Biopon

( ilość produktów: 1 )

Biopon to doświadczony i sprawdzony producent różnego rodzaju nawozów. Marka od wielu lat tworzy produkty, które wspierają rozwój roślin i przyczyniają się do tego, że co roku możemy cieszyć się obfitymi plonami. Ich wysoka skuteczność jest efektem starannie wyselekcjonowanych substancji aktywnych, które zapewniają optymalne działanie preparatów. Wszystkie z nich z powodzeniem przechodzą wymagane testy, a więc możesz mieć pewność, że ich stosowanie jest w pełni bezpieczne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą produktów marki Biopon.

Preparaty przyspieszające kompostowanie Biopon

W naszej ofercie produktów Biopon znajdziesz skuteczne i wydajne preparaty przyspieszające kompostowanie. Produkty tego typu skracają czas rozkładu skoszonej trawy, liści, kory, domowych i ogrodniczych odpadów organicznych i wszystkich innych substancji używanych do tworzenia kompostu. Produkty Biopon cechują się najwyższą jakością i skutecznym działaniem. Odpowiednio dobrane mikroorganizmy (substancje aktywne), które w procesie rozkładu tworzą jednolitą masę kompostową o wysokiej żyzności. Warto zaznaczyć także, że preparat przyczynia się do hamowania powstawania różnego rodzaju szkodliwych związków. Kolejną zaletą jest fakt, że jego stosowanie jest bardzo proste. Na każde 20 cm resztek organicznych należy wysypać 200 gram preparatu i pozwolić mu działać. Po upływie około trzech tygodni kompost powinien być gotowy.

Szczegółowe informacje na temat każdego z oferowanych przez nas produktów znajdziesz w jego opisie.

Dlaczego warto kompostować?

Kompostowanie to łatwy i tani sposób, na otrzymanie pełnowartościowego i skutecznego nawozu organicznego. Co ważne, może być on stosowany do wszystkich gatunków roślin. Dostarcza im wiele niezbędnych składników mineralnych, poprawiając przy tym strukturę gleby. Dzięki próchnicy zawartej w kompoście ziemia staje się luźna i gruzełkowata, dzięki czemu przechowuje składniki odżywcze przez dłuższy czas, stopniowo dostarczając je roślinom. Jego niewątpliwą zaletą jest również fakt, że można go przygotować w praktycznie każdym ogrodzie. Do przygotowania kompostu mogą posłużyć resztki warzyw, owoców, obierki, skorupki jaj czy fusy kawy – jednym słowem rzeczy, które w innym wypadku zakończyłyby swój los w koszu na śmieci. Za pomocą kompostowania można podarować im drugie życie i sprawić, że wypełnią one swoją biologiczną funkcję. Kompost dojrzewa zazwyczaj od kilku do kilkunastu miesięcy, ale dzięki preparatom przyspieszającym kompostowanie można ten okres znacznie skrócić.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą kompostowników i akcesoriów, które ułatwią kompostowanie. Życzymy udanych zakupów!

    pixel