki sposób, by był on bezpieczny dla dzieci. Zobaczmy, na co należy zwrócić szczególną uwagę.
Jaki obornik wybrać pod warzywa?

Nawożenie roślin to dla ogrodników i rolników jedna z oczywistych czynności. W czasach, gdy wokół jest tak dużo chemii, wielu z nich szuka alternatywnych rozwiązań, dzięki którym warzywa z ich upraw będą zdrowsze i bardziej ekologiczne. Jednym ze sposobów na osiągnięcie takiego efektu jest zastosowanie obornika. Zobaczmy, jaki obornik wybrać pod warzywa.
Nasiona miododajne w Twoim ogrodzie. Jak i dlaczego warto je posadzić?

Każdy, kto choć trochę interesuje się ogrodnictwem i uprawą roślin spotkał się z terminami: nasiona i rośliny miododajne. To zwykle pięknie kwitnące kwiaty o pięknym zapachu, które przyciągają pszczoły i pozwalają im zebrać duże ilości pyłku, nektaru i spadzi, z których potem powstaje miód. Dzięki nim pszczoły mogą przetrwać w trudnych warunkach środowiskowych naszych czasów, dlatego szczególnie warto się nimi zainteresować. Zobaczmy, dlaczego warto sadzić rośliny miododajne.
Kiedy stosować nawozy potasowe?

Potas jest jednym z najważniejszych składników pokarmowych roślin, od których zależy ich jakość i zbierany plon. Odpowiada on m.in. za wykorzystanie azotu oraz odpowiednią gospodarkę wodną rośliny. Niestety blisko 60% gleb w Polsce jest zbyt mało zasobnych w ten składnik, dlatego należy uzupełniać go stosując nawozy. Zobaczmy, jak i kiedy powinno się stosować nawozy potasowe.
Jak aplikować hydrożel pod rośliny?

Hydrożel ogrodniczy to suberabsorbent, czyli substancja, która może wchłonąć bardzo duże ilości wody. Dzięki tym właściwościom jest on chętnie stosowany w ogrodnictwie i rolnictwie, a także w przestrzeni publicznej, gdzie odpowiednie nawodnienie gleby ma szczególne znaczenie. Można go stosować również w uprawie kwiatków doniczkowych. Zobaczmy, jak poprawnie go stosować i kiedy jego wykorzystanie jest szczególnie polecane.