Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrowłókniny 110 cm

( ilość produktów: 9 )

Uprawa przydomowego ogrodu wielu osobom sprawia wiele przyjemności. Lubią sadzić kolejne rośliny, pielęgnować je, a potem patrzyć z radością na efekty swojej pracy. Nie można jednak ukrywać, że to zajęcie nie wymaga wiele czasu. Jest dokładnie odwrotnie, dlatego trudno się dziwić, że poszukiwane są wszelkie sposoby, które mogą ułatwić troskę o przydomowy ogród i poprawić roślinom warunki do rozwoju. Jedną z lepszych metod, które można w takiej sytuacji zastosować, jest montaż agrowłókniny.

Agrowłóknina 1,1m – sprzymierzeniec każdego ogrodnika

Agrowłóknina to materiał, którego ułożenie niesie szereg korzyści, zarówno dla roślin, środowiska, jak i osoby zajmującej się ogrodem. Rośliny rosnące na rabacie wyłożonej agrowłókniną mają lepszy dostęp do wody, składników odżywczych oraz są chronione przed niską temperaturą. Agrowłóknina ogranicza bowiem parowanie wody z gruntu, ogrzewa ją niczym kołderka, a dodatkowo ogranicza wzrost chwastów. To właśnie dzięki temu rośliny mają lepszy dostęp do składników odżywczych, gdyż nie są one podbierane przez rosnące wokół nich chwasty.

Ograniczenie wzrostu chwastów jest również pozytywnym skutkiem rozłożenia agrowłókniny, który jest doceniany przez ogrodników. Dzięki temu nie muszą oni systematycznie plewić rabat oraz mogą cieszyć się wysoką estetyką ogrodu, której nie psują rosnące dziko chwasty. Warto zauważyć, że dzięki agrowłókninie niepotrzebne stają się środki chwastobójcze, co z pewnością korzystnie wpływa na środowisko naturalne.

Agrowłóknina 1,1m – doskonała na żywopłot i nie tylko

Znając zalety stosowania agrowłókniny możemy zastanowić się, gdzie warto byłoby ją ułożyć w naszym ogrodzie. Jej szerokość sprawia, że dobrze się sprawdzi jako agrowłóknina na żywopłot, szczególnie jeśli planujemy posadzić żywopłot z tuj czy innych iglaków. Co prawda może się wydawać, że sadzone młode rośliny nie potrzebują aż tak dużo przestrzeni chronionej agrowłókniną, ale to szybko się zmienia, gdyż w dobrych warunkach rosną one dużo szybciej i żywopłot staje się gesty i szeroki.

Dobrze dobrana szerokość agrowłókniny minimalizuje konieczność docinania, co przyspiesza jej układanie. Agrowłóknina 1,1 m musi być dobrze przymocowana, żeby uchronić ją przed zwiewaniem przez wiatr, a najlepiej w tej roli sprawdzą się kołki mocujące, z pomocą których szybko i łatwo można przytwierdzić agrowłókninę do podłoża. Tak ułożona agrowłóknina przez długi czas będzie spełniać swoją rolę, co z pewnością korzystnie wpłynie na wzrost i rozwój roślin, wokół których jest ułożona.

Zobacz również inne kategorie agrowłókniny:

    pixel