Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrowłókniny 3,2 m

( ilość produktów: 6 )

Stosowanie agrowłókniny ma wielu zwolenników zarówno wśród osób zajmujących się profesjonalnie ogrodnictwem i rolnictwem, jak i właścicieli niewielkich kawałków ziemi przy domu jednorodzinnym. Trudno się temu dziwić, bo jej stosowanie ma wiele zalet, a odpowiedni wybór rozmiaru agrowłókniny znacząco ogranicza konieczność jej łączenia i ułatwia układanie. Zobaczmy, w jakich sytuacjach agrowłóknina 3,2m będzie najlepszym rozwiązaniem.

Agrowłóknina 3,2m – idealna na duże powierzchnie

Szeroka agrowłóknina to świetne rozwiązanie wtedy, gdy chcemy położyć agrowłókninę na dużej powierzchni. Dobrze sprawdzi się zatem na polach uprawnych, skarpach czy większych fragmentach ogrodu, które chcemy chronić przed chwastami. Oczywiście we wszystkich tych miejscach można układać również agrowłókniny o mniejszej szerokości, ale to powoduje konieczność dobrego planowania łączeń oraz ich mocowanie do podłoża.

Każde łączenie to potencjalne źródło chwastów, gdyż są to rośliny bardzo inwazyjne, które znoszą nawet trudne warunki rozwoju i wykorzystują wszelkie luki umożliwiające im wzrost i rozwój. Z tego właśnie powodu łączenie kolejnych fragmentów agrowłókniny powinno odbywać się na zakładkę oraz musi być dobrze przymocowane. Do tego celu najlepsze będą kołki do mocowania, które są dostępne w różnych długościach i rodzajach. Niezależnie od wyboru kołków będą one przytrzymywać agrowłókninę przy gruncie, co będzie gwarantować, że należycie spełni ona swoje zadanie.

Agrowłóknina 3,2 m – dlaczego warto ją stosować?

Agrowłóknina jest stosowana z kilku różnych powodów. Przede wszystkim zapewnia ona roślinom dużo lepsze warunki do wzrostu i rozwoju. Po pierwsze chroni glebę przed nadmiernym parowaniem, co ogranicza jej wysychanie, a tym samym ułatwia roślinom stały dostęp do wody. Po drugie agrowłóknina podnosi temperaturę gruntu wokół roślin, co ma korzystny wpływ na ich wzrost i rozwój oraz na plony. Dzięki niej można uniknąć skutków przygruntowych przymrozków i wysiewać lub wysadzać do gruntu pomidory i ogórki wcześniej niż w połowie maja. To z kolei przyspiesza czas zbierania plonów i pozwala cieszyć się świeżymi warzywami dużo wcześniej niż w sytuacji uprawy ich na terenie bez agrowłókniny.

Agrowłókniny zapewniają również ochronę przed chwastami. Środki chwastobójcze stają się zatem niepotrzebne, co korzystnie wpływa na środowisko naturalne.

Jak widać stosowanie agrowłókniny ma szereg zalet, dlatego przyjrzyj się ofercie agrowłóknin dostępnych w sklepie Rolmarket.pl i wybierz produkt najlepszy dla siebie.

Zobacz również inne kategorie agrowłókniny:

    pixel