Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrotkaniny 3,2 m

( ilość produktów: 21 )

Stosowanie agrotkaniny w ogrodnictwie i rolnictwie cieszy się coraz większą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę korzyści wynikające z jej stosowania. Zobaczmy zatem, dlaczego zakup agrotkaniny 3,2m w sklepie Rolmarket.pl, to pomysł wart uwagi.

Agrotkaniny 3,2 m – sprzymierzeniec w trosce o rozwój roślin

Ogrodnicy i rolnicy zgodnie przyznają, że jednym z najważniejszych czynników mających wpływ na wzrost i rozwój roślin jest zapewnienie odpowiedniego poziomu wilgotności gleby. Jest to zadanie bardzo trudne szczególnie w okresie letnim, dlatego cenne są wszelkie sposoby na zminimalizowanie parowania oraz ograniczenie konieczności parowania. Jednym z nich jest stosowanie agrotkaniny, która pełni obie te funkcje jednocześnie.

Agrotkanina ułożona wokół rośliny chroni glebę przed nadmiernym wysychaniem, gdyż znacząco ogranicza parowanie. Nadal jednak pozwala wnikać wodom opadowym lub wodzie stosowanej do podlewania do gleby, gdyż agrotkanina ma strukturę przepuszczalnej siatki. Dodatkową korzyścią ze stosowania agrotkaniny wokół rośliny jest podniesienie temperatury gleby, co pozytywnie wpływa na rozwój roślin, szczególnie tych bardzo wrażliwych na przygruntowe przymrozki.

To jednak nie koniec zalet stosowania agrotkaniny, bo kolejną z nich, równie ważną, jest wsparcie w walce z chwastami. Ułożona wokół rośliny agrotkanina uniemożliwia chwastom wzrost i rozwój, co korzystnie wpływa nie tylko na estetykę ogrodu, ale również na ilość składników odżywczych znajdujących się w glebie. Rosnące chwasty wyciągają z gleby składniki odżywcze, co niestety niekorzystnie wpływa na wzrost i rozwój roślin.

Agrotkaniny 3,2m – idealne na pola i duże rabaty

W naszym sklepie znajdziesz agrotkaniny o różnej szerokości, dzięki czemu możesz dobrać je odpowiednio do wielkości miejsca, w którym mają zostać ułożone. Dostępne w tej kategorii agrotkaniny 3,2m świetnie się nadają do ułożenia na dużych rabatach oraz na polach uprawnych. Układając je na dużych powierzchniach ograniczamy do minimum konieczność łączenia kolejnych fragmentów agrotkaniny, co usprawnia układanie i zmniejsza ryzyko, że chwasty znajdą sobie prześwit i zaczną rosnąć.

Ułożoną agrotkaninę należy przymocować do powierzchni stosując kotwy ogrodowe lub wysypać na nią korę sosnową. Można stosować oba sposoby jednocześnie, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że agrotkanina jest dobrze przymocowana, a kora sosnowa spełni rolę dekoracyjną, pozytywnie wpływając na estetykę naszego ogrodu.

Zobacz również inne agrotkaniny:

Podział na kolor:

Gramatura i metraż:

Inne:

    pixel