Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrotkaniny 100g

( ilość produktów: 32 )

Troska o prawidłowy wzrost i rozwój roślin oraz walka o zapewnienie im optymalnych warunków to niełatwe zadanie. Ogrodnicy i rolnicy muszą walczyć z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi np. suszą oraz chwastami, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój roślin, wysycając ziemię z ważnych składników odżywczych. Na szczęście w trakcie tej walki mogą im pomóc agrotkaniny 100 g.

Agrotkaniny 100 g – najgrubsze i najtrwalsze maty ściółkujące

Agrotkaniny 100 g zwane również matami ściółkującymi to najgrubsze, a zarazem najtrwalsze dostępne agrotkaniny. Są wykonane z trwałego polipropylenu, dzięki czemu przez długi czas będą spełniać swoje zadanie, jakim jest poprawa warunków wzrostu i rozwoju roślin. Rozłożenie agrotkaniny wokół roślin pozytywnie wpływa na nawodnienie gruntu wokół rośliny. Agrotkanina jest bowiem wykonana z dość ciasno splecionych ze sobą pasków polipropylenu, które przepuszczają wody opadowe, ale zapobiegają jej parowaniu. Dzięki temu nawet w okresie suszy korzenie roślin znajdują się w pulchnej i nawodnionej glebie, co odbija się korzystnie na wzroście o rozwoju roślin.

Agrotkaniny 100 g – świetna alternatywa dla herbicydów

Rozłożenie agrotkaniny wokół roślin jest doskonałym sposobem na powstrzymanie rozwoju chwastów. Agrotkanina uniemożliwia ich wzrost i rozwój, dzięki czemu środki chwastobójcze są już niepotrzebne. Warunkiem skutecznego działania agrotkaniny jest jednak jej odpowiednie ułożenie, najlepiej bez zbędnych łączeń. Aby do osiągnąć należy wybrać agrotkaninę o szerokości jak najlepiej dopasowanej do miejsca, w którym ma być ułożona. W ofercie znajdują się zarówno agrotkaniny 100g o szerokości ok. 1m, jak i szersze, nawet do ponad 4,5m. Dzięki temu można odpowiednio dobrać szerokość agrotkaniny, a tym samym uniknąć łączeń, które są zawsze miejscem newralgicznym i na łączeniach mogą pojawić się chwasty.

Agrotkaniny 100 g – odpowiednie cięcie i układanie

Jak już wyżej wspomniano skuteczne działanie agrotkaniny wymaga odpowiedniego dopasowania jej rozmiaru do miejsca ułożenia. Jeśli nie uda się znaleźć rozmiaru idealnego, to można ją dociąć, najlepiej na gorąco, przy użyciu noża gazowego lub lutownicy. Dzięki temu brzegi zostaną zgrzane, co będzie zapobiegać ich wysnuwaniu się. Bardzo istotne jest również trwałe zamocowanie jej na miejscu, by uniknąć podwiewania jej przez wiatr. Najlepiej w tej roli sprawdzają się kołki do mocowania agrotkaniny, z pomocą których mocowanie agrotkaniny jest szybkie i wygodne.

Zobacz również inne agrotkaniny:

Podział na kolor:

Gramatura i metraż:

Inne:

pixel