Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrowłókniny wiosenne 21g

( ilość produktów: 1 )

Agrowłóknina okryciowa, wiosenna o gramaturze 21g to mata wykonana z bardzo lekkiego włókna, dlatego służy do bezpośredniego okrywania wysianych lub wysadzonych roślin podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. 

Mata okryciowa zapewnia warunki do prawidłowego rozwoju roślin oraz przyspiesza plonowanie, dając wysokiej i zdrowe plony. Dodatkowo włóknina wyposażona jest w stabilizator UV oraz wzmacniane brzegi, które gwarantują jej większą wytrzymałość oraz długotrwałe użytkowanie.

Kapryśny polski klimat oraz przygruntowe przymrozki, które mogą pojawiać się nawet ok. połowy maja, to główni wrogowie upraw. Niejeden wiosenny wysiew został już przez nie zniszczony, a rolnicy i ogrodnicy zawsze z niepokojem obserwują obniżki temperatur, które mogą stać się powodem braku plonów w danym roku. Na szczęście sytuacjom takim może zapobiec okrywanie roślin z pomocą agrowłókniny białej.

Agrowłóknina biała 21g – sprzymierzeniec w walce o dobre warunki dla roślin

Agrowłóknina biała 21g to lekka tkanina, którą stosuje się do okrywania świeżo wysianych pól lub świeżo wyrośniętych sadzonek. Jej obecność znacząco poprawia warunki do rozwoju roślin, podnosi temperaturę gleby, w której się rozwijają i chroni je przed przymrozkami. Agrowłóknina biała chroni również glebę przed nadmiernym parowaniem, co zabezpiecza rośliny przed suszą, a jednocześnie jest przepuszczalna, co pozwala nawadniać teren okryty agrowłókniną, gdyby okazało się, że gleba jest jednak zbyt sucha.

Agrowłóknina biała 21g stanowi również dobrą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, powstałymi czy to w wyniku gradobicia, silnego wiatru czy też z powodu działalności ptaków, gryzoni i innych szkodników. Chroni też przed zanieczyszczeniami i pyłami, co ma szczególne znaczenie, jeśli pole znajduje się blisko ruchliwych dróg i ulic.

Agrowłóknina biała 21g – dostępna w wielu rozmiarach

W naszym sklepie znajdziesz agrowłókninę okryciową w wielu różnych szerokościach. Począwszy od agrowłókniny białej o szerokości 4,2m, poprzez agrowłókninę białą 6,4m, aż do najszerszej, agrowłókniny 12,8m. Dzięki temu możesz dobrze dopasować rozmiar wybranej agrowłókniny do pola, na którym ma być rozłożona. Należy jednak pamiętać, by rozkładając ją pozostawić przestrzeń dla rosnących roślin. Nie można jej zatem kłaść w taki sposób, by dokładnie przylegała do ziemi, tak jak to się robi w przypadku agrowłókniny zielonej ściółkującej. Agrowłókninę okryciową należy układać z luzem, bo w przeciwnym wypadku zamiast wspierać wzrost roślin, będzie go hamować.

 

Zobacz również inne kategorie agrowłókniny:
      pixel