Aglukon

Ilość znalezionych towarów: 1

Aglukon to uznany na całym świecie producent nawozów. Firma może pochwalić się ponad 80 letnią tradycją i ciągle rosnącym gronem zadowolonych klientów, co świadczy o najwyżej jakości oferowanych przez nią produktów. Nie mogło ich zabraknąć w naszym sklepie. W naszej ofercie znajdziesz nawozy pochodzące od tego doświadczonego producenta, dzięki którym Twoje rośliny będą prawidłowo się rozwijać, a plony zachwycać swoim smakiem i obfitością.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nawozów?

Nawozy dobiera się w oparciu o potrzeby roślin i rodzaj podłoża. Inne przydadzą się do pielęgnacji trawnika, a inne do zasilania upraw. Upewnij się, że przed zakupem zapoznasz się ze składem nawozu umieszczonym na jego opakowaniu, a także upewnisz się co do odpowiednich dawek i częstotliwości stosowania. Zwróć również uwagę na czas działania nawozu – pod tym względem można je podzielić na:

  • Nawozy o spowolnionym działaniu, czyli takie, które uwalniają składniki odżywcze przez okres od 100 do 180 dni, przyswajalne w ponad 70%.
  • Nawozy działające przez 6 miesięcy – idealne do pielęgnacji trawnika po zimie.
  • Nawozy działające przez 100 dni, które sprawdzą się w zasilaniu dobrze utrzymanej murawy.
  • Nawozy zwykłe (krótkodziałające) – wymagają stosowania 2-3 razy w sezonie. Pierwsza aplikacja powinna odbyć się wiosną. Jeżeli Twoje rośliny nie mają szczególnych wymagań, dobrym pomysłem będzie inwestycja w nawóz uniwersalny, który jest dostosowany do potrzeb różnych gatunków. Szczegółowe informacje na temat każdego z oferowanych przez nas nawozów uniwersalnych znajdziesz w opisach produktów.

Najpopularniejsze rodzaje nawozów

W dzisiejszych czasach wybór nawozów na rynku jest ogromny, co sprawia, że wszyscy mogą cieszyć się pięknym ogrodem. Do najczęściej używanych należą:

  • Nawozy mineralne, czyli te, które zawierają pierwiastki niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin.
  • Nawozy jednoskładnikowe – zawierające jeden pierwiastek,
  • Nawozy wieloskładnikowe – o bogatym składzie, polecane, jeżeli zachodzi potrzeba dostarczenia roślinom wielu różnych składników odżywczych. Nawozy można podzielić także ze względu na sposób aplikacji.

Możemy zatem wyróżnić:

  • Nawozy sypkie, działające krótko, wymagające comiesięcznego stosowania. Polecane do nawożenia iglaków, trawników oraz roślin rabatowych.
  • Nawozy płynne, które stosuje się, gdy nie ma możliwości wymieszania nawozu ze ściółką – wnikają wprost do gleby podczas podlewania rośliny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą nawozów ogrodniczych! W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt – chętnie pomożemy w wyborze i udzielimy wskazówek związanych z nawożeniem gleby.
Laury i wyróżnienia dla Rolmarket.pl
pixel