Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrotkaniny Czarne

( ilość produktów: 141 )

Agrotkanina antychwastowa (zwana także matą szkółkarską lub tkaniną ściółkującą), to materiał skuteczny w eliminacji chwastów i poprawianiu warunków rozwoju roślin. Poprawia między innymi wilgotność gleby, umożliwia cyrkulację powietrza, przyczynia się do większej zdrowotności roślin oraz wzrostu plonów. 

Mata szkółkarska jest bezpieczna dla środowiska naturalnego, ponieważ nitki polipropylenowe, z których została wykonana, przepuszczają wodę pod jej powierzchnię, umożliwiając jednocześnie jej parowanie. Nie wpływa też na pH gleby, jest odporna na grzyby i pleśnie i posiada stabilizator UV, który zabezpiecza ją przed destrukcyjnym działaniem promieni słonecznych, co wpływa na jej wydłużoną żywotność. Mata ściółkująca jest również odporna na grzyby i pleśnie, nie hamuje wnikania wgłąb ziemi nawozów

Agrotkanina na chwasty w kolorze czarnym powoduje lepsze ogrzewanie gleby w okresie wegetacji, zwiększając aktywność systemu korzeniowego oraz zapewnia lepsze pobieranie składników pokarmowych. 

Im wyższa gramatura agrotkaniny, tym produkt jest mocniejszy, trwalszy i odznacza się dłuższą żywotnością.

Zapewnienie jak najlepszych warunków rozwoju roślin oraz walka z chwastami to jedne z największych wyzwań, które stoją przed ogrodnikami i rolnikami. Możliwości jest wiele, a na szczególną uwagę zasługuje agrotkanina czarna.

Agrotkanina czarna – świetna mata do ściółkowania

Agrotkanina czarna nazywana też matą ściółkarską to produkt, który powinien być znany wszystkim ogrodnikom i rolnikom. Z jej pomocą można znacząco poprawić warunki rozwoju roślin, a jednocześnie oszczędzić sporo pracy spędzanego na walkę z chwastami. Agrotkanina czarna pozwala bowiem doskonale zapobiegać wzrostowi chwastów, a jednocześnie świetnie wpływa na stan gleby wokół roślin. Ściółkowanie pozwala bowiem podnieść temperaturę gruntu wokół rośliny oraz zapobiega szybkiemu parowaniu, dzięki czemu korzenie mają lepsze warunki do wzrostu i rozwoju. Chroniąc glebę przed wzrostem chwastów zapobiegamy również wysyceniu gleby ze składników odżywczych, z których w całości mogą czerpać uprawiane rośliny.

Agrotkanina czarna wykonana jest z mocnych polipropylenowych nitek, które są odporne na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Jest to produkt odporny na grzyby, pleśnie i uszkodzenia mechaniczne, a odpowiedni sposób tkania sprawia, że bez trudu przedostaje się przez nią woda i nawozy płynne.

Agrotkanina czarna – różna gramatura i rozmiary

Agrotkanina czarna dostępna jest w różnych rozmiarach i gramaturze. Im wyższa gramatura, tym agrotkanina mocniejsza, a co za tym idzie – trwalsza. Rozmiar agrotkaniny dobrze jest dopasować do powierzchni, na której ma być ona układana. Wąskie i długie pasy agrotkaniny 0,8m doskonale nadadzą się do ściółkowania obok żywopłotu. Z kolei szeroki pasy agrotkaniny lepiej sprawdzą się na grządkach czy polach. Im lepiej dopasowany będzie rozmiar agrotkaniny do powierzchni, tym mniej będzie łączeń, a co za tym idzie mniej miejsc będących furtką do potencjalnego wzrostu chwastów.

Zobacz również inne agrotkaniny:

Podział na kolor:

Gramatura i metraż:

Inne:

pixel