Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Bioterm

( ilość produktów: 2 )

Bioterm to doświadczony i uznany producent urządzeń pomiarowych. Marka należy do firmy Browin, która może pochwalić się ponad 40 letnią tradycją. W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne sprzęty, które ułatwią Ci kontrolowanie stanu gleby – mierniki poziomu pH, mierniki wilgotności oraz termometry glebowe. Wszystkie cechują się wysoką jakością i będą służyć przez długie lata. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, a w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt.

Mierniki wskaźników gleby – jak z nich korzystać?

Urządzenia marki Bioterm zapewniają wiarygodne pomiary i wygodne użytkowanie. Aby sprawdzić odczyn kwasowości gleby, należy przygotować jej próbkę, oczyścić ją ze wszelkich zanieczyszczeń (kamyków, korzeni, liści itd. I umieścić w słoiku. Jeżeli podłoże nie jest wilgotne, warto dodać odrobinę wody. Do tak przygotowanej gleby należy wsunąć miernik. Po około 60 sekundach na skali urządzenia pojawi się wynik, informujący o odczynie podłoża. Sprawdzanie poziomu wilgotności gleby za pomocą sprzętów Bioterm jest równie łatwe. Końcówkę wilgotnościomierza należy po prostu umieścić w ziemi, a odczyt po chwili pojawi się na skali urządzenia. Przy dokonywaniu pomiaru trzeba bardzo uważać, by nie uszkodzić korzeni roślin. Po zakończeniu czynności miernik warto dokładnie wytrzeć za pomocą delikatnej ściereczki lub papieru. Termometru glebowego używa się analogicznie.

Szczegółowe informacje na temat parametrów każdego z produktów znajdziesz w jego opisie.

Żyzna gleba – czyli jaka?

Żyzna gleba to marzenie i cel każdego ogrodnika. To gwarancja pięknych roślin i obfitych plonów. Właśnie dlatego warto stale kontrolować poziom jej kwasowości czy wilgotności – dzięki temu będziesz mieć pewność, że warzywa, owoce czy kwiaty mają idealne warunki do rozwoju. Żyzna gleba cechuje się przede wszystkim właściwym odczynem pH, który w większości przypadków powinien mieścić się w przedziale 6-6,5. Niektóre rośliny lubią jednak środowisko kwaśne – w takich przypadkach miernik powinien wskazywać wynik 4 – 5,5. Kolejną istotną kwestią jest wilgotność gleby. Najłatwiej sprawdzić ją za pomocą specjalistycznych mierników. To szczególnie ważne w przypadku kwiatów doniczkowych. Woda jest niezbędna do prawidłowego rozwoju niemalże wszystkich roślin – dlatego nie zapominaj o ich regularnym podlewaniu, zwłaszcza latem, gdy panują upały. Warto również sprawdzać temperaturę podłoża – gdy jest ona zbyt wysoka lub niska, nie wyrosną na niej niektóre gatunki roślin. Średnia wartość tego wskaźnika w naszym kraju to około 12 stopni Celsjusza.

      pixel