Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrowłókniny Czarne na chwasty ogrodnicze

( ilość produktów: 65 )

Obserwując przydomowe ogrody można zauważyć, że coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstwa, jakim jest agrowłóknina czarna na chwasty. Stosując ją możesz zapomnieć o innych sposobach zwalczania chwastów, a przy okazji zapewnić roślinom jeszcze lepsze warunki do rozwoju. Zobacz, dlaczego agrowłóknina czarna cieszy się tak dużą popularnością i sprawdź ofertę tych produktów oferowanych przez nasz sklep Rolmarket.pl 

Czy wiesz, że…

...czarna agrowłóknina nie tylko eliminuje chwasty, pozwalając Ci na rezygnację z używania środków chemicznych takich jak herbicydy czyli chwastobójcze środki ochrony roślin, ale także sprzyja rozwojowi systemu korzeniowego Twoich roślin? Chroni glebę przed nadmiernym odparowywaniem wilgoci, a jednocześnie podnosi jej temperaturę, dzięki czemu rośliny rosną szybciej i nierzadko dają większe plony.

Używaj czarnej agrowłókniny antychwastowej w ogrodnictwie i szkółkarstwie, a z pewnością zauważysz szybszy wzrost drzew, krzewów i innych roślin.

Agrowłóknina czarna: zastosowanie i zalety

Czarna agrowłóknina jest przeznaczona głównie do ściółkowania, czyli przykrywania gleby wokół roślin. Jakie niesie ono ze sobą zalety? Jest ich wiele. Zaczniemy od tego, że przyczynia się do zapobiegania nadmiernemu nagrzewaniu się gleby i jej wysychaniu, co jest niezwykle ważne zwłaszcza podczas upałów i suszy. Dzieje się tak dlatego, że ściółkowanie zmniejsza parowanie wody, a tym samym pozwala dłużej zapewnić roślinom dostęp do wody, bez której żadne rośliny nie będą mogły żyć. Agrowłóknina czarna przydaje się również w czasie deszczowej pogody, gdyż wówczas ściółka w postaci agrowłókniny chroni glebę przed wymywaniem z niej cennych składników odżywczych i mineralnych, a to przyczynia się do poprawy warunków wzrostu i rozwoju roślin.

To jednak wciąż nie wszystkie zalety agrowłókniny. Agrowłóknina czarna ogranicza kiełkowanie nasion chwastów i utrudnia ich rozwój, co oczywiście wiąże się z tym, że ogrodnicy mają znacznie mniej pracy przy pieleniu, a ich ogród prezentuje się doskonale. 

Włóknina czarna na chwasty to nie tylko ochrona przed niepożądanymi roślinami, ale także innymi nieproszonymi gośćmi – szkodnikami. Ogromną zaletą tego produktu jest przepuszczalność wody, dzięki czemu agrowłóknina świetnie nadaje się do wspomagania różnego rodzaju upraw. Kompleksowe zastosowanie czarnej agrowłókniny sprawia, że po prostu musisz ją mieć w swoim ogrodzie!

Jak używać czarnej włókniny ogrodowej?

Czarna agrowłóknina jest nieocenioną pomocą przy uprawie wielu gatunków roślin. Zatrzymuje ona wilgoć w glebie, zapobiega rozwojowi chwastów, a także chroni nasze warzywa i owoce przed atakami szkodników i chorobami. Agrowłókniny występujące w ciemnym kolorze (np. czarnym) pomagają ogrzać glebę i przyczyniają się do szybszego dojrzewania roślin, dlatego warto je stosować w uprawie owoców egzotycznych czy naszych rodzimych truskawek. Ich ulokowanie w ogrodzie nie stanowi wyzwania – po prostu rozkłada się ją pasami między grządkami. Pamiętaj, że przed rozłożeniem agrowłókniny należy odpowiednio przygotować glebę. Dobrze byłoby ją przekopać, rozbić jej grudki i oczyścić ze wszelkich zanieczyszczeń (w tym chwastów). Powinna być ona pulchna i wilgotna. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości związanych z wyborem odpowiedniego produktu bądź jego montażem, zachęcamy do kontaktu. Nasi eksperci z chęcią udzielą Ci rad, dzięki którym korzystanie z zakupionych u nas produktów będzie łatwe i przyjemne, a przede wszystkim – efektywne!

Włóknina ściółkująca, dzięki swoim właściwościom ochronnym, stanowi doskonałą ochronę roślin przed przymrozkami. Jest to szczególnie istotne w okresie wczesnowiosennym, gdy pogoda potrafi splatać figla i temperatura nocą niespodziewanie spadnie. Agrowłóknina ochroni korzenie roślin przed przemrożeniem, a tym samym zmniejszy straty związane z wiosennymi wahaniami temperatury.

Agrowłóknina ściółkująca może być traktowana nie tylko jako remedium na chwasty, ale również jako sposób na ochronę nisko rosnących warzyw i owoców przed zabrudzeniem. Doskonale sprawdza się m.in. w uprawie truskawek, jako agrowłóknina na truskawki, chroniąc owoce przed schlapaniem podczas ulewnych deszczy oraz jako agrowłóknina pod warzywa, chroniąc ogórki, cukinie czy sałaty.

Dodatkowe informacje dla ogrodników

Włóknina, jako materiał osłonowy, powinna być lekka i elastyczna. Świetnie sprawdza się głównie do zabezpieczenia roślin, które są szczególnie narażone na mróz oraz chłód. Pamiętaj jednak, że sam zakup agrowłókniny nie jest gwarantem sukcesu i jej stuprocentowej skuteczności. Aby tak było, musisz starannie i rzetelnie podejść do kwestii jej zamontowania. Od tego w końcu zależeć będzie, czy należycie spełni ona swoją funkcję. Musisz do tego wykorzystać odpowiednie akcesoria do mocowania, a zatem nie obędzie się więc bez specjalnych szpilek do przymocowania maty do podłoża. Ich standardowe parametry wynoszą: długość najczęściej 150 mm i szerokość 75 mm. Przydadzą Ci się również kołki - wykonane z polipropylenowego tworzywa świetnie sprawdzą się w zmiennych warunkach atmosferycznych. Dzięki ich wykorzystaniu przy montażu Twoja agrowłóknina zawsze będzie na miejscu i śmiało możesz zapomnieć o problemie podwiewania jej i zrywania przez porywisty wiatr.

Nasz sklep oferuje agrowłókniny różnego rodzaju, które doskonale chronią glebę przed wzrostem chwastów. Dostępne są one w rolkach o różnej szerokości i długości, ale dostępna jest również agrowłóknina na metry, dzięki czemu możesz idealnie dobrać ilość kupowanej agrowłókniny do potrzeb. Wybierając produkt dla siebie weź pod uwagę, że agrowłóknina najlepiej spełnia swoją rolę, gdy ma jak najmniej łączeń i jej krawędzie są zakończone fabrycznie. Dzięki temu nie ma ryzyka, że podczas ściółkowania agrowłóknina zacznie snuć się i rozwarstwiać, a ochrona przeciw wzrostowi chwastów będzie dużo skuteczniejsza. Każda agrowłóknina dostępna w naszym sklepie jest wykonana z materiałów odpornych na trudne warunki atmosferyczne i promienie UV, dzięki czemu jest to produkt, który przez bardzo długi czas będzie pełnić doskonale swoją rolę.

Zobacz również inne kategorie agrowłókniny:

pixel