Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrowłókniny na metry

( ilość produktów: 10 )

Składowanie słomy to nie lada wyzwanie, szczególnie w naszej strefie klimatycznej. Zmiany temperatury i wilgotności w przeciągu roku sprawiają, że źle chroniona słoma może ulec zniszczeniu przez grzyby i pleśnie, które mogą ją zaatakować. Znaczenie ma nie tylko sposób ułożenia bel lub kostek słomy, ale również miejsce, w którym jest ona przechowywana. Mniej problemów z tych związanych mają posiadacze stodół, ale jeśli przechowujesz słomę pod gołym niebem, to z pewnością szukasz metod na to, by zapewnić słomie jak najlepszą ochronę. Musisz ochronić słomę przed opadami, a przy okazji również przed pleśnią i grzybem. W takich sytuacjach warto zastosować fliz do słomy, który oferuje nasz sklep.

Fliz do słomy – skuteczna ochrona przed pleśnią

Fliz to włóknina, która służy do okrywania bel siana czy słomy pozostałej po zebraniu zboża z pola. Jest to materiał bardzo trwały i odporny, co pozwala stosować go przez kilka kolejnych sezonów. Dzięki swoim właściwościom chroni bele przed deszczem i sprawia, że nawet długotrwałe przechowywanie siana, buraków czy słomy nie powoduje obniżenia ich jakości i są one suche i doskonale nadają się do stosowania w każdym gospodarstwie.

Olbrzymią zaletą flizu do słomy jest fakt, że zapobiega on powstawaniu pleśni oraz grzybów. Wszystko to dzięki temu, że zapewnia prawidłową wentylację i parowanie, której nie są zapewnić folie ani plandeki. Przykrywając bele popularnymi foliami i plandekami, które nie przepuszczają powietrza i nie zapewniają optymalnej wilgotności co prawda dbasz o to, by woda nie dostała się do bel, ale brak wentylacji powoduje, że znacznie wzrasta ryzyko pojawienia się pomiędzy nimi warunków do rozwoju pleśni i grzybów.

Warto wiedzieć, że służąca do okrywania agrowłóknina jest odporna na promienie UV i wiatr oraz inne trudne warunki atmosferyczne. Dzięki temu doskonale sprawdza się do ochrony siana i słomy pozostałej po zebraniu zboża. Dobra włóknina może być stosowana zarówno do przykrywania jak i kopców buraków czy ziemniaków. Poddaj ją testom we własnym gospodarstwie rolnym i przekonaj się o jej niezwykłych właściwościach.

Fliz na słomę – jak go zamontować?

Montaż flizu na słomę jest bardzo prosty – to kolejna zaleta tego materiału. Wystarczy rozpiąć go nad belami słomy, upewniając się, że szorstka strona włókniny zwrócona jest w stronę słomy, a gładka znajduje się na zewnątrz. Warto upewnić się, czy jest on ustawiony pod kątem 45 stopni – taka pozycja flizu zagwarantuje Ci optymalny odpływ wody, a jednocześnie zapewni przedłużenie żywotności materiału. Dobierz rozmiar flizu do stogu, który chcesz okryć. 

W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz fliz do słomy o niewielkich rozmiarach, doskonale służący w niewielkich gospodarstwach, w których stóg nie jest zbyt duży. Możesz również wybrać bardzo duży fliz do słomy, dzięki któremu okryjesz stóg naprawdę imponujących rozmiarów. Sprawdź naszą ofertę i wybierz fliz na słomę o idealnych parametrach, korzystając przy tym z dodatkowych gratisów!

Zobacz również inne kategorie agrowłókniny:

    pixel