Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Agrotkaniny 0,8 m

( ilość produktów: 23 )

Agrotkaniny, zwane również matami ściółkującymi, to produkty, które do niedawna były używane tylko w profesjonalnym ogrodnictwie. Od pewnego czasu są jednak dostępne również dla ogrodników amatorów, dlatego możemy je coraz częściej spotkać w przydomowych ogrodach. Zobaczmy, dlaczego stosowanie agrotkaniny to dobry pomysł.

Agrotkaniny 0,8m – najlepsze warunki do rozwoju roślin

Agrotkaniny to maty wykonane z przeplatanych ze sobą nitek polipropylenowych. W efekcie agrotkanina ma strukturę siatki, która doskonale przepuszcza wody opadowe, a jednocześnie zapobiega parowaniu gleby wokół rośliny. Dzięki temu gleba wokół rośliny nie wysycha tak szybko i nie zbryla się, co znacząco poprawia warunki do jej wzrostu i rozwoju. Ma to szczególne znaczenie w okresie suszy, kiedy to dzięki agrotkaninie możemy ograniczyć zużycie wody i koszty związane z podlewaniem roślin.

Dla rozwoju roślin bardzo istotne znaczenie ma również temperatura gruntu. Jest to ważne szczególnie w początkowej fazie rozwoju roślin, gdy przygruntowe przymrozki mogą doprowadzić do obumierania roślin. Agrowłóknina pozwala utrzymać ciepło gruntu i chroni wrażliwe korzenie przed przemarzaniem, dzięki czemu rośliny mogą dobrze się rozwijać.

Opisując agrotkaniny 0,8m nie sposób nie wspomnieć o ochronie roślin przed chwastami. Ułożona wokół rośliny agrotkanina skutecznie zapobiega wzrostowi chwastów. Dzięki agrotkaninie nie ma potrzeby ręcznego usuwania chwastów czy stosowania środków chwastobójczych, bo chwasty po prostu nie mają odpowiednich warunków do wzrostu.

Agrotkaniny 0,8m – wygodne i trwałe

Wybierając agrotkaniny do swojego ogrodu warto zwrócić uwagę na ich wymiary. Im lepiej dobrany będzie rozmiar do wielkości miejsca, w którym ma być ona ułożona, tym mniej będzie konieczności docinania i łączeń, co ułatwi układanie agrotkaniny.

Agrotkaniny 0,8m dobrze nadają się do układania przy żywopłotach lub na niezbyt szerokich rabatach. Świetnie sprawdzą się jako maty ściółkujące przy roślinach sadzonych w szpalerach, zwłaszcza tych dość sporych rozmiarów, takich jak tuje czy różaneczniki. Przy szerszych rabatach warto wybrać agrotkaniny 1,1m, a nawet agrotkaniny 1,6m, by do minimum ograniczyć ilość łączeń. Jeśli jednak łączenia są konieczne, to należy pamiętać, by kolejne kawałki agrotkaniny łączyć ze sobą na zakładkę. W miejscu łączenia dobrze jest wbić kotwy ogrodowe, dzięki którym będziemy mieć pewność, że wiatr nie zniweczy naszych starań o dokładne pokrycie całego terenu wokół roślin.

    pixel