Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrowłóknina na truskawki

( ilość produktów: 11 )

Agrowłóknina to produkt, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród właścicieli niewielkich przydomowych ogrodów, jak i rolników czy plantatorów, którzy prowadzą uprawę na skalę przemysłową. Jej popularność wynika z szeregu zalet, jaką daje agrowłóknina, dzięki czemu uprawa truskawek jest znacznie bardziej efektywna. Zobacz, dlaczego warto stosować agrowłókniny na plantacji truskawki i zapoznaj się z ofertą produktów znajdujących się w naszym sklepie Rolmarket.pl.  

Sadzenie truskawek na agrowłókninie – dlaczego warto?

Sadzenie truskawek na agrowłókninie ma bardzo wiele zalet, więc trudno się dziwić, że można ją zauważyć na niemal wszystkich nowoczesnych uprawach truskawek. Świetnie nadaje się do okrywania roślin, gdyż taka osłona chroni plony przed szkodliwym działaniem chwastów oraz minimalizuje rozrost. Nie musisz już usuwać ich ręcznie ani pryskać truskawek środkami chemicznymi. Tkanina przepuszcza promienie słoneczne, wilgoć, a przy tym cyrkuluje powietrze, które dociera do przykrytych roślin. Dzięki temu gleba jest stale wilgotna, co  stwarza optymalne warunki do rozwoju plonów. Produkt przyspiesza dojrzewanie roślin oraz ułatwia ich późniejszy zbiór.

Właściwa agrowłóknina na truskawki, czyli jaka?

Jeśli planujesz sadzenie truskawek, to najlepiej sprawdzą się czarne agrowłókniny, które często nazywa się agrowłókniny antychwastowe. Najlepiej zainwestuj w czarną agrowłókninę o grubości 50 gramów na metr kwadratowy. Dzięki niej podłoże jest odpowiednio nagrzane i wilgotne – a to sprawia, że rośliny szybciej rosną i dojrzewają.

Na plantacji truskawek możesz z powodzeniem stosować również agrowłókniny okryciowe, których celem jest okrywanie roślin. Dzięki nim chronisz truskawki przez przymrozkami i stwarzasz im znacznie lepszy mikroklimat pozwalający na silny wzrost. Woda opadowa przechodzi przez agrowłókninę, więc nie potrzebujesz dodatkowego nawadniania, gdyż dzięki osłonie znacznie słabiej paruje.

Jak poprawnie posadzić truskawki na agrowłókninie?

Truskawki posadź w takich odległościach, aby zapewnić pędom dobre warunki do wzrostu oraz późniejszego owocowania. Jeśli hodujesz jedynie dla własnych potrzeb, odległość między rzędami roślin powinna wynosić mniej więcej 50 centymetrów. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy chcesz posadzić odmianę o silnym wzroście – przygotuj się na taką ewentualność i zapewnij roślinom miejsce na rozrost korzeni – rozsiej je szerzej. Pamiętaj także, że im lepiej zasilone podłoże, tym intensywniejszy rozwój truskawek.

Jak poprawnie rozłożyć oraz przymocować agrowłókninę do podłoża?

Po wyznaczeniu grządek oraz wydzieleniu miejsca na nasionka, ostrożnie rozłóż, a następnie przymocuj agrowłókninę do gleby. Jak poprawnie wykonać mocowanie agrowłókniny? Zacznij od naciągnięcia osłon – nie powinna być mocno naprężona, by uniknąć efektu przygniatania roślin, ani zbyt luźna. Zadbaj o to, aby na jej powierzchni nie było żadnych fałdek, zagnieceń ani załamań. Następnie przytwierdź ją do ziemi za pomocą specjalnych szpilek do agrowłókniny. kcesoria do mocowania agrowłókniny kupisz w zestawie lub osobno. Z zasady im więcej szpilek na krawędziach tkaniny, tym lepiej będzie trzymać się gleby i nie będzie narażona na porywiste wiatry, których nie brakuje wczesną wiosną.

Agrowłókninę najlepszej jakości znajdziesz na stronie Rolmarket.pl

Niezależnie od tego, czy sadzisz truskawki tylko dla siebie, czy hodowlą zajmujesz się zawodowo, zabezpiecz swoje uprawy przed przemarznięciem. Zastosuj agrowłókninę ze sklepu internetowego rolmarket.pl. Serdecznie zapraszamy do zakupów i życzymy powodzenia!

Zobacz również inne kategorie agrowłókniny:

    pixel