Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Agrowłóknina na truskawki

( ilość produktów: 29 )

Sadzenie truskawek na agrowłókninie – dlaczego warto?

Sadzenie truskawek na agrowłókninie ma bardzo wiele zalet – osłona chroni plony przed szkodliwym działaniem chwastów oraz minimalizuje rozrost. Nie musisz już usuwać ich ręcznie ani pryskać truskawek środkami chemicznymi. Tkanina przepuszcza promienie słoneczne, wilgoć, a przy tym cyrkuluje powietrze – dzięki czemu gleba jest stale wilgotna i stwarza optymalne warunki do rozwoju plonów. Produkt przyspiesza dojrzewanie roślin oraz ułatwia ich późniejszy zbiór.

Właściwa agrowłóknina na truskawki, czyli jaka?

Jeśli planujesz sadzenie truskawek, zainwestuj wczarną agrowłókninę o grubości 50 gramów na metr kwadratowy. Dzięki niej podłoże jest odpowiednio nagrzane i wilgotne – a to sprawia, że rośliny szybciej rosną i dojrzewają.

Jak poprawnie posadzić truskawki na agrowłókninie?

Truskawki posadź w takich odległościach, aby zapewnić pędom dobre warunki do wzrostu oraz późniejszego owocowania. Jeśli hodujesz jedynie dla własnych potrzeb, odległość między rzędami roślin powinna wynosić mniej więcej 50 centymetrów. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy chcesz posadzić odmianę o silnym wzroście – przygotuj się na taką ewentualność i zapewnij roślinom miejsce na rozrost korzeni – rozsiej je szerzej. Pamiętaj także, że im lepiej zasilone podłoże, tym intensywniejszy rozwój truskawek.

Jak poprawnie rozłożyć oraz przymocować agrowłókninę do podłoża?

Po wyznaczeniu grządek oraz wydzieleniu miejsca na nasionka, ostrożnie rozłóż, a następnie przymocuj agrowłókninę do gleby. Jak poprawnie wykonać to zadanie? Zacznij od naciągnięcia osłon – nie powinna być mocno naprężona ani zbyt luźna. Zadbaj o to, aby na jej powierzchni nie było żadnych fałdek, zagnieceń ani załamań. Następnie przytwierdź ją do ziemi za pomocą specjalnych szpilek do agrowłókniny – kupisz je w zestawie lub osobno. Z zasady im więcej szpilek na krawędziach tkaniny, tym lepiej będzie trzymać się gleby.

Agrowłókninę najlepszej jakości znajdziesz na stronie rolmarket.pl

Niezależnie od tego, czy sadzisz truskawki tylko dla siebie, czy hodowlą zajmujesz się zawodowo, zabezpiecz swoje uprawy przed przemarznięciem. Zastosuj agrowłókninę ze sklepu internetowego rolmarket.pl. Serdecznie zapraszamy do zakupów i życzymy powodzenia!

    pixel