Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Agrotkaniny 0,6 m

( ilość produktów: 11 )

Szukasz sposobu, by Twoje rośliny miały jak najlepsze warunki do rozwoju? Nie chcesz stosować środków chwastobójczych, a nie masz czasu na ciągłe plewienie? Zobacz agrotkaniny 0,6m i przekonaj się, że warto wykorzystać je w swoim ogrodzie.

Agrotkaniny 0,6m – doskonałe warunki do rozwoju roślin

Agrotkaniny zwane również matami ściółkującymi mają za zadanie zapewnić roślinom jak najlepsze warunki do rozwoju. Warto wymienić tutaj trzy ich główne funkcje, do których należy ochrona gleby przed wysuszeniem, utrzymanie ciepła oraz zapobieganie zachwaszczeniu.

Agrotkaniny mają strukturę siatki utkanej z cienkich nitek polipropylenowych. Dzięki temu przepuszczają one wody opadowe, zapewniając roślinom nawodnienie, a jednocześnie zapobiegają nadmiernemu parowaniu wody. Pozwala to znacząco ograniczyć konieczność podlewania roślin, a jednocześnie mieć pewność, że mają one dobre warunki do wzrostu i rozwoju.

Ułożenie agrotkaniny wokół rośliny podnosi również temperaturę gleby wokół niej. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy mamy do czynienia z roślinami młodymi, które są szczególnie wrażliwe na wychłodzenie. Dzięki agrowłókninie temperatura gleby jest kilka stopni wyższa niż na terenie, który nie jest nią przykryty, co korzystnie wpływa na rozwój roślin.

Agrowłóknina jest również jednym z najlepszych sposobów na walkę w chwastami. Ułożona wokół rośliny uniemożliwia wzrost chwastów, a tym samym pozwala na zaprzestanie stosowania środków chwastobójczych. Pełne zapobieganie wzrostowi chwastów jest możliwe jednak tylko wtedy, gdy odpowiednio zadbamy o dokładne łączenie kolejnych kawałków agrotkaniny. Najlepiej robić to na zakładkę, by chwasty nie mogły przedostać się nawet przez najmniejszą szczelinę.

Agrotkaniny 0,6m – najlepsze do żywopłotów

Agrotkaniny 0,6m doskonale nadają się do układania przy roślinach sadzonych na żywopłot. Mają odpowiednią szerokość, która ogranicza do minimum konieczność docinania agrotkaniny na właściwą szerokość. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wysnuwania polipropylenowych nitek, które może być efektem niewłaściwego przycinania agrotkaniny. Najlepiej jest robić to na gorąco, by zgrzać brzegi obcinanej tkaniny.

Agrotkaniny 0,6m są dostępne w rolkach różnej długości, co pozwala wybrać takie najlepiej dopasowane do miejsca, w którym mają być ułożone. Do mocowania tkaniny warto wykorzystać kotwy mocujące, dzięki którym unikniemy podwiewania agrotkaniny przez wiatr. W wielu ogrodach na wierzch agrotkaniny nasypywana jest kora sosnowa, która dodaje ogrodowi walorów estetycznych. Jest ona dostępna w różnych kolorach, więc można dobrać ją do efektu, który chcemy uzyskać.

    pixel