Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Agrotkaniny 1,1 m

( ilość produktów: 28 )

Estetyczny ogród, który nie wymaga wiele pracy, a jednocześnie jest pełen pięknych roślin to marzenie niejednego właściciela przydomowego ogrodu. Mimo że brzmi to jak mrzonka, ale dzięki nowoczesnym materiałom poprawiającym warunki rozwoju roślin jest to możliwe. Poniżej przedstawiamy agrotkaniny, które mogą pomóc w realizacji tego marzenia.

Agrotkaniny 1,1m – niezbędne w nowoczesnym ogrodzie

Agrotkaniny czyli inaczej mówiąc maty ściółkujące to sprzymierzeńcy zabieganych ludzi w trosce o odpowiednie warunki rozwoju roślin. Przez wiele lat były one stosowane jedynie w profesjonalnym ogrodnictwie, ale już od dłuższego czasu mogą się znaleźć również w każdym uprawianym amatorsko ogrodzie, nawet tym najmniejszym.

Agrotkaniny są bowiem materiałem, który pozwala zadbać o odpowiedni poziom wilgotności gleby, ochronić rośliny przed chwastami oraz zapobiegać ich przemarzaniu przy pierwszych przygruntowych przymrozkach. Jednym słowem stosowanie agrotkaniny pozwala oszczędzić czas, jaki musielibyśmy spędzić na podlewaniu i plewieniu roślin oraz pieniądze, konieczne do regularnego nawadniania i walki z chwastami. Stosując agrotkaniny mamy również pozytywny wpływ na środowisko naturalne, ograniczając zużycie wody oraz środków chwastobójczych.

Agrotkaniny 1,1m – jedna tkanina, wiele zastosowań

Patrząc na wymienione powyżej zalety stosowania agrotkanin trudno się dziwić, że są one stosowane coraz chętniej. Można je układać zarówno wokół żywopłotu, pojedynczych krzewów ozdobnych, wzdłuż roślin sadzonych szpalerowo. Doskonale się sprawdzają również na szerszych rabatach oraz na grządkach warzywnych. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie są sadzone rośliny, którym chcemy zapewnić najlepsze warunki do rozwoju.

Warto wiedzieć, że agrotkaniny są dostępne w różnych szerokościach, długościach i gramaturach. W tej kategorii znajdziecie agrotkaniny 1,1 m, ale w sklepie Rolmarket.pl znajdziesz również wąskie agrotkaniny 0,4m, jak i agrotkaniny 3,2m. Dzięki temu można dobrać szerokość agrotkaniny do wielkości miejsca, w którym ma zostać ułożona, a tym samym zminimalizować liczbę łączeń.

Agrotkaniny mają również różną gramaturę czyli grubość. Najgrubsze, a zarazem najbardziej trwałe są agrotkaniny 100g, ale są one jednocześnie najdroższe. Jeśli nie chcesz inwestować tak wiele, możesz sięgnąć po agrotkaniny 70g lub 90g, dzięki którym Twoje rośliny będą miały odpowiedni poziom wilgotności wokół korzeni i będą chronione przed chwastami.

    pixel