Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Agrotkaniny 0,4m

( ilość produktów: 10 )

Rolnicy i ogrodnicy nieustannie starają się zapewnić roślinom jak najlepsze warunki wzrostu i rozwoju. Podlewają rośliny, walczą z chwastami i stosują nawozy. Coraz częściej sięgają również po agrotkaniny, które w prosty sposób pozwalają zapobiegać nadmiernemu wysuszaniu gruntu wokół rośliny, a jednocześnie chronią jej okolicę przez rozrostem chwastów. Dla małych roślin doskonale sprawdzają się agrotkaniny 0,4m.

Agrotkaniny 0,4m – najlepsza mata ściółkująca

Agrotkaniny 0,4m mimo niewielkiej szerokości mają takie same właściwości jak agrowłókiny bardzo szerokie. Podobnie jak one są wykonane z przeplatanych ze sobą nitek z polipropylenu, które mają strukturę siatki. Dzięki temu pozwalają na przesiąkanie wód opadowych, a jednocześnie chronią przykrytą agrotkaniną glebę przed odparowywaniem. Dzięki temu rośliny mają dostęp do wilgotnej gleby nawet wtedy, gdy wokół panuje susza i mogą bez przeszkód rosnąć i rozwijać się.

Agrotkaniny 0,4m – świetna ochrona przed chwastami

Mata ściółkująca nie tylko poprawia warunki wilgotnościowe roślin, ale również bardzo dobrze chroni przed wzrostem chwastów. Agrotkanina zapobiega bowiem ich rozrostowi i dzięki temu nie ma potrzeby stosowania środków chwastobójczych. Ułożenie agrotkaniny pozwala zatem ograniczyć ich użycie, co z kolei jest zjawiskiem korzystnym dla środowiska naturalnego.

Agrotkaniny 0,4m – wygodne w użyciu i estetyczne

Agrotkaniny 0,4m dzięki swej niewielkiej szerokości idealnie się sprawdzają do ściółkowania niewielkich roślin. Można je układać przy lawendzie, bukszpanie czy innych roślinach sadzonych w szpalerach, a fabrycznie zakończone brzegi zapobiegają ich strzępieniu. Przy docinaniu agrotkaniny warto stosować nóż gazowy lub lutownicę, dzięki którym końcówki zostaną zgrzane i nie będzie problemu z wysnuwaniem się kolejnych nitek. W celu zapobiegania wzrostowi chwastów w miejscach łączenia agrotkaniny warto wykorzystać kotwy mocujące oraz łączyć agrotkaninę na zakładkę.

Agrotkanina jest dostępna w kolorze czarnym, brązowym i zielonym, dzięki czemu wtapia się w tło i jest niemal niewidoczna w ogrodzie. Dla lepszego efektu można jednak obsypać ją materiałem dekoracyjnym. Dobrze w tej roli sprawdzi się kora sosnowa lub drobne kamyczki. Ich kolor można dobrać do stylu urządzanego ogrodu oraz koloru roślin, wokół których ma być rozsypana.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą agrotkaniny 0,4m w sklepie Rolmarket.pl. Jeśli jednak okaże się, że jest ona zbyt wąska, to w naszym sklepie mamy również agrotkaniny o innych szerokościach, więc z pewnością znajdziesz produkt najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

    pixel