Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrowłókniny Brązowe antychwastowe

( ilość produktów: 13 )

Zastosowanie agrowłokniny brązowej

Agrowłóknina ściółkująca to doskonałe rozwiązanie w walce z chwastami – nie tylko nie ma tak negatywnego wpływu na środowisko jak szkodliwe pestycydy, ale także może mieć pozytywny wpływ na jakość i ilość Twoich zbiorów.

Agrowłóknina ściółkująca brązowa wzmacnia system korzeniowy roślin, zwiększa ich wytrzymałość na negatywne oddziaływanie warunków klimatycznych i przyczynia się do ich szybszego wzrostu. Co więcej, oddziałuje pozytywnie na gospodarkę wodną w Twoim ogrodzie – jednocześnie przepuszcza wody opadowe i spowalnia odparowywanie wilgoci z gleby.

Ściółkowanie roślin to jeden z lepszych sposobów na poprawę warunków ich wzrostu i rozwoju. Do ściółkowania nadaje się wiele różnych materiałów, a na szczególną uwagę zasługują agrowłókniny brązowe, które są dostępne w naszym sklepie.

Agrowłókniny brązowe – doskonałe do ściółkowania

Agrowłókniny brązowe to produkty świetnie nadające się do ściółkowania. Ich stosowanie poprawia warunki rozwoju bryły korzeniowej, co korzystnie wpływa na wzrost i rozwój roślin. Rozłożenie agrowłókniny brązowej zapobiega wzrostowi chwastów, dzięki czemu walka z nimi nie wymaga dodatkowego nakładu pracy i środków. Stosując agrowłókniny możemy znacząco ograniczyć stosowanie herbicydów, co ma szczególne znaczenie jeśli chcemy uprawiać rośliny z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Warto wiedzieć, że stosując agrowłókniny, zarówno agrowłókniny zielone jak i brązowe, nie tyko chronimy rośliny przed chwastami, ale również podnosimy temperaturę gruntu wokół rośliny. Dodatkowo woda z gleby wokół roślin nie paruje tak szybko, co korzystnie wpływa na dostęp roślin do wody.

Agrowłókniny brązowe –trwałe i estetyczne

Agrowłókniny brązowe są wykonane z trwałego materiału, który jest odporny na promieniowanie słoneczne oraz trudne warunki atmosferyczne. Dzięki temu przez długi czas będzie spełniał swoje zadanie ochronne. W dodatku kolor brązowy sprawia, że agrowłóknina, na którą nasypana jest kora sosnowa, staje się niemal niewidoczna, a z pomocą kory można stworzyć ciekawy efekt estetyczny, który doda uroku każdemu zakątkowi w ogrodzie.

Agrowłókniny brązowe są dostępne w kilku rozmiarach, co pozwala dobrze dopasować je do powierzchni, na jakiej mają być położone. Należy wybierać taki rozmiar, który do minimum ograniczy łączenia kolejnych kawałków agrowłókniny, gdyż miejsca łączenia zawsze są newralgiczne i mogą stać się miejscem wzrastania chwastów. Warto pamiętać zatem o łączeniu na zakładkę i dokładnym mocowaniu agrowłókniny wykorzystując kołki do mocowania.

Zobacz również inne kategorie agrowłókniny:

    pixel