Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrotkaniny 1,6 m

( ilość produktów: 28 )

Agrotkaniny od lat były stosowane w profesjonalnym ogrodnictwie, ale stosunkowo od niedawna są one dostępne dla ogrodników amatorów. Cieszą się jednak rosnącą popularnością, bo dzięki ich stosowaniu rośliny mają lepsze warunki do wzrostu i rozwoju, ogrodnicy mają mniej pracy, a ogród wygląda nabiera estetycznego wyglądu. Zobacz, dlaczego agrotkaniny robią tak zawrotną karierę.

Agrotkaniny 1,6m – dzięki nim zapomnisz o suszy i chwastach

Jedną z podstawowych zalet stosowania agrotkanin jest zapewnienie odpowiedniego poziomu wilgotności gleby. Agrotkanina ogranicza bowiem znacząco parowanie gleby, dzięki czemu nawet w okresie suszy zmniejsza konieczność dodatkowego nawadniania. Jest ona tak zbudowana, że przez siatkę, którą tworzą nitki polipropylenowe przenikają wody opadowe, co pozwala nawadniać rośliny, ale nie powoduje szybkiego parowania wody, która zostanie wchłonięta przez grunt.

Drugą ważną zaletą stosowania agrotkaniny jest ochrona roślin przed chwastami. Ograniczenie wzrostu chwastów ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale ich obecność ma również negatywny wpływ na rośliny, koło których rosną. Chwasty wyciągają z gleby składniki odżywcze, których potrzebują do wzrostu, a tym samym powodują wyjałowienie gleby. Na zachwaszczonej grządce rośliny mają mniejszy dostęp do potrzebnych składników odżywczych, a jednocześnie mogą być tłamszone przez chwasty, które często szybciej rosną niż rośliny szlachetne.

Stosowanie agrotkaniny ma jeszcze jedną funkcję ważną z punktu widzenia rozwoju roślin, szczególnie tych bardzo wrażliwych na niskie temperatury. Dzięki agrotkaninie nawet w okresie przygruntowych przymrozków temperatura wokół rośliny jest wyższa niż na zewnątrz, co chroni delikatne rośliny przed przemarzaniem.

Agrotkaniny 1,6m – łatwe do stosowania

Rozważając zakup agrotkaniny warto wiedzieć, że jest to materiał bardzo łatwy do zastosowania. Można go układać zarówno przed sadzeniem roślin, jak i wokół roślin już rosnących. W pierwszym przypadku należy najpierw wykopać otwory pod rośliny, a następnie ułożyć agrotkaninę, do mocowania wykorzystując kołki mocujące. Tak ułożoną agrotkaninę należy teraz naciąć w miejscach wykopanych dołków, stosując nacięcia w formie X lub Y i posadzić rośliny. Jeśli agrotkanina ma być ułożona przy już istniejących roślinach, to należy dobrze zmierzyć ich położenie, naciąć tkaninę w tych miejscach, a następnie wsunąć agrotkaninę między rośliny.

Warto pamiętać, by dobrać rozmiar agrotkaniny do miejsca, w którym ma być ona ułożona. Agrotkaniny 1,6m należą do tkanin dość szerokich, które dobrze sprawdzają się przy szerokich żywopłotach czy na większych rabatach.

Zobacz również inne agrotkaniny:

Podział na kolor:

Gramatura i metraż:

Inne:

    pixel