Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Agrowłókniny 150 g

( ilość produktów: 12 )

Stosowanie agrowłókniny w ogrodnictwie i rolnictwie jest zjawiskiem niemal powszechnym, gdyż dzięki niej można w znaczący sposób poprawić warunki rozwoju roślin oraz ograniczyć wzrost chwastów. W naszym sklepie dostępne są różne agrowłókniny, które różnią się od siebie zarówno rozmiarem, jak i gramaturą. W tej kategorii znajdziesz agrowłókniny najgrubsze, które są najbardziej trwałe i wytrzymałe. Zobacz gdzie, dlaczego i jak warto je stosować.

Agrowłóknina 150g – mocna i wytrzymała

Agrowłóknina 150g to najgrubsza na rynku agrowłóknina, która przez niektórych bywa nazywana agrowłókniną do zadań specjalnych. Jest najbardziej odporna na rozrywanie i może przetrwać w niezmienionym stanie przez wiele sezonów. Z tego powodu jest chętnie wykorzystywana w przestrzeni publicznej, m.in. w parkach czy skwerach, czyli wszędzie tam, gdzie jest ona narażona nie tylko na trudne warunki atmosferyczne, ale i dewastację.

Warto jednak zwrócić uwagę, że ze względu na wysoką gramaturę, agrowłóknina 150g nieco spowalnia wchłanianie się wód opadowych. Na terenach płaskich nie ma to żadnego znaczenia, natomiast z tego powodu nie powinna być układana na skarpach. Opóźnienie wchłaniania wody spowoduje, że woda spłynie po tkaninie, a to będzie miało negatywny wpływ na wilgotność gleby, którą okrywa.

Agrowłóknina 150g – pozytywny wpływ na wzrost i rozwój roślin

Ułożenie agrowłókniny zawsze dobrze wpływa na rośliny, wokół których jest rozłożona. Po pierwsze jej obecność uniemożliwia rozrost chwastów oraz niechcianych roślin. Dzięki temu jej ułożenie eliminuje konieczność stosowania herbicydów, co nie tylko korzystnie wpływa na środowisko, ale i ogranicza koszty związane z uprawą roślin. Brak chwastów jest pozytywnym zjawiskiem nie tylko dlatego, że psują one estetykę ogrodu, ale również zabierają składniki odżywcze z gleby, co ogranicza ich podaż dla uprawianych roślin. Dzięki agrowłókninie wszystkie składniki odżywcze są zarezerwowane dla uprawianej rośliny, co znacząco poprawia jej warunki wzrostu i rozwoju.

Stosowanie agrowłókniny ma również pozytywny wpływ na wilgotność gleby oraz jej temperaturę. Agrowłóknina ogranicza bowiem parowanie wody oraz zmniejsza straty ciepła. Dzięki temu podłoże jest wilgotne i ma wyższą temperaturę, co istotnie przyspiesza rozwój roślin. Rośliny nie tylko rosną szybciej, ale robią to w ładniejszym otoczeniu, gdyż może być wokół nich rozsypana kora sosnowa, która pozytywnie wpływa na estetykę ogrodu.

    pixel