Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrowłókniny wiosenne 19g

( ilość produktów: 5 )

Agrowłóknina okryciowa o gramaturze 19g to najbardziej popularna agrowłóknina stosowana w profesjonalnym ogrodnictwie oraz rolnictwie. 

Agrowłóknina okryciowa biała chroni roślinę przed przymrozkami oraz wiatrem, ale również zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Włóknina o gramaturze 19g osłania mniej odporne rośliny oraz przyspiesza ich wegetację. 

Właściwe warunki rozwoju roślin od pierwszych dni od ich zasiania to jeden z warunków dobrych plonów. Szczególnie ważna jest ich ochrona na samym początku, gdy rośliny są młode, a przez to nieodporne na trudne warunki atmosferyczne, takie jak przymrozki, wiatr czy silny deszcz. Z pomocą w zapewnieniu odpowiednich warunków rozwoju roślin przychodzi agrowłóknina biała 19g.

Agrowłóknina biała 19g – pomaga chronić rośliny

Agrowłóknina biała 19g to agrowłóknina okryciowa, która pomaga zapewnić roślinom odpowiednie warunki rozwoju. Stosuje się ją wiosną, gdy rośliny są dopiero wysiane lub wysadzone do gruntu. Celem jej stosowania jest zapewnienie lepszych warunków do rozwoju, poprzez ochronę przed kapryśną wiosenną pogodą wraz z przymrozkami czy innymi czynnikami mającymi negatywny wpływ na wzrost i rozwój roślin.

Agrowłóknina okrywa roślinę i grunt wokół niej, dzięki czemu chroni go przed nadmiernym parowaniem. Młode rośliny mają zatem lepszy dostęp do wody i nie odczuwają tak dużych różnic pomiędzy dniem a nocą, co dobrze wpływa na ich wzrost i rozwój. Agrowłóknina biała 19g chroni je także przed szkodnikami, ptakami i gryzoniami, które również potrafią narobić dużego spustoszenia na polu.

Agrowłóknina biała 19g – dostępna w wielu rozmiarach

W sklepie Rolmarket dostępna jest agrowłóknina biała 19g w wielu różnych rozmiarach. Począwszy od agrowłókniny białej 19g 1,1x10m aż do agrowłókniny białej 19g 15,8x250m. Dzięki temu agrowłókninę okrywową mogą stosować zarówno rolnicy uprawiający duże połacie, jak i ogrodnicy amatorzy, którzy chcą chronić młode rośliny w przydomowym ogrodzie.

Wybierając rozmiar agrowłókniny białej 19g należy pamiętać, że to produkt, który musi być układany z zapasem. Nie można zatem rozkładać jej płasko po ziemi, gdyż to uniemożliwi wzrost i rozwój okrywanych roślin. Brzegi agrowłókniny należy przysypać ziemią lub przyłożyć workami z piaskiem, żeby zapobiec jej zwiewaniu przez wiatr. Tak ułożona agrowłóknina biała 19g spełni dobrze swoje zadanie, a rośliny znajdujące się pod nią będą miały dobre warunki do wzrostu i rozwoju.

Zobacz również inne kategorie agrowłókniny:
    pixel