Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrowłókniny 80 cm

( ilość produktów: 19 )

Przydomowy ogród zawsze wymaga wiele pracy i wysiłku ,który jest wkładany w jego uprawę. Wiele osób poszukuje jednak sposobów na ułatwienie sobie prac ogrodowych, zmniejszenie ilości czasu poświęcanego na prace pielęgnacyjne oraz poprawienia warunków rozwoju roślin. Nic zatem dziwnego, że agrowłóknina cieszy się taką popularnością, gdyż jest to materiał, który wpływa pośrednio na wszystkie wspomniane wyżej aspekty. Zobaczmy, dlaczego warto ją stosować.

Agrowłóknina 0,8 m – poprawia warunki rozwoju roślin

Ułożenie agrowłókniny w ogrodzie to jeden ze sposobów na walkę z chwastami. Te uciążliwe rośliny nie tylko psują wrażenia estetyczne i powodują, że ogród wydaje się zaniedbany, ale również wymagają ciągłego pielenia. Do walki z nimi można stosować środki chwastobójcze, ale znacznie bardziej efektywne będzie wykorzystanie agrowłókniny. Dzięki niej chwasty nie będą miały możliwości rozwoju, co korzystnie wpłynie na estetykę ogrodu, ilość pracy do wykonania przy jego pielęgnacji oraz warunki rozwoju roślin. Chwasty przestaną bowiem wyciągać z gleby cenne składniki odżywcze, a zatem zostaną one dla roślin ozdobnych, które chcemy widzieć w swoim ogrodzie.

Agrowłóknina doskonale wpływa również na wilgotność gleby, gdyż jej ułożenie znacząco ogranicza parowanie. Dzięki temu nawet przy dłuższych okresach bez opadów ziemia wokół rośliny jest wilgotna, co zapobiega jej wysuszeniu i ogranicza konieczność jej podlewania. Dodatkowo agrowłóknina utrudnia wychłodzenie gleby, co korzystnie wpływa na rozwój roślin. Wyższa temperatura umożliwia lepszy wzrost roślin oraz przyspiesza zbieranie plonów.

Agrowłóknina 0,8m – idealna do przydomowego ogrodu

Wspomniane wyżej zalety stosowania agrowłókniny jasno pokazują, że warto ją mieć w swoim ogrodzie. Agrowłóknina 0,8 m wprost idealnie nadaje się do przydomowego ogrodu, w którym sadzone są zwykle rośliny ozdobne niewielkich rozmiarów. Dobrze się sprawdzi ułożona pomiędzy krzewami róż, rododendronów, bukszpanów, a także przy żywopłocie z tuj. Odpowiednio dobrana szerokość ograniczy konieczność jej docinania, co z kolei przyspieszy i ułatwi układanie.

Ułożona w ogrodzie agrowłóknina może być obsypana korą sosnową lub ozdobnymi kamykami, co z pewnością pozytywnie wpłynie na estetykę ogrodu. W zależności od wyboru rodzaju i koloru materiału, którym jest obsypywana agrowłóknina można osiągnąć bardzo ciekawe efekty i nawiązać do ogrodów w różnym stylu.

Zobacz również inne kategorie agrowłókniny:

    pixel